Modne lampy podłogowe

Niedoceniane i lekceważone, modne lampy podłogowe są dla domu czymś więcej niż źródłem światła. Zwłaszcza, jeśli postawimy na modele o wyjątkowym designie…

Lampa, która stoi na własnych nogach i przysuwa światło bliżej naszej twarzy to wynalazek, którego szkoda nie zaprosić do domu. Pod względem instalacyjnym zdecydowanie najprostsze, bo podłączane po prostu do kontaktu, są najbardziej mobilnym i elastycznym elementem domowego oświetlenia. Praktyczność nie jest jednak ich jedyną zaletą – modne lampy podłogowe to bowiem przede wszystkim wspaniała dekoracja salonu czy sypialni, bez której byłoby pusto i nudno.

Urok kątów prostych

Przywykliśmy myśleć, że lampy muszą być okrągłe – od tradycyjnych żyrandoli, które wisiały nad głową dawnej arystokracji po klasyczne klosze rozpraszające światło 360 stopni wkoło.Tymczasem dzisiejsze modne lampy podłogowe przeczą stereotypom stawiając na kanciastość, nowoczesną i przyjemniej dopełniającą rzeczywistości czterech ścian.

Lampy o rzucie prostokąta są w aranżacji intrygującym snopem światła, wyraźnie odznaczającym się w ciemnościach. Ukłon w stronę geometrii jest ożywczy i innowacyjny, atrakcyjnie współgrając z kształtem innych mebli. Modernistyczny i surowy, idealnie pasuje do wnętrz urządzonych w duchu futurystycznym.

Nowoczesna lampa podłogowa Poltrona frau
Nowoczesna lampa podłogowa Poltrona frau
Prostopadłościenna lampa Estiluz
Prostopadłościenna lampa Estiluz
Modne lampy podłogowe i stołowe Cantori
Modne lampy podłogowe i stołowe Cantori

Wielokierunkowe, multifunkcjonalne

Innym ciekawym trendem we współczesnym oświetleniu są wieloramienne lampy podłogowe, ciekawe ze względu na samą konstrukcję, jak i efekty iluminacyjne. Zamiast prostej nogi z odgałęzieniami mamy tutaj do czynienia z wiązką ramion krzyżujących się pod różnym kątem i sięgającym różnych poziomów.

Te modne lampy podłogowe nawiązuje jednoznacznie do stylu industrialnego. Wykonane z metalowych prętów w atrakcyjnych odcieniach stali, złota czy czerni, mogą być szokująco innowacyjne. Przykładem jest lampa marki Estiluz, która zawiera w swej konstrukcji praktyczną półeczkę nad roślinę lub książki!

Nowoczesne lampy podłogowe Estiluz
Nowoczesne lampy podłogowe Estiluz
Lampa z półeczką Estiluz
Lampa z półeczką Estiluz
Modne lampy podłogowe Kundalini
Modne lampy podłogowe Kundalini

Modne lampy podłogowe o niezwykłych kształtach

Wreszcie, lampy nie muszą wcale przypominać lamp! Ten odkrywczy i nieco kontrowersyjny koncept zamyka się w prostym triku rezygnacji z tradycyjnej struktury. Nie mamy więc tutaj wyraźnie wyodrębnionej nogi czy ramion oraz kloszy. Modne lampy podłogowe stają się po prostu świecącymi elementami wystroju.

Tej kategorii nie da się oczywiście zamknąć w dwóch słowach definicji. Projektanci w swojej śmiałości oferują nam bowiem absolutnie fascynujące lampy, które świecą w górę, w dół, na boki, lub po prostu jaśnieją w mrokach na dziesiątki możliwych sposobów. Trudno o lepsze wykończenie klimatycznego salonu!

Dekoracyjna lampa DelightFULL
Dekoracyjna lampa DelightFULL
Modernistyczna lampa podłogowa DelightFULL
Modernistyczna lampa podłogowa DelightFULL
Łukowata lampa podłogowa Kundalini
Łukowata lampa podłogowa Kundalini

Dodaj komentarz