Kolekcja na stulecie – ekologiczne meble

Renomowana włoska marka meblarska Riva1920 obchodzi właśnie stulecie swego istnienia. Z tej okazji projektanci przygotowali dla klientów prawdziwe cacko…

Riva1920, jak wiele innych włoskich producentów mebli, chełpi się tradycyjnymi wartościami, zamiłowaniem do perfekcji i nowoczesnym podejściem do klasyki. To co wyróżnia markę to jednak odpowiedzialne podejście do naszej planety – zrównoważony rozwój jest jednym z podwalin jej działalności. Ekologiczne meble Riva1920 powstają więc często z recyklowanego drewna, konserwowanego naturalnymi olejami i woskami, a dodatkowo marka wspiera zalesianie eksploatowanych obszarów.

Ekologiczne meble są piękne!

Produkty Riva1920 można śmiało zaliczyć do meblarskiej wirtuozerii. W niczym nie przeszkadza fakt, że jawory, wiśnie, dęby, orzechy i wiązy wykorzystywane do produkcji poszczególnych kolekcji pochodzą z kontrolowanych plantacji, gdzie w miejsce każdego wyciętego drzewa sadzi się siedem nowych!

Nawet recyklowane drewno pochodzące z antycznych drzew Kauri zatopionych przed tysiącami lat w błocie, połamanych w naturalnych katastrofach cedrów czy dębowych słupów z Wenecji poddane odpowiedniej obróbce prezentują się zachwycająco – oryginalnie i charyzmatycznie. Ekologiczne meble Riva1920 chełpią się nawet unikalną fakturą będącą skutkiem działalności małych szkodników, takich jak świdraki okrętowe czy mięczaki! Materiał z przeszłością nie stoi wszak w sprzeczności z przyszłościowym designem!

Stołki z drewna cedrowego Riva1920
Stołki z drewna cedrowego Riva1920
Blat z masywnego drzewa Riva1920
Blat z masywnego drzewa Riva1920

Nowa kolekcja

Aby uczcić stulecie produkcji Riva1920 wypuściła na rynek nową kolekcję WALNUT 100, wykonaną z orzecha włoskiego. Drewno zostało zakonserwowane za pomocą olejów roślinnych i wosków, co sprawia, że ekologiczne meble zachowały wyjątkowy odcień orzecha, bez kompromisu w zakresie trwałości lub jakości wykończenia.

Ale że samym drewnem przemysł nie żyje, w kolekcji WALNUT 100 znalazły się także inne szlachetne i oczywiście ekologiczne elementy, a mianowicie specjalnie falowane szkło oraz żelazo z powłoką z brązu. Kolekcja jest na swój sposób innowacyjna, ale w bardzo spokojny, przyjazny sposób, który zbliża do natury, ale nie każe rezygnować z elegancji i unikatowości.

Stolik z recyklowanego drewna Kauri / Riva1920
Stolik z recyklowanego drewna Kauri / Riva1920
Meble ekologiczne Riva1920
Ekologiczne meble Riva1920

Największe hity

Kolekcja WALNUT 100 marki Riva1920 to gama mebli pozwalających zaaranżować salon, jadalnię oraz sypialnię. Na specjalną uwagę zasługują masywne stoły jadalne w industrialnym stylu, nawiązujące do klasycznej fascynacji surową geometrią. Ale żeby było ciekawiej wokół stołu pojawiają się bardziej fantazyjne meble ekologiczne – takie jak konsola wsparta na nieregularnych słupach, stołek w kształcie klepsydry czy fotel wyrzeźbiony w całości z jednej bryły aromatyzowanego drewna cedrowego.

Ponadto w kolekcji jubileuszowej znajdują się praktyczne komody łączące eko-design z nowoczesnym wykończeniem oraz praktyczne biblioteczki zastępujące z powodzeniem meblościanki. Prawdziwą perełką jest pomysłowa ława w postaci wielkiej drewnianej klamerki!

Kolekcja jubileuszowa Riva1920
Kolekcja jubileuszowa Riva1920
Komoda i biblioteczka Riva1920
Komoda i biblioteczka Riva1920
Fotel drewniany Riva1920
Fotel drewniany Riva1920

Dodaj komentarz