Meble w stylu japońskim

Azja pasjonuje i inspiruje. Egzotyczna i niezwykła jest źródłem licznych trendów wnętrzarskich, a meble w stylu japońskim cieszą się na świecie rosnącą popularnością.

Mieliśmy już w designie wielką falę fascynacji stylistyką prowansalską i toskańską. Potem była moda na amerykanizm, a przede wszystkim Skandynawię. Od kilku sezonów jednak, wraz z rosnącym zainteresowaniem wschodnią medycyną, architekturą i sztukami walki, dekoratorów coraz bardziej kuszą wpływy azjatyckie. Meble w stylu japońskim są szczególnie cenione z racji na ich bliskość z filozofią feng-shui, czyli zdrowych i pełnych harmonii wnętrz.

Gorący trend wnętrzarski

Japończycy słyną z zamiłowania do przyrodniczych elementów, równowago zmysłów i estetycznej prostoty. Ale myśląc o ich designie nie trzeba wcale wyobrażać sobie orientalnych świątyń i domostw z filmów o karate mistrzach. Współczesna architektura Kraju Kwitnącej Wiśni nie odbiega bowiem zasadniczo od światowych trendów, w właściwie świetnie się w nie wpisuje. Jej główne zasady dotyczą bowiem minimalizmu wystroju, dominacji form geometrycznych, dużej ilości światła, a także częstego wykorzystania drewna oraz kamienia.

Stylowe meble japońskie w dzisiejszym wydaniu nie są więc dziwne, ani egzotyczne, choć w ciekawy sposób odróżniają się od globalnej przeciętności. Sztuką jest przy tym nie tylko umiejętnie nie dobrać, ale także zaaranżować – nadmiar przypadkowych dekoracji jest to zdecydowanie niemile widziany!

Salonowe meble w stylu japońskim Karimoku
Salonowe meble w stylu japońskim Karimoku
Szafka RTV Karimoku
Szafka RTV Karimoku
Salon w stylu japońskim Karimoku
Salon w stylu japońskim Karimoku

Meble w stylu japońskim  – jakie są?

W dużym uproszczeniu japońskie meble są odzwierciedleniem wspomnianej wyżej filozofii feng-shui. Dominuje w nich symetria i wyważone proporcje, naturalne materiały i kolory odwołujące się do idei Pięciu Elementów. Przy pierwszym wejrzeniu napawają spokojem i stabilnością, ale z drugiej strony, nigdy nie są błahe czy zbyt proste. W ich mistrzowskich formach można wręcz doszukać się maestrii podobnej dalekowschodniej kaligrafii.

Karimoku to jedna z ciekawszych marek eksportujących meble w stylu japońskim po całym świecie. W jej ofercie znajdziemy nie tylko niebanalne meble kontraktowe i biurowe, ale także wyposażenie do domów. W każdym pojedynczym modelu, łącznie z meblami dla dzieci, widać owo umiłowanie do geometrycznych kształtów, równomierności i energetycznej płynności.

Sofa salonowa Karimoku
Sofa salonowa Karimoku
Dziecięce meble w stylu japońskim Karimoku
Dziecięce meble w stylu japońskim Karimoku

Innowacja na miarę XXI w.!

W ofercie marki Karimoku znajdziemy również bardzo innowacyjne meble w stylu japońskim. Mowa o śmiałych kolorach i oryginalnych kształtach, które wymykają się klasycznym wyobrażeniom o ławach czy krzesłach biurowych.

Na szczególną uwagę zasługuje przy tym nie tylko estetyka. Japończycy chlubią się bowiem zaawansowanymi technologiami produkcji, które sprawiają, że ich produkty są trwałe i praktyczne. Niebrudzące się i odporne obicia oraz syntetyczne pianki gwarantujące doskonały komfort siedzenia to najlepsza reklama kanap i foteli.

Kolorowe meble kontraktowe Karimoku
Kolorowe meble kontraktowe Karimoku
Funkcjonalna sofa Karimoku
Funkcjonalna sofa Karimoku
Domowy gabinet Karimoku
Domowy gabinet Karimoku

Dodaj komentarz