Tapety do salonu, sypialni, przedpokoju…

Tapety do każdego pokoju! Nie farby ścienne, ale tapety o śmiałych deseniach wyznaczają współczesne trendy aranżacji wnętrz!

Dlaczego tapety? Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Przede wszystkim moda na minimalistyczne meble pociągnęła za sobą potrzebę indywidualizacji tła  – ściany stały się więc dominantą określającą charaktery wystroju. Nie bez znaczenia jest też rozwój technologiczny, który pozwala zaoferować klientom tapety trwałe, przyjemne w dotyku, a nawet zmywalne. Wreszcie, tapety do salonu czy sypialni to także sposób jak uczynić wnętrza przytulniejszymi, bądź, przeciwnie, bardziej awangardowymi.

Tapety do salonu

Współczesne tapety do salonu wyznaczone są trzema głównymi trendami, z których każdy ma oczywiście setki odmian i improwizacji. Najgorętszą nowością na rynku są tapety o wyraźnej strukturze imitującej tekstylia takie jak zamsz, tweed czy aksamit. Przyjemne w dotyku, dodają wnętrzom niebywałego ciepła i charyzmatycznej elegancji.

Poza tym nieustającą popularnością cieszą się również geometryczne tapety do salonu, które częściej niż rzadziej są odważne, kolorowe, abstrakcyjne. Jako silne desenie, nierzadko z efektem 3 D, wymagają trochę umiaru w umeblowaniu, które nie może konkurować o palmę optycznego pierwszeństwa. Zwolennikom bardziej spokojnych klimatów można natomiast zaproponować tapety do salonu o motywach roślinnych – szczególnie popularne są przy tym duże egzotyczne liście i kwiaty. Kolorowe lub kojące zielone, są pełne treści, ale nie grożą graficznym chaosem.

Eleganckie tapety do salonu o strukturze tweedu; Muraspec
Eleganckie tapety do salonu o strukturze tweedu; Muraspec
Geometryczne tapety Fardis
Geometryczne tapety Fardis
Modne roślinne motywy; Fardis
Modne roślinne motywy; Fardis

Tapety do sypialni           

Wybór tapet do sypialni to już zupełnie inna para kaloszy, które musi przede wszystkim uwzględniać senny charakter pokoju, a także indywidualne potrzeby jego lokatorów. Większość z nas preferuje desenie spokojne, sprzyjające relaksowi i usypianiu, i dopełniające aranżacji niczym ciepły koc. Tu również królują tapety o przyjemnym, materiałowym dotyku, które nigdy nie bywają zimne.

W sypialni można jednak postawić na nieco bardziej zdecydowany design – tak długo, jak nie jest ona krzykliwy i rozpraszający. Z czystym sumieniem można więc polecić monotonne artystyczne wzory i zgaszonej kolorystyce – nie tylko pastelowej, ale także ciemnej – sennej i poniekąd tajemniczej. Ściany w kolorze granatu czy czerni mogą sprzyjać nocnemu wypoczynkowi, a drobne złote nadruki fantastycznie prezentują się przy stłumionym, punktowym świetle sypialnianych lamp.

Spokojna zamszowa tapeta do sypialni; Muraspec
Spokojna zamszowa tapeta do sypialni; Muraspec
Elegancka tapeta do sypialni; Fardis
Elegancka tapeta do sypialni; Fardis
Ciemna tapeta Fardis
Ciemna tapeta Fardis

Tapety do innych części domu

Tapety pojawiają się coraz częściej w salonach, sypialniach, kuchniach, jadalniach, a także pokojach dziecięcych, które szczególnie korzystają na pięknych, bajkowych ścianach. Nic nie stoi wszak na przeszkodzie, aby wytapetować również inne części domu, tak aby każdy próg otwierał się na nowy klimat.

W częściach użytkowych, takich jak klatki schodowe, przedpokoje czy sienie, wyjątkowe dobrze prezentują tapety imitujące surowce budowalne – drewno, beton, kamień czy tynk. Neutralne w charakterze, są przyjemnie chłodne, a przede wszystkim bardzo praktyczne, w przeciwieństwie do białych ścian.

Industrialna tapeta na korytarz; Muraspec
Industrialna tapeta na korytarz; Muraspec
Tapeta imitująca tynk; Muraspec
Tapeta imitująca tynk; Muraspec

Dodaj komentarz