Wybieramy najciekawsze lampy

Marzysz o oświetleniu tak niezwykłym, że wszyscy będą z utęsknieniem wyczekiwać zmroku? Dziś przedstawiamy najciekawsze lampy we współczesnym designie wnętrzarskim.

O ile krzesło musi mieć siedzisko, a stół blat, o tyle lampy tak naprawdę muszą jedynie świecić, co przy dzisiejszym poziomie technologicznym nie jest trudnym zadaniem. Nic więc dziwnego, że projektanci tak chętnie i z taką pasją poświęcają kreowaniu wciąż nowych modeli oświetlenia – zaskakującego, zachwycającego, szokującego nawet. Oto najciekawsze lampy do domowych i publicznych wnętrz…

Świecące awokado

Te niezwykłe lampy stołowe, powstałe jako efekt współpracy między markami HOMMES i MODO, zostały zaprojektowane po to, aby robić wrażenie. Inspiracją był modny owoc awokado, niby wcale nie porażający swym designem, a jednak w swej koncepcji tak łatwo rozpoznawalny. To ukłon w stronę trendu Pop Art, gdzie piękno wyłania się spośród popularności. Lampa wykonana została z zielonego onyksu i wykończona jest niklowanym mosiądzem.

Lampa Avocado HOMMES & MODO
Lampa Avocado HOMMES & MODO

Trąbiąc światłem

Podobny koncept przeniesienia dobrze rozpoznawalnego kształtu do świata designu realizuje wisząca lampa marki DelightFULL. Nowoczesny żyrandol ma w sobie wiele melancholii odwołując się do jazzowych koncertów i muzycznej klasyki. Złożony z mozaiki mosiężnych trąbek, zamiast wydawać z siebie dźwięki emanuje przyjemnym, wielokierunkowym światłem.

Lampa wisząca Botti DelightFULL
Lampa wisząca Botti DelightFULL

Kosmiczna energia

Kolejny model marki DelightFULL dedykowany jest bardziej uniwersalnym skojarzeniom. Wieloramienny żyrandol swym kształtem nawiązuje bowiem do układu słonecznego przypominając nam o kruchości tego świata i nieskończoności kosmosu. Elegancka konstrukcja z pozłacanej stali szlachetnej obejmuje świecące „planety” – lakierowane białe i czarne kule, których połysk zachwyca nawet w ciągu dnia.

Lampa wisząca inspirowana układem słonecznym Cosmo DelightFULL
Lampa wisząca inspirowana układem słonecznym Cosmo DelightFULL

Pod palmą

W kategorii lamp podłogowych na uznanie zasługuje niezwykle kreatywny model marki Essential Home. Bardzo popularne nawiązanie do tropikalnej tematyki idzie w parze z wysoką jakością wykonania, czyniąc banalny w zasadzie pomysł iście ekskluzywnym. Pozłacana lampa stoi na postumencie z białego marmuru, w którym umieszczone są cztery reflektorki efektownie oświetlające błyszczące liście.

Lampa podłogowa w kształcie palmy Ivete ESSENTIAL HOME
Lampa podłogowa w kształcie palmy Ivete ESSENTIAL HOME

Neon do pokoju

Fanom modernistycznego designu można z kolei polecić kolorowe lampy ścienne stworzone na podobieństwo ulicznych neonów. Duże litery i cyfry przyjemnie rozświetlają wnętrza po zmroku, nie rażąc w oczy, a wręcz umilając zasypianie. Charakterystyczne wzornictwo doskonale oddaje modne trendy kosmopolityzmu i nocnego miejskiego życia.

Najciekawsze lampy neonowe DelightFULL
Najciekawsze lampy neonowe DelightFULL

Najciekawsze lampy geometryczne

Znacznie spokojniejsze, ale wcale nie mniej atrakcyjne są lampy proponowane przez projektantkę Kelly Wearstler. Oparte na ponadczasowej i niby tradycyjnej fascynacji geometrią przestrzenną, nie mają w sobie nic archaicznego lub oczekiwanego. Kubistyczne bryły stają się we wnętrzach prawdziwą ozdobą urozmaicając codzienną perspektywę.

Kubistyczna lampa Kelly Wearstler
Kubistyczna lampa Kelly Wearstler
Geometryczna lampa Kelly Wearstler
Geometryczna lampa Kelly Wearstler

Dodaj komentarz