Designerskie sofy włoskie, czyli jak urządzić salon

Salon można urządzić na wiele sposobów, ale w każdym z nich dominującą rolę odgrywa kanapa, która może pełnić wiele różnych ról estetycznych. Sofy włoskie odznaczają się pod tym względem szczególną fantazyjnością.

Pomimo powszechnej globalizacji znawcy meblarskiego designu z łatwością rozpoznają sofy włoskie – odznaczające bardzo charakterystyczną mieszanką klasycznej elegancji, rzemieślniczego kunsztu oraz kreatywnego designu. Dziś przedstawimy Wam trzy różne pomysły na aranżację salonu, a w każdym z nich kanapa inaczej wpisuje się w ogólny wystrój. Może zainspiruje Was one do planowania własnego domu?

Wariant 1: Eleganckie kontrasty

Włoski design co do zasady jest w opozycji do minimalizmu, nawet jeśli współczesne trendy dość skutecznie ograniczają liczbę i zdobność mebli w ogóle. W ulubionej przez mistrzów wnętrzarstwa koncepcji aranżacja salonu niczym obraz tworzy zgraną kompozycję przenikających się elementów. Ściany nie pozostają jednak białe, ale pokrywają są głębokie barwy farb, a jeszcze lepiej artystyczne tapety.

Na tym tle zaznacza się wyrazista sofa, która kształtem, kolorem i sposobem wykończenia tchnie elegancją. Jej indywidualizm z drugiej strony podkreśla i akcentuje śmiało dobrany stolik do kawy, stanowiący w aranżacji przysłowiową kropkę nad „i”. Z jednej strony mamy więc złoto, marmur czy szlachetne drzewo, z drugiej ciepły plusz, miękki dywan, dekoracyjne poduszki w głębokich odcieniach.

Sofa Dom Edizioni
Sofa Dom Edizioni
Sofa do salonu Dom Edizioni
Sofa do salonu Dom Edizioni
Designerskie sofy włoskie Opera Contemporary
Designerskie sofy włoskie Opera Contemporary

Wariant 2: Nowoczesna klasyka

Nieco lżejszym optycznie, ale wciąż bardzo poważnym gatunkowo pomysłem na wystrój salonu są tradycyjne zestawienia, w których włoskie sofy odnajdują się po prostu doskonale. Jednobarwne i stosunkowo proste, acz emanujące prestiżem modele zestawiamy tutaj z klasyczną parą foteli czy puf, stawiając na symetrię i ład przestrzenny. Wykończenia mebli skłaniają się w kierunku dekoracyjności – stąd też niebanalne nogi stolików i siedziska, a także nostalgiczne lampy w wielkim stylu.

W tej koncepcji można wykorzystać kanapy o oryginalnym designie, np. formowane w idealnie symetryczny półokrąg lub zestawiane z modułów w podwójne narożniki. Koloru ogólnie jest mniej i jest bardziej neutralny, a całość stwarza bardzo uspokajające, kojące wrażenie.

Aranżacja salonu Dom Edizioni
Aranżacja salonu Dom Edizioni
Półokrągła sofa Dom Edizioni
Półokrągła sofa Dom Edizioni
Elegancki zestaw wypoczynkowy Opera Contemporary
Elegancki zestaw wypoczynkowy Opera Contemporary

Wariant 3: Kolorowe sofy włoskie jako dominanta

W tym pomyśle, najbardziej nowoczesnym i dynamicznym, kanapa odgrywa rolę drogocennego kamienia, który swoim blaskiem oddziałuje na resztę aranżacji. Wybieramy więc modele nie tylko oryginalne kształtem, ale przede wszystkim iskrzące kolorami – nie neonowymi, ale właśnie szlachetnymi barwami szmaragdu, turkusu, rubinu, opalu.

Kolorowe sofy włoskie z piękną, wysokiej jakości tapicerką z powodzeniem pasować będą do całkiem modernistycznego, można wręcz powiedzieć bezdusznego otoczenia. W efekcie otrzymujemy więc modny design minimalistyczny, ale z akcentem, którego nie da się przeoczyć!

Włoskie meble salonowe Opera Contemporary
Włoskie meble salonowe Opera Contemporary
Kolorowe sofy włoskie Casa Desus
Kolorowe sofy włoskie Casa Desus
Salonowa aranżacja Casa Desus
Salonowa aranżacja Casa Desus

Dodaj komentarz