Nowoczesne pokoje dziecięce

Minimalistyczny śmiały design zakradł się już również do sypialni najmłodszych. Zobacz jak prezentują się nowoczesne pokoje dziecięce dla pociech w różnym wieku.

Dzieci, choć widzą świat inaczej i mają zasadniczo inne priorytety niż dorośli, nie pozostają poza zasięgiem świata trendów i wielkiego designu. Wydaje się wręcz, że z każdą dekadą są coraz bardziej świadome mody i chętne do naśladowania – zarówno w kwestii ubrań czy stylu życia, jak i wystroju wnętrz. Nowoczesne pokoje dziecięce nie są jednak tylko kaprysem nieletnich, ale bywają bardzo racjonalnym dopełnieniem całościowej aranżacji domu! W końcu (prawie) każdy z nas lubi architektoniczną zgodność i harmonię.

Design dla nastolatków

Im starsze dzieci, tym bardziej wyraziste poglądy i wygórowane wymagania. Nowoczesne pokoje dziecięce w dość wierny sposób podążają za dorosłą modą i nie boją się awangardy i śmiałości. Kolorowe meble modułowe tworzą więc atrakcyjne kompozycje, które zachwycają od samego progu, a dekoracje, choć skąpe, odgrywają tu zasadniczą rolę – przykładem są choćby neonowe lampy ścienne.

W pokojach dla nastolatków pojawiają się już więc nieco szersze łóżka i modernistyczne blaty mocowane na ścianie z systemem półek. Popularne są również designerskie fotele, asymetryczne regały i artystyczne dywany. Owszem, na miłośników trendów ekologicznych czekają również znacznie spokojniejsze drewniane zestawy, nie różniące się wiele od sypialni dorosłych.

Pokój dla nastolatka Dearkids https://www.dearkids.it/
Szaro-żółta aranżacja Dearkids
Szaro-żółta aranżacja Dearkids https://www.dearkids.it/
Pastelowy pokój Dearkids
Pastelowy pokój Dearkids https://www.dearkids.it/

Wnętrza dla malucha

Nieco więcej fantazji i designerskiej swobody trzeba zaangażować urządzając pokój dla przedszkolaka. Tutaj design schodzi bądź co bądź na drugi plan – najważniejszy jest klimat sprzyjający beztroskiej zabawie. Wesoła kolorystyka i sympatyczne ozdoby bardzo pomagają, ale kluczowe okazują się i tak meble z pomysłem.

Nowoczesne pokoje dziecięce wyposażone są więc w łóżka z drabinkami, baldachimami, a nawet kółkami, służąc do realizacji niezliczonych przygód. Same półeczki i szafki oprócz funkcji przechowalniczej spełniają rolę wielkich klocków, z których da się łatwo budować schowki i tory przeszkód. Niezbędnym elementem są również małe stoliki z siedziskami, które służą beztroskiej sztuce, ale i pierwszej nauce!

Nowoczesne pokoje dziecięce Dearkids
Nowoczesne pokoje dziecięce Dearkids https://www.dearkids.it/
Pokój do zabaw Dearkids
Pokój do zabaw Dearkids https://www.dearkids.it/
Pokój dla dziewczynki Dearkids
Pokój dla dziewczynki Dearkids https://www.dearkids.it/

Nowoczesne pokoje dziecięce dla dwojga

Zupełnie inaczej trzeba podejść do aranżacji pokoju przeznaczonego dla dwojga rodzeństwa. Nie tylko wszystko musi się tu bowiem znaleźć w liczbie podwójnej, ale podział mebli, światła i innych dogodności musi być w miarę sprawiedliwy.

Nowoczesne pokoje dziecięce odchodzą jednak od pomysłu klasycznych łóżek piętrowych, które, choć oszczędzają sporo miejsca, tworzą dość masywną konstrukcję. Słabość do lekkości i minimalizmy skłania więc projektantów do ustawiania tapczanów obok siebie, ewentualnie na różnych poziomach. Dodatkową przestrzeń przechowalniczą stwarzają natomiast sprytne szuflady, półki i szafki montowane w postaci całych modułowych systemów i tworzące z łóżkami oraz biurkami jedną spójną i harmonijną całość!

Pokój dla dwójki; Dearkids https://www.dearkids.it/
Nowoczesne pokoje dziecięce dla rodzeństwa Dearkids

Nowoczesne pokoje dziecięce dla rodzeństwa Dearkids https://www.dearkids.it/
Różowy pokój dla sióstr Dearkids
Różowy pokój dla sióstr Dearkids https://www.dearkids.it/

Dodaj komentarz