Kolorowe siedzenia w salonie, jadalni i kuchni

Do najgorętszych hitów współczesnego designu należą bez wątpienia kolorowe siedzenia: krzesła, fotele i stołki, które pozwalają ożywić reprezentacyjne części domu.

Zachowawcze podejście do wystroju wnętrz zakłada, że do danego stołu dobieramy neutralne, najlepiej uniwersalne krzesła. Owszem, ludzie cenią sobie stylowość wyrażającą się w oryginalnym lub eleganckim wzornictwie, a także wysokiej jakości wykonaniu, ale najczęściej nie stać nas na śmiałość wyboru siedzeń, które wysuną się na pierwszy plan aranżacji. Włoska marka Alma Design postawiła sobie za punkt honoru przekonać choć niektórych z nas do zmiany nastawienia.

Wielobarwna tapicerka

Stosunkowo najłatwiej jest wyobrazić sobie miękkie kolorowe siedzenia, które tradycyjnie lokujemy w salonie. Nie tylko kanapy, ale także fotele, pufy i podnóżki są pretekstem do zaproszenia do wnętrz naprawdę żywych barw i to w ciekawych kombinacjach. Nie jest bowiem prawdą, że kolory się gryzą – jak dowodzą współcześni projektanci wnętrz, róż ma pełne prawo parować się z czerwienią i pomarańczą, a efekt jest wręcz intrygujący.

Wysycone odcienie tapicerowanych mebli są także doskonałym sposobem na ożywienie klasycznych drewnianych aranżacji, w których „powiewa” powagą, a nawet nudą. Zestawione z nobliwymi biblioteczkami czy stylizowanymi szafami stają się humorystyczną kropką nad „i”. bardziej stłumione odcienie, takie jak błękit czy seledyn, mogą podobną rolę odgrywać nawet w eleganckiej sypialni!

Zestaw tapicerowanych mebli wypoczynkowych Alma Design
Zestaw tapicerowanych mebli wypoczynkowych Alma Design
Niebieskie meble Alma Design
Niebieskie meble Alma Design
Kolorowe siedziska - fotel z podnóżkiem Alma Design
Kolorowe siedzenia – fotel z podnóżkiem Alma Design

Odcienie poprawiające apetyt

Kolorowe siedzenia doskonale pasują także do jadalni. Bez względu na to, czy postawimy na tapicerowane fotele czy nowoczesne krzesła z tworzyw sztucznych, otoczenie stołu żywymi barwami doskonale wpływa na atmosferę posiłków. Psychologowie przekonują wręcz, że czerwień pobudza apetyt, żółć dodaje energii, a fiolet i niebieski pobudzają naszej towarzyskie „talenty”.

W minimalistycznej jadalni z uniwersalnym drewnianym stołem zaistnieć może przy tym każda dowolna barwa krzeseł. W bardziej charakterystycznych wnętrzach należy dobierać kolorystykę siedzeń w kontekście całościowego wystroju. W ten sposób można stworzyć naprawdę klimatyczne aranżacje, które mogą być spontaniczne i wesołe, albo wyciszające i stonowane.

Kolorowa jadalnia Alma Design
Kolorowa jadalnia Alma Design
Elegancki zestaw mebli do jadalni, Alma Design
Elegancki zestaw mebli do jadalni, Alma Design
Kolorowe siedziska w salonie, Alma Design
Kolorowe siedziska w salonie, Alma Design

Kolorowe siedziska w kuchni

Moda na kolor coraz częściej sięga także kuchni. W uniwersalnych, minimalistycznych zabudowach pożądane są wręcz bardzo jaskrawe, wręcz neonowe krzesła i stołki, które spełniają funkcję podobną do zieleni doniczkowe czy kwiatów w wazonach – orzeźwiają, energetyzują i upiększają wnętrza.

Kolorowe siedziska kuchenne odmieniają się więc przez odcienie soczystej limonki, słonecznej cytryny czy ostrej papryki, nawet gdy za nimi pnie się dumnie elegancka, połyskliwa biel czy szlachetne drewno. Najodważniejszym można wręcz polecić zestawienie kilku różnych barw krzeseł czy stołków barowych przy jednym blacie – szczególnie w rodzinnych domach jest to manewr wielce pożądany!

Designerskie krzesła Alma Design
Designerskie krzesła Alma Design
Czerwone krzesło barowe Alma Design
Czerwone krzesło barowe Alma Design
Błękitne krzesło kuchenne Alma Design
Błękitne krzesło kuchenne Alma Design

Dodaj komentarz