Najwspanialsze kanapy ogrodowe

Przekonanie, że meble ogrodowe są w jakiś sposób pośledniejsze niż te domowe, dawno straciło na aktualności. Współczesne kanapy ogrodowe są tego najlepszym przykładem.

Kanapa w ogrodzie jest meble tak samo istotnym jak w salonie – to na niej relaksujemy się popołudniami i przyjmujemy gości na kawie. Rozwój technologii produkcji sprawił, że można już tworzyć meble eleganckie, miękkie i kolorowe w wersji wodoodpornej – trudno się więc dziwić, że najwspanialsze kanapy ogrodowe na pierwszy rzut oka nie różnią się od prestiżowych sof domowych. Ba, można wręcz powiedzieć, że połączenie outdoorowego klimatu i nieograniczonych możliwości technicznych dało efekty przebijające pomysłowość klasycznych sof.

Modułowe kanapy ogrodowe czyli metry luksusu

Najistotniejszym trendem w kategorii nowoczesnych kanap ogrodowych są bez wątpienia modele modułowe, umożliwiające tworzenie nie tylko narożników, ale długich, giętych ciągów siedzeń. Idea jest prosta: producent proponuje nam podstawowe jednostki obejmujące często również elementy rogowe czy nawet stoliki, a my sami budujemy z nich dowolne konstrukcje.

Szczególnie atrakcyjnie prezentują się przy tym kanapy ogrodowe utrzymane w stylu orientalno-relaksacyjnym. Mowa o modelach, które wydają się być całe stworzone z poduch. Niskie i miękkie, zachowują pełną wodoodporność, zachwycając oryginalnymi nieraz kolorami oraz fantastycznym poziomem komfortu. W swojej casualowości doskonale pasują przy tym do różnych typów aranżacji.

Modułowa kanapa ogrodowa Flexform
Modułowa kanapa ogrodowa Flexform
Kolorowa kanapa na taras Roche Bobois
Kolorowa kanapa na taras Roche Bobois
Kanapa ogrodowa Varaschin
Kanapa ogrodowa Varaschin

Pomysłowy design

Nieco bardziej formalne i stylowe są kanapy o tradycyjnym kształcie metalowego lub drewnianego stelażu wyposażonego w miękkie siedziska i oparcia. Aby zadośćuczynić nowoczesnej elegancji producenci i w tym klasycznym wydaniu proponują jednak ciekawe odstępstwa od reguły. Co najważniejsze, owe charyzmatyczne wzornictwo znajduje odzwierciedlenie również w innych elementach ogrodowych kolekcji, np. fotelach czy stolikach do kawy.

Do wyboru mamy więc eleganckie drewniane ramy nawiązujące do trendów ekologicznych, jak również bardziej artystyczne konstrukcje inspirowane szczebelkami, plecionkami i siatkami. Na znaczeniu zyskują w tym kontekście meble technorattanowe, stworzone z syntetycznych włókien, które oprócz typowego splotu oferują również fantazyjne desenie ażurowe.

Designerskie kanapy ogrodowe Flexform
Designerskie kanapy ogrodowe Flexform
Kanapy ogrodowe Ethimo
Kanapy ogrodowe Ethimo
Kanapa ogrodowa z technorattanu z daszkiem Roberti Rattan
Kanapa ogrodowa z technorattanu z daszkiem Roberti Rattan

Minimalistyczna opcja

Na małe tarasy albo do ogrodów, w których zależy nam na nienarzucającej się aranżacji, dającej prymat zieleni, ciekawą propozycją są minimalistyczne kanapy ogrodowe. Ich koncept jest tak prosty, że zbliża się do pomysłu klasycznej ławki, z tą jednak różnicą, że oferuje zawsze podstawowy poziom komfortu wynikający z miękkości siedziska.

Takie modernistyczne kanapy ogrodowe miewają nie tylko klasyczny, prostokątny kształt, ale także owalne a nawet okrągłe siedziska, które bywają bardziej ustawne, a zarazem atrakcyjne estetycznie. W modzie są również żywe kolory, a nawet ich śmiałe zestawienia, łącznie z neonowymi kompozycjami! Takie kanapy-ławki są na tyle lekkie i uniwersalne, że można je łatwo przestawiać, np. ze strefy nad basenem na taras czy trawnik!

Nowoczesna kanapa do ogrodu Roche Bobois
Nowoczesna kanapa do ogrodu Roche Bobois
Okrągłe kanapy ogrodowe Roberti Rattan
Okrągłe kanapy ogrodowe Roberti Rattan
Minimalistyczna kanapa ogrodowa Varaschin
Minimalistyczna kanapa ogrodowa Varaschin

Dodaj komentarz