Najmodniejsze lampy ostatnich sezonów

Trudno uwierzyć jak wielką zmianę we wnętrzach mogą dać nowe abażury. Oto najmodniejsze lampy ostatnich sezonów, które pomogą Ci odnowić dom bez remontu!

Znudził Ci się wystrój wnętrz? Poszukujesz sposobu, jak ożywić salon czy jadalnię, przydać domowi splendoru bez zrywania ścian i podłóg? Najmodniejsze lampy w pełni zasługują na miano dekoracji, które za dnia i w nocy oddziałują na nasze zmysły i wypełniają puste przestrzenie dosłownym i przenośnym blaskiem. Aby być na czasie z trendami i poczuć się nieco odmiennie na przysłowiowych „starych śmieciach”, warto rozważyć wymianę oświetlenia. Oto co mają dla nas w zanadrzu renomowane marki…

Świetlne kaskady

Od starodawnego przepychu dworskich żyrandoli po współczesny minimalizm industrialnego oświetlenia, najmodniejsze lampy znów odbijają w przeciwnym kierunku i stawiają na stylowy maksymalizm. Coraz częściej więc mamy do czynienia z biżuteryjnymi prawie lampami złożonymi z dekoracyjnych detali z różnych materiałów. Zwisające się kaskadami przywołują na myśl bogactwo i fantazję, a jednocześnie doskonale odbijają promienie światła. Co ciekawe, ta wisząca forma pasuje nie tylko do lamp wiszących, ale także do ściennych czy podłogowych!

Wisząca lampa Verpan
Elegancka lampa podłogowa Verpan
Elegancka lampa podłogowa Verpan
Najmodniejsze lampy - Verpan
Najmodniejsze lampy – Verpan

Najmodniejsze lampy – ręcznie wyrabiane!

W zupełnie inną nutę, bardziej swojską i prostą, uderzają modne lampy wyrabiane ręcznie z materiałów takich jak papier, drewno czy przędza. Te ostatnie pozostawiają projektantom szczególnie szerokie pole do popisu, pozwalając tworzyć najróżniejsze sploty, także barwne. Pomysł idzie ręka w rękę z ideą „slow life” i zamiłowaniem do przedmiotów z duszą, które powstają nie fabrykach, ale ludzkich rękach. W zależności od kolorów przędzy efekt może być albo bardzo naturalistyczny, wręcz ekologiczny, albo też awangardowy. Jeśli chodzi o efekty świetlne, to najmodniejsze lampy z przędzy oferują przyjemny, stłumiony blask o ciepłych barwach.

Stołowa przędziona lampa Ana Kraš / HAY
Stołowa przędziona lampa Ana Kraš / HAY
Najmodniejsze lampy ręcznie wyrabiane Ana Kraš / HAY
Najmodniejsze lampy ręcznie wyrabiane Ana Kraš / HAY

Pastelowa lampa z przędzy Ana Kraš / HAY

Inżynierski design

Jeszcze inna koncepcja, która zdobywa sobie coraz większą popularność to nie tyle artystyczne co inżynierskie konstrukcje zaprojektowane z najwyższą precyzją. Metalowe, drewniane czy wykonane z tworzywa sztucznego zachwycają perfekcją detalu, idealną proporcją, ale zarazem unikatowymi kształtami. Te najmodniejsze lampy o złożonych konstrukcjach bywają inspirowane naturą, architekturą czy geometrią, ale zawsze tworzą w powietrzu wspaniały akcent 3 D. Szczególnie popularne są żyrandole i klosze o budowie ażurowej, która bawi się odblaskami i choć wyrazista, nie obciąża aranżacji.

Najmodniejsze lampy ostatnich sezonów MM Lampadari
Najmodniejsze lampy ostatnich sezonów MM Lampadari
Dekoracyjna lampa wisząca MM Lampadari
Dekoracyjna lampa wisząca MM Lampadari
Ażurowa lampa MM Lampadari
Ażurowa lampa MM Lampadari

Dodaj komentarz