Stylowe akcesoria do domu

Twój salon jest piękny, ale czegoś mu brakuje do doskonałości? Aranżacja jest nieco zbyt pusta i brakuje jej uroku? Stylowe akcesoria do domu mogą wydatnie pomóc!

Puste blaty i parapety, ogołocone kąty, niewykorzystana przestrzeń na surowej podłodze… Wszystko to niedostatki aranżacyjne, które mogą się podobać skrajnym minimalistom, ale większości z nas przeszkadzają. Coś w ludzkie naturze prosi się bowiem o pełność i równowagę wystroju. Stylowe akcesoria do domu, choć z definicji pełnią funkcję „detali”, w rzeczywistości są potrzebne, a wręcz wymagane, abyśmy mogli poczuć się u siebie. Bo też wybór konkretnych dodatków doskonale uosabia gusta i marzenia, a jednocześnie realizuje wizję najprzyjemniejszego zakątka do życia – dla nas samych oczywiście!

Postawić na stół

Pierwszą instynktowną potrzebą przy doposażaniu domu jest zwykle zapełnianie blatów, półek czy parapetów. Puste płaskie powierzchnie przywodzą bowiem na myśl fotki z katalogu raczej niż rodzinny dom. Dekoracje na stół, regał czy komodę są przy tym najłatwiejsze pod kątem wyboru i zestawienia. Tutaj na szczególną uwagę zasługują wazy, wazony i świeczniki, a także misy czy ceramiczne i drewniane dekory.

Marka MENU proponuje bardzo stylowe akcesoria do domu utrzymane w naturalistycznym, spokojnym duchu. Łączą one metale z drewnem, szkłem i innymi surowcami dając dekoracje unikatowe, ale przyjemnie skromne. Raczej niż zestawiać ich po kilka czy kilkanaście, warto podkreślić urodę poszczególnych modeli pozostawiając im odpowiednio dużo miejsca wokół.

Elegancki świecznik Umanoff / MENU
Elegancki świecznik Umanoff / MENU
 Industrialny świecznik MENU
Industrialny świecznik MENU
Stylowe akcesoria do domu – waza i lustro MENU
Stylowe akcesoria do domu – waza i lustro MENU

Stylowe akcesoria do domu z funkcją bardzo praktyczną

Drugą ważną kategorią dodatków wnętrzarskich są sprzęty, których potrzebujemy ze względów czysto praktycznych. Pytaniem nie jest więc czy je zakupić, ale raczej w jakim stylu. Trafny wybór może bowiem pięknie podkreślić charakter aranżacji. Nieudany będzie po prostu jednym więcej elementem, zagęszczającym przestrzeń.

Stylowe akcesoria do domu, bez których trudno żyć to kosze na śmieci, szczotki klozetowe, wieszaki czy stojaki na ubrania. Potrzebne w każdym domu mają szansę stać się ozdobą, jeśli postawimy na oryginalność i śmiałe, miłe dla oka formy. Do bardzo przydatnych dodatków, które doskonale dopełnią kuchnię lub salon, należą również eleganckie stojaki na wino oraz różnego rodzaje kosze i boksy, w których można przechowywać koce, książki, czasopisma i inne podręczne przedmioty.

Stojak na wino Umanoff / MENU
Stojak na wino Umanoff / MENU
Elegancki kosz na śmieci Norm Architects / MENU
Elegancki kosz na śmieci Norm Architects / MENU
Podręczny kosz MENU
Podręczny kosz MENU

W naturalnej symbiozie

Bardzo ważnym elementem wykańczania wnętrz są również rośliny domowe. Same w sobie stanowią dekorację oraz warunek świeżego powietrza i zrelaksowanej atmosfery. Aby je odpowiednio zaaranżować w przestrzeni warto wykorzystać stylowe akcesoria do domu takie jak kwietniki, specjalne podstawki pod donice czy nawet klasyczne stoliki do kawy.

Wybierając modele pasujące do ogólnego klimatu lub stanowiące w nim ciekawy akcent, ożywiamy wnętrze, pomagając ekspozycji palm, sukulentów czy paproci. Wiele gatunków optymalnie prezentuje się bowiem na podwyższeniu, lepiej zapełniając ścianę, kąt, czy wręcz uroczo spadając zielonymi kaskadami na podłogę!

Podstawy do donic MENU
Podstawy do donic MENU
Stylowe akcesoria do domu – stolik Umanoff / MENU
Stylowe akcesoria do domu – stolik Umanoff / MENU
Kwietnik Umanoff / MENU
Kwietnik Umanoff / MENU

Dodaj komentarz