Aranżacje łazienki – 5 ciekawych pomysłów kolorystycznych

Łazienka jest pomieszczeniem tak małym, że jej kolorystyka w szczególny sposób wpływa na nasze samopoczucie wewnątrz. Którą tonację wybrać?

Gdyby przejrzeć ofertę producentów płytek i mebli łazienkowych na całym świecie, okazałoby się, że żaden kolor został zapomniany. Nawet najbardziej egzotyczne odcienie znalazły swoje miejsce wokół armatury. Naturalnie, większość z nas wybiera raczej motywy sprawdzone i uniwersalne niż ekscentryczną awangardę – remont łazienki jest wszak kosztowny i nieprzyjemny. Co mieści się we współczesnej łazienkowej klasyce?

Chłód szarości

Zwycięzcą w kolorystycznym rankingu łazienek bezwzględnie są szarości – od spokojnej popielatości po surowy beton i cement. Te chłodne, acz bezkonkurencyjnie najbardziej uniwersalne barwy doskonale komponują się z dominującą na rynku białą armaturą. Jeśli bieli we wnętrzu będzie więcej, atmosfera w łazience będzie weselsza i bardziej ożywcza. Alternatywnie szarości pasują również do zgaszonych odcieniu niebieskiego oraz marmurowych i kamiennych deseniów.

Szarość, biel i marmur – łazienka PullCast
Chłodne aranżacje łazienki - Roca
Chłodne aranżacje łazienki – Roca

Ciemna znaczy elegancka

Łazienkowe wyposażenie najczęściej jest białe lub przynajmniej bardzo jasne – w efekcie kojarzy się automatycznie z przyjemną czystością i rześkością. Łatwo zrozumieć, że ciemniejsze tony bywają kontrowersyjne, zwłaszcza, jeśli pomieszczenie jest małe i pozbawione naturalnego światła. Ale do odważnych świat należy, a barwy zbliżone do czerni okazują się sporym sukcesem w łazienkowych wnętrzach.

Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednie podanie, czyli dodatki i desenie. Już marmurowe żyły wspaniale ożywiają grafitowe płytki ścienne, nie mówiąc już o śnieżnej bieli umywalki czy wanny oraz stylowych, rozpraszających światło lampkach. Czerń można też elegancko przełamać z bielą w konwencji pół na pół – takie aranżacje łazienki są zaskakująco stylowe!

Ciemna łazienka PullCast
Ciemna łazienka PullCast
Aranżacja łazienki Montrose
Aranżacja łazienki Montrose

Ponadczasowy brąz

W kategorii barw ciemnych, ale naturalnie przytulnych i ciepłych króluje bez wątpienia brąz czekoladowy. Od kilku lat aranżacje łazienek bardzo chętnie wykorzystują ten motyw, świadomie rezygnując z potrzeby chłodu. Prawdziwe drewno lub jego imitacja przywołują na myśl trendy etniczne, kolonialne i tradycyjną elegancję, pozwalając stworzyć aranżacje idealnie pasujące do domów utrzymanych w stylu nowoczesnej elegancji. Ciemnobrązowy wystrój optymalnie jest przeplatać nie tylko z bielą, ale także naturalnym jasnym drewnem oraz beżem.

Etniczna aranżacja łazienki PullCast
Etniczna aranżacja łazienki PullCast
Meble łazienkowe Montrose
Meble łazienkowe Montrose

Beż – coraz popularniejszy

Paradoksalnie, „czarnym koniem” w łazienkowym rankingu jest beż – niby kolor nijaki i mało wyraźny, ale łączący wszystkie atuty luksusu – ciepło, jasność, powinowactwo z naturalnymi materiałami takimi jak piaskowiec czy bambus, a przede wszystkim ze złotem. Beżowe aranżacje łazienek są fantastycznie ponadczasowe i przytulne, a przy tym nie wywołują żadnych kontrowersyjnych reakcji emocjonalnych, typu chłód czy ponurość. I porannym świetle wschodzącego słońca, i przy rozpalonych świecach prezentują się optymistycznie!

Beżowe aranżacje łazienki; Roca
Beżowe aranżacje łazienki; Roca
Ciepłe barwy w łazience; Montrose
Ciepłe barwy w łazience; Montrose

Pastele, czyli doza naiwności

Na koniec zostawiliśmy trend, który wybierają tylko odważni – kolorowe aranżacje łazienki niemające nic wspólnego z modnymi zamiłowaniem do neutralności czy minimalizmu. Różowe, błękitne i seledynowe łazienki to propozycja dla koneserów, który cenią sobie różnorodność domową. Każdy próg może być wszak bramą do nowego świata, a pastelowe aranżacje pełne są egzotycznego, mydlanego uroku, który spodoba się zwłaszcza marzycielom, romantykom i małym dzieciom!

Różowa aranżacja Roca
Różowa aranżacja Roca
Niebieska łazienka Roper Rhodes
Niebieska łazienka Roper Rhodes

Dodaj komentarz