Industrialne aranżacje wnętrz

Industrializm wciąż żyje i ma się dobrze – coraz lepiej można nawet powiedzieć. A wszystko to za sprawą designerskiego kompromisu…

Nie da się ukryć, że do miejskich wnętrz, w których mieszka ogromna większość z nas, bardziej pasują trendy przemysłowe i nowoczesne niż stary dobry rustykalizm. W ostatnich latach widzimy jak industrializm nabiera jednak łagodniejszych form, starając się wpasować w nasze wyobrażenia o domowej przytulności. Włoska marka Boffi w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów prezentuje ciekawą kolekcję miejskich wnętrz mieszkalnych. Jest się czym inspirować!

Przede wszystkim atmosfera

Industrializm zaczyna się w surowości architektonicznej bryły – stąd nie tak łatwo jest trend zaadaptować do klasycznego mieszkania. Wysokie sufity i duże okna, idealnie dzielone, to optymalna kanwa dla aranżacji. Pomóc mogą również inne elementy: ściany wyłożone cegłą, widoczne rury instalacyjne czy betonowe podłogi.

Nie bez znaczenia jest również temperatura wnętrz – raczej chłodna, a przynajmniej neutralna. Industrialne aranżacje najchętniej korzystają z czerni, nie w formie całych powierzchni jednak, ale poszczególnych elementów. Poza tym projektanci wnętrz chętnie sięgają po biel i szarości, ale także chłodniejsze odcienie brązów i beżów, zwłaszcza o wyrazistej strukturze drewna. Komponując wystrój, stawiają zaś akcent na dominacji przestrzeni, nie zaś mebli!

Salon nowoczesny Boffi
Salon nowoczesny Boffi
Industrialne aranżacje Boffi
Industrialne aranżacje Boffi
Industrialna sypialnia Boffi
Industrialna sypialnia Boffi

Staranny wybór detali

Ów przyjazny współczesny industrializm opiera się na równowadze poszczególnych elementów wystroju. Część z powinna ściśle nawiązywać do nowoczesnej surowości – czarne metalowe ramy, lampy o transparentnych kloszach i widocznych kablach, kuchenne powierzchnie ze szlachetnej stali – wszystko to pomaga kształtować szkielet aranżacji.

Ale człowiek jest z założenia hedonistą i w swoim domu chce się czuć przyjemnie i komfortowo. Stąd też w kuchni industrialnej pojawiają się wygodne, tapicerowane fotele jadalne, w łazience marmury, a w salonie ciepłe dywany pod stopy i poduszki dekoracyjne. Owo zderzenie przytulności i surowości jest ożywcze i intrygujące zarazem, a dla domowego designu oznacza po prostu wyjątkową charyzmę!

Kuchnia z jadalnią Boffi
Kuchnia z jadalnią Boffi
Pomysł na łazienkę Boffi
Pomysł na łazienkę Boffi
Industrialne lampy De Padova
Industrialne lampy De Padova

Industrialne aranżacje w praktyce

Na poniższych fotografiach możemy podziwiać trzy wspaniałe propozycje jak urządzić kuchnię z jadalnią. Wszystkie one odnoszą się wyraźnie do stylu industrialnego, ale nie sprawiają wcale wrażenia nieprzyjazności czy przesadnego chłodu. To kuchnie rodzinne, pełne kreatywnej przestrzeni i zachęcające do wspólnego spędzania czasu, gotowania, jedzenia.

Sama zabudowa jest nowoczesna i nawiązuje do przemysłowych trendów. Fronty ze stali czy imitacji czarnego betonu zmiękczone są jednak otwartymi półkami, wiszącymi kwietnikami, w których można hodować nawet zioła oraz pięknymi naczyniami z ceramiki i kamionki. Duża ilość światła całkowicie neutralizuje ewentualną ponurość, zaś ciekawe lampy dodają aranżacji uroku i wyjątkowości. Równowaga znów okazuje się być receptą na sukces, a kwiaty i cement wydają się być najlepszymi przyjaciółmi.

Kuchnia nowoczesna Boffi
Kuchnia nowoczesna Boffi
Industrialne aranżacje Boffi – kuchnia
Industrialne aranżacje Boffi – kuchnia
Wykończenie kuchni Boffi
Wykończenie kuchni Boffi

Dodaj komentarz