Wybieramy siedziska do kuchni

Zasadniczo najpierw myślimy o zabudowie kuchennej, potem o stole, a na końcu zastanawiamy się na czym usiąść do śniadania. Siedziska do kuchni powinny być tymczasem wynikową wcześniejszych wyborów!

Tak naprawdę wszystko zależy od pomysłu na kuchnię, a właściwie na dom. Nie warto się bowiem łudzić, że sukces wnętrzarski polega na przypadkowych wyborach mebli i dodatków. Jeśli zależy Ci na stylowej spójności i aranżacji, która naprawdę robi wrażenie, musisz myśleć kompleksowo. Wybierając siedziska kuchenne również warto określić najpierw swoje wymagania.

Wariant 1: kuchnia prosta i praktyczna

Masz sporą rodzinę? Lubisz wnętrzarski minimalizm? Bliskie Ci są skandynawskie trendy w designu? Chętnie otaczasz się neutralnymi barwami? Twoja kuchnia prawdopodobnie będzie prostą białą lub drewnianą zabudową, tchnącą świeżością i pozytywną energią.

W takiej sytuacji idealnym dopełnieniem kuchni będą siedziska podstawowe, czyli krzesła, taborety i ławy wykonane z drewna, metalu i tworzywa sztucznego. Idealne do czyszczenia, nie boją się brudnych dziecięcych rączek ani futrzanych ulubieńców. Kusząca jest również prostota kształtów, która doskonale wtapia się w ogólny klimat. Jeśli mimo wszystko łakniesz pewnego urozmaicenia, możesz zawsze zestawić przy stole kilka krzeseł w różnych barwach!

Minimalistyczne krzesła kuchenne Ondarreta
Minimalistyczne krzesła kuchenne Ondarreta
Drewniane krzesła Muuto
Drewniane krzesła Muuto
Kuchenne ławy Bolia
Kuchenne ławy Bolia

Wariant 2: kuchnia elegancka i wygodna

Twoim życiem rządzi tęsknota za prestiżem? Kochasz piękno i doszukujesz się go w każdym pomieszczeniu? Jesteś sybarytą, który nawet pięciominutowe śniadanie lubi zjeść z klasą? A może Twoja kuchnia jest częścią salonu, w którym nie brakuje marmurów i skór?

Elegancka kuchnia zaczyna się od szafek i blatów kuchennych, a kończy na oświetleniu. Aby zachować wyjątkowy styl, musisz na każdy element wystroju patrzeć przez pryzmat standardu wzorniczego. Przy stole kuchennym postawisz więc nie tyle zwykłe krzesła, co tapicerowane fotele – wygodne niczym siedziska do salonu, pełne gracji, a nie rzadko i dodatkowo zdobione za pomocą rzeźbień czy drapować materiału.

Siedziska do kuchni Bolia
Siedziska do kuchni Bolia
Tapicerowane krzesła Verpan
Tapicerowane krzesła Verpan
Detal tapicerki Bolia
Detal tapicerki Bolia

Wariant 3: Siedziska do kuchni nowoczesnej

A może jesteś typowym człowiekiem wielkiego miasta, który kuchnię traktuje jako przystanek na drodze do pracy lub kolacji na mieście? Może rodzinne obiady celebrujesz w jadalni, a w kuchni masz tylko wysoki blat na kawę i tosta? Może Twoje mieszkanie jest tak małe, że nawet nie można pomarzyć, aby zmieścić w nim prawdziwy stół jadalny?

W tym przypadku idealne siedziska do kuchni to oczywiście wysokie krzesła i stołki barowe. Ich rozmiary w naturalny sposób podnoszą stół w górę, co sprzyja lżejszemu charakterowi zabudowy i pozwala zaoszczędzić miejsce. Ale wysokie krzesła są wartością estetyczną samą w sobie – smukłe i lekkie, nierzadko atrakcyjnie kolorowe, są esencją nowoczesności, doskonale pasującą do popularnych trendów industrialnych i eklektycznych.

Wysokie siedziska do kuchni Muuto
Wysokie siedziska do kuchni Muuto
Wysokie krzesła kuchenne Ondarreta
Wysokie krzesła kuchenne Ondarreta
Krzesła barowe Ondarreta
Krzesła barowe Ondarreta

Dodaj komentarz