Nowoczesne stoły do jadalni

Z każdą kolejną dekadą meble zmieniają się w dość zasadniczy sposób. Jakie będą nowoczesne stoły do jadalni w latach 20-tych XXI wieku?

Stół wydaje się meblem, który naprawdę trudno jest zrewolucjonizować. Powinien przecież zawsze mieć stół i cztery nogi… Ta ostatnia prawda, podważana jest od lat, a kwestia blatu, jak widać poniżej, również ulega znaczącym zmianom. Jadalnia staje się więc coraz bardziej odkrywcza i oryginalna, co może nie spodobać się miłośnikom klasyki, ale na pewno ucieszy fanów odważnego designu. Nowoczesne stoły do jadalni nie tylko zachwycają bowiem kształtami i kolorami, ale także rozkładają się, a nawet rotują!

Wielobarwny blat, fantazyjna podstawa

W swojej podstawowej postaci nowoczesne stoły przede wszystkim chętnie zrywają ze wspomnianym wyżej stereotypem drewnianej klasyki z czterema nogami. Projektanci szczególnie chętnie eksperymentują z ceramicznymi blatami, którym można dziś nadać wygląd najbardziej zjawiskowych, nawet zupełnie nierealnych marmurów. Niezwykłe wzornictwo dotyczy zresztą czasem całej konstrukcji, łącznie z nogami. A gdyby tego było mało, kształt blatu nie musi już być ani prostokątny, ani okrągły, ani nawet owalny!

Wszystkim, którzy nie dadzą się przekonać i wybiorą zawsze urok drewnianego blatu nad wszystkie możliwe materiały, zaproponować można oryginalną podstawę. Nowoczesne stoły coraz częściej wsparte są bowiem na jednej niby nodze, która nie tylko zachwyca krzyżującą się konstrukcją, ale także zapewnia maksimum przestrzeni na nogi.

Elegancki stół jadalny Draenert
Stół z metalową podstawą Draenert
Stół z metalową podstawą Draenert
Stół o designie „kod kreskowy”; Draenert

Opcja rozkładania

Statystyki wskazują, że coraz większa część klientów decyduje się na stół rozkładany do jadalni, co wynika oczywiście z ograniczenia powierzchni mieszkalnej. Podczas gdy na co dzień możemy więc cieszyć się blatem na 4-6 osób, na specjalne okazje rozkłada się on nawet w dwójnasób!

Nowoczesne stoły wyróżniają się przy tym innowacyjnym mechanizmem rozkładania, który umożliwia wydłużanie nawet absolutnie transparentnego, szklanego blatu! Ba, rozkładają się także stoły owalne, zaś dodatkowym modnym trikiem jest obracający się środek okrągłego stołu, który ułatwia serwowanie potraw wszystkim biesiadnikom.

Owalny rozkładany stół Draenert
Owalny rozkładany stół Draenert
Okrągły stół z obracanym wnętrzem Draenert
Okrągły stół z obracanym wnętrzem Draenert
Składany szklany stół Draenert
Składany szklany stół Draenert

Nowoczesne stoły do jadalni – techniczny majstersztyk

Samo rozkładanie współczesnego stołu zasługuje na nieco więcej uwagi. W przeciwieństwie do dawnych modeli, które wymagały wysiłku i współpracy kilku osób, stwarzając ryzyko kontuzji i zarysowań, nowoczesne stoły do jadalni otwierają niby transformersfy z filmów sci-fi!

Pod dwuczęściową konstrukcją z ceramicznego marmuru czy lakierowanego drewna znajduje się dodatkowy element, ukryty w sposób niewidoczny na co dzień. W razie potrzeby rotuje on jednak o 90 stopni i podnosi się w górę, tworząc nieskazitelną całość z oryginalnymi połówkami. Mechanizm jest tak wspaniały, że stół chce się składać i rozkładać wyłącznie dla samej radości!

Trzyczęściowy stół Draenert
Trzyczęściowy stół Draenert
Rotowany stół Draenert
Rotowany stół Draenert
Nowoczesne stoły do jadalni Draenert
Nowoczesne stoły do jadalni Draenert

Dodaj komentarz