Miejsce do pracy w domu – przykładowe aranżacje

W domu da się pracować wygodnie i przyjemnie, a wszystko wskazuje na to, że coraz większa część z nas będzie niedługo przynajmniej niektóre obowiązki wykonywać w trybie „home office”.

Analitycy rynku pracy podkreślają, że trend elastycznego zatrudnienia nieustannie się rozwija. Coraz więcej osób pracuje na w charakterze freelancerów, prowadzi własną działalność lub przynajmniej zatrudnionych jest w firmach, gdzie liczy się to nie gdzie, ale jak. W realnym życiu miejsce do pracy w domu przekłada się na większą elastyczność życia rodzinnego, często większą efektywność i lepszy stosunek do obowiązków. Pozostaje zaaranżować biurko, dostęp do Internetu i wygodne siedzisko…

Jeśli naprawdę pracujesz w domu…

W przypadku, że całą swoją pracę, dzień po dniu, wykonujesz z domowego zacisza, będziesz musiał pomyśleć o bardziej rozbudowanym rozwiązaniu. Nie da się bowiem biegać z laptopem od jednego do drugiego wolnego blatu, gdy praca wymaga pełnego zaangażowania, skupienia, a często także dodatkowych pomocy – dokumentów, map, projektów czy sprzętu biurowego.

W tej sytuacji idealnie jest wydzielić pokój lub część pokoju, w którym stanie biurko z prawdziwego zdarzenia połączone z dodatkowymi meblami w postaci regału czy szuflad. Powinno to być miejsce do pracy zarezerwowane dla Ciebie, gdzie bezpiecznie mogą na blacie rozkładać się wszelkiej maści książki i foldery. Współczesne systemy mebli modułowych oferują rozwiązania skrojone do indywidualnych potrzeb, dopasowując biurko i półki do wolnej przestrzeni i zaznaczając jej odrębność nowoczesnym designem.

Nowoczesne biurko Office Concepts
Nowoczesne biurko Office Concepts
Prosty system biurowy Office Concepts
Prosty system biurowy Office Concepts
Domowe biuro Office Concepts
Domowe biuro Office Concepts

Jeśli praca jest twoją pasją…

Może nie musisz ślęczeć godzinami w domu, ale potrzebujesz raz na jakiś czas przysiąść wieczorem. Może po godzinach rozwijasz własne zainteresowania pogłębiając wiedzę lub pisząc książkę. Może musisz po prostu czasem nadrobić zaległości, przejrzeć korespondencję, ocenić czyjeś projekty.

Eleganckie biurko w salonie to miejsce do pracy o charakterze lekkim i nienachalnym, wręcz pasujące do klasycznych aranżacji emanujących powagą i prestiżem. Ustawione na uboczu nie musi się chować przed wzrokiem gości, ale zapewnia Ci poczucie komfortu przy pracy. Przede wszystkim zaś urzeka dekoracyjnością, pomysłem, materiałem wykończeniowym – od marmurowych i ceramicznych blatów po złocone nogi. Stylowa akcesoria w ekskluzywnym stylu dopełniają całości i sprawiają, że masz ochotę zasiąść nad swoim blatem.

Eleganckie biurko Bontempi Casa
Eleganckie biurko Bontempi Casa
Minimalistyczne miejsce do pracy w domu Bontempi Casa
Minimalistyczne miejsce do pracy w domu Bontempi Casa
Stylowa konsola Bontempi Casa
Stylowa konsola Bontempi Casa

Skryte miejsce do pracy w domu

W wielu mieszkaniach elegancka konsola w salonie nie ma jednak racji bytu. Albo ogólny wystrój nie pasuje do koncepcji salonu z biurkiem, albo też miejsce do pracy wymaga tyle przestrzeni i sprzętu, że po prostu nie może być reprezentacyjne. W takich przypadkach niezastąpione okazują się nowoczesne rozwiązania zabudowanych wnęk i przesuwnych ścianek.

Na tej samej zasadzie jak tworzymy w sypialniach odizolowane garderoby, można stworzyć w salonie część biurową montując odpowiednie ścianki. Po zamknięciu dają skrywają one w całości komputer, dokumenty i wszystko co przypomina o nieprzyjemnych obowiązkach; po rozsunięciu stają się wygodnym stanowiskiem do pracy nie zajmującym więcej niż kilka metrów kwadratowych!

Rozwiązanie marki Raumplus
Rozwiązanie marki Raumplus
Sprytne drzwi przesuwne Raumplus
Sprytne drzwi przesuwne Raumplus
Miejsce do pracy w domu; Raumplus
Miejsce do pracy w domu; Raumplus

Dodaj komentarz