Trzy egzotyczne pomysły na kuchnię

Niezwykłe, oryginalne, tchnące świeżością – takie są kolekcje kuchenne włoskiej firmy rastelli. Daj się zainspirować światowym designem!

Tęsknota za wnętrzami wymykającymi się stereotypom ogarnia coraz większą część klientów salonów meblowych. Podróżujemy bowiem po świecie, czytamy branżową prasę, fascynujemy się nowinkami ze świata designu. Któż przy takim nagromadzeniu wzorców i inspiracji nie chciałby przygotowywać codzienne rano śniadania przy blacie skwierczącym niezwykłością?

Oto trzy bardzo udane, dość egzotyczne pomysły na kuchnię marki rastelli…

Nowoczesny orientalizm

Fascynacja Japonią i jej kulturą nie przemija. Jemy sushi, pijemy sake, rozkochaliśmy się w orientalnym minimalizmie. Kolekcja kuchenna Fabula marki rastelii dostosowuje fantazje o Kraju Kwitnącej Wiśni do realiów każdego europejskiego miasta proponując zabudowę osadzoną na regule ładu, dyscypliny oraz niezbędności.

To kuchnia, w której nie ma miejsca na zbyteczne sprzęty, a dzięki temu… miejsca jest bardzo dużo. Idealne rozmieszczenie elementów w przestrzeni tworzy funkcjonalną strefę roboczą, ścianę przechowalniczą, a między nimi kąt jadalny wyposażony w charakterystyczny niski stół japoński „kotatsu”. Geometryczna zmyślność, harmonia kolorystyczna oraz fantastyczne materiały w postaci czarnego piaskowca dają razem piękno w stylu Zen – wyciszające, zaostrzające zmysły i sprzyjające utrzymaniu porządku.

Egzotyczne pomysły na kuchnię w stylu japońskim – Fabula / rastelli
Egzotyczne pomysły na kuchnię w stylu japońskim – Fabula / rastelli
Zabudowa kuchenna Fabula / rastelli
Zabudowa kuchenna Fabula / rastelli
Detale kuchenne Fabula / rastelli
Detale kuchenne Fabula / rastelli

Futurystyczna awangarda

Ale podróżować można nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie. Kolekcja Kook marki rastalii wprowadza do kuchni design godny filmu science-fiction. Niezwykła jest przy tym zarówno kolorystyka oparta na lśniącej czerni złamanej różowym detalem, jak i sama forma. Nad praktycznie szerokim blatem umiejscowiono skośną konstrukcję półek, zamykanych roletą. W efekcie, gdy potrzebujesz zabudowa kuchenna przeistacza się fascynującą bryłę bez kulinarnego powinowactwa.

Futurystyczne pomysły na kuchnię wykorzystują technologię do podniesienia aspektów praktycznych – półki zaprojektowane są tak, aby najmniej używane przedmioty można było umieścić wyżej, a te bardzie potrzebne tuż pod ręką. W konstrukcję wbudowane są też funkcjonalne światła LED, które mimo ciemnej atmosfery zapewniają optymalne warunki do pracy. Nawet dolna linia szafek ma skośny kształt, aby dać nogom więcej przestrzeni przy pracy!

Modernistyczna zabudowa kuchenna Kook / rastelli
Modernistyczna zabudowa kuchenna Kook / rastelli
Zamknięte szafki Kook / rastelli
Zamknięte szafki Kook / rastelli
Funkcjonalna szafa kuchenna Kook / rastelli
Funkcjonalna szafa kuchenna Kook / rastelli

Kolonialna świetność

Przyszłość to jednak nie wszystko. Ciekawe pomysły na niebanalną kuchnię obejmują również klasyczną elegancję kojarzącą się imperializmem i czasami kolonialnej świetności w nowoczesnym wydaniu. Tematem przewodnim jest więc szlachetne drzewo – heban oraz termicznie hartowane drewno dębowe. Głębokie nasycenie koloru i egzotyczna faktura słojów są już ozdobą samą w sobie.

Poza tym taka wyszukana kuchnia emanuje komfortem będąc integralną częścią przestrzeni do życia, nie zaś tylko aneksem. Ciepło i styl stołu jadalnego zaaranżowanego jako przedłużenie blatu kuchennego mówią same za siebie. Dodatkowe atrakcje to zintegrowane do zabudowy stojaki na wino i wielkie szafy pełniące funkcję spiżarni, o dekoracyjnych drzwiach i przyjemnych mieszkalnych odcieniach. Kolekcja royale rastelli to idealna propozycja, dla wszystkich miłośników luksusu przez duże „L”!

Kolonialny pomysł na kuchnię royale / rastelli
Kolonialny pomysł na kuchnię royale / rastelli
 Klasyczna elegancja w nowoczesnej formie – royale / rastelli
Klasyczna elegancja w nowoczesnej formie – royale / rastelli
Spiżarnia royale  /rastelli
Spiżarnia royale  /rastelli

Dodaj komentarz