Eleganckie meble na taras

Prestiżowy dom urządzony z rozmachem i smakiem potrzebuje stosownego otoczenia. Eleganckie meble na taras mają dziś jednak bardzo wiele obliczy.

Nowoczesna prostota, forsowana przez większą część producentów mebli outdoorowych, jest bez wątpienia uniwersalna, przyjemna i praktyczna, ale nie rości sobie pretensji do wielkiego stylu. Współczesne tarasy są tym czasem tak bliską częścią domu i tak ważnym jej elementem, że zasługują na coś więcej niż schludny minimalizm. Zwłaszcza, jeśli sam ogród pyszni się wytwornością, a aranżacja krajobrazu również nie pozostawia nic przypadkowi i łatwiźnie.

Wypoczynkowe meble z klasą

Wygodna kanapa ogrodowa to podstawa aranżacji każdego tarasu – zwłaszcza jeśli relaks jest naszym ulubionym hobby. W kategorii eleganckiego wyposażenia ogrodowego wygrywają modele wyposażone z miękkie, poduszkowe oparcia i siedziska – na tyle komfortowe, co stylowe i emanujące prestiżem. Eleganckie są i same obicia, kolorowe, a nawet wzorzyste, wprowadzający przyjemny letni klimat, a przy tym odporne na wilgoć i zabrudzenia.

Sam stelaż mebli może być metalowy, drewniany albo technorattanowy – ważne, aby nawiązywał stylem do salonowego luksusu i niebanalności. Do szczególnie ciekawych mebli wypoczynkowych w tym kontekście należą szezlongi ogrodowe, fotele na biegunach a także designerskie stoliki do kawy z opcją paleniska.

Kanapa ogrodowa z fotelamiTommy Bahama Outdoor
Kanapa ogrodowa z fotelami Tommy Bahama Outdoor
Eleganckie meble na taras Tommy Bahama Outdoor
Eleganckie meble na taras Tommy Bahama Outdoor
Technorattanowy zestaw Tommy Bahama Outdoor
Technorattanowy zestaw Tommy Bahama Outdoor

Stylowa jadalnia pod gołym niebem

We własnym ogrodzie chcielibyśmy również stołować się i to w wielkim stylu. Temu służą eleganckie meble na taras w postaci stołów jadalnych i krzeseł. Dobrane w ramach jednej spójnej kolekcji potrafią być zaskakująco wytworne i charakterystyczne, powielając konkretną koncepcję konstrukcji lub dekoracyjny motyw.

Tak jak w domowej jadalni, stół do ogrodu może poza pięknym blatem (raczej ceramicznym, ewentualnie z wytrzymałego teakowego drewna) urzekać artystyczną podstawą, która będzie cieszyć oczy poza porą posiłków. W czasie śniadań, obiadów i kolacji na świeżym powietrzu docenimy natomiast ergonomiczne krzesła ze stosownie miękkimi siedziskami, miłe w dotyku i dające przyjemne poczucie wyjątkowości. I tutaj szczegóły w postaci wykończenia podłokietników czy krawędzi oparcia robią naprawdę duże wrażenie.

Stół jadalniany do ogrodu Tommy Bahama Outdoor
Stół jadalniany do ogrodu Tommy Bahama Outdoor
Okrągły metalowy stół  ogrodowy Tommy Bahama Outdoor
Okrągły metalowy stół  ogrodowy Tommy Bahama Outdoor
Eleganckie meble na taras – jadalnia; Tommy Bahama Outdoor
Eleganckie meble na taras – jadalnia; Tommy Bahama Outdoor

Eleganckie meble na taras – zestaw koktajlowy

Stosunkowo najrzadziej wybieranym zestawem pośród tarasowych mebli jest stolik barowy wraz z wysokimi krzesłami. W zamyśle przewidziany jako miejsce do serwowania koktajli w rzeczywistości może pełnić również funkcję małego kącika do podawania śniadań czy kawy dla dwojga.

W tym przypadku również elegancki design może być czynnikiem decydującym tak o komforcie, jak i o efekcie aranżacji. Lekkie metalowe konstrukcje o ciekawych kształtach pasują doskonale do nowoczesnego ogrodu, podczas gdy rattanowe siedziska na drewnianych nogach zahaczają już o nutę nostalgii i klasycznego piękna. Co najważniejsze, taki niewielki zestaw barowy nie musi być wcale zsynchronizowany designem z pozostałym meblami tarasowymi – w różnorodności również tkwi czar!

Zestaw koktajlowy Tommy Bahama Outdoor
Zestaw koktajlowy Tommy Bahama Outdoor
Wysoki stół bistro z krzesłami barowymi Tommy Bahama Outdoor
Wysoki stół bistro z krzesłami barowymi Tommy Bahama Outdoor
Meble z technorattanu Tommy Bahama Outdoor
Meble z technorattanu Tommy Bahama Outdoor

Dodaj komentarz