Meble dla kotów? Jeśli kochasz elegancję i swojego mruczka!

Świat dzieli się ponoć na miłośników psów i kotów. Spora część z nas nie wyobraża sobie też domu bez mruczącego przyjaciela i stąd zapotrzebowanie na meble dla kotów!

Domowy zwierzak urasta zwykle do rangi dodatkowego członka rodziny – jest kochany, ceniony i rozpieszczany. Współżycie ludzi i kotów jest też pełne pięknych chwil i wielce pouczających lekcji, ale stwarza pewne techniczne wyzwania. Z jednej strony bowiem, zwierzę potrzebuje odpowiednich warunków do zabawy, snu, jedzenia i toalety, z drugiej, większość z nas nie chce rezygnować z idei eleganckiego domu. Dlatego właścicielom puszystych czworonogów oferuje się dziś meble dla kotów, które designem nie odbiegają on modnego, współczesnego wystroju!

Legowisko dla kota

Koty śpią nawet po 16 godzin w ciągu doby. Jako zwierzęta niezależne i niezwykle uparte będą spały wszędzie tam, gdzie przyjdzie im na to ochota. Tym niemniej, każdy kot powinien mieć swoje własne „łóżko” – legowisko, gdzie może się skryć w chwilach stresu czy urazy, swój kąt w domu. Wbrew pozorom nie musi ono jednak wcale być poświęceniem estetycznym z naszej strony!

Marki specjalizujące się w prestiżowym wyposażeniu wnętrz dla miłośników czworonogów proponują nam bowiem eleganckie, a wręcz dekoracyjne meble dla kotów. Legowiska w pełni odzwierciedlają współczesne trendy designerskiej i stają się dodatkową dekoracją salonu. Plecione z naturalnych włókien, przędzy czy nawet wyrabiane ze sztucznego futra wyraźnie ocieplają aranżację. Wyjątkowe kształty i przyjemne, eleganckie kolory sprawiają zaś, że kot w swym posłaniu staje się najpiękniejszym obiektem w domu!

Ręcznie tkany domek dla kota; The Cat Design
Ręcznie tkany domek dla kota; The Cat Design
Eleganckie legowisko dla kota; Tuft and Paw
Eleganckie legowisko dla kota; Tuft and Paw
Futrzane meble dla kotów; Tuft and Paw
Futrzane meble dla kotów; Tuft and Paw

Drzewa dla kotów i inne akcesoria

Gdy kot jednak nie śpi, to lubi wędrować, skakać, wdrapywać się i zwiedzać całe swoje terytorium. Większość naszych mieszkań nie jest odpowiednio przygotowana ani należycie przystosowana do owych akrobacji. Stąd też pomysł na drzewa dla kotów, które umożliwiają pupilom codziennym trening. Niektóre modele zbyt silnie nawiązują jednak do wnętrz sklepu zoologicznego, nie dodając salonowi urody.

Eleganckie drewniane meble dla kotów potrafią jednak przyjmować i bardziej designerskie formy, na pograniczu wnętrzarskich dzieł sztuki. Kicie i kocury mogą po nich się wspinać, ostrzyć pazury na specjalnych drapakach, a całość nie odstaje stylem od naszych regałów i komód. Ba, w tej samej konwencji wyrabia się także specjalne stojaki na miski czy toalety kocie.

Stylowe drzewo dla kotów; The Cat Design
Stylowe drzewo dla kotów; The Cat Design
Wieża do wspinania dla kota; Tuft and Paw
Wieża do wspinania dla kota; Tuft and Paw
Drewniane meble dla kota; Karimoku Cat
Drewniane meble dla kota; Karimoku Cat

Meble dla kotów i dla ludzi?

Jak daleko może iść symbioza między kotem a człowiekiem? Okazuje się, że dalej niż wspólne wylegiwanie się na sofie. Istnieją bowiem meble dla kotów, które dzielone być mogą przez ludzi!

Kilka oryginalnych i ciekawych i przykładów, to np. toaleta dla kota ukryta wewnątrz stylowej drewnianej szafki (Karimoku Cat); naścienna półeczka wielofunkcyjna z wygodnym podłożem do drapania (Tuft and Paw) czy wygodny salonowy fotel ze schowkiem dla kota (The Cat Design). Mruczenie zagwarantowane!

Ukryta toaleta dla kota; Karimoku Cat
Ukryta toaleta dla kota; Karimoku Cat
Oryginalne meble dla kotów; Tuft and Paw
Oryginalne meble dla kotów; Tuft and Paw
Fotel z miejsce dla kota; The Cat Design
Fotel z miejsce dla kota; The Cat Design

Dodaj komentarz