Minimalistyczna jadalnia: 5 ciekawych aranżacji

Do prostych nowoczesnych domów potrzebujemy odpowiedniego wyposażenia – minimalistyczna jadalnia wpisuje się doskonale w modne trendy, a, co najważniejsze, sprzyja dobremu apetytowi!

Kultury Dalekiego Wschodu już dawno odkryły to, co współczesne społeczeństwa uważają za receptę na domowe szczęście: prostota wyposażenia połączona z przestrzennym ładem sprawia, że czujemy się bardziej świeżo i lepiej usposobieni do świata. Minimalistyczna jadalnia nie tylko jest więc przedłużeniem nowoczesnej kuchni, ale w świadomy sposób realizuje modną ideę „hygge”. Zobacz jak można skromnie, ale fantastycznie urządzić miejsce do jedzenia dla całej rodziny.

W skandynawskim stylu

Drewniana jadalnia z ławą Conde House https://www.condehouse.co.jp/products/

Pomysł najłatwiejszy z możliwych i najpopularniejszych z modnych, czyli minimalistyczna jadalnia na modłę skandynawską. Króluje tu oczywiście jasne, naturalne drewno, które dodaje aranżacji optymistycznego charakteru. Formy mebli są proste, ale nie banalne – tu i ówdzie można docenić ciekawy detal konstrukcyjny.

Największym urozmaiceniem tej jadalni jest natomiast sparowanie swojskiej ławy z jednej strony stołu z klasycznymi krzesłami z drugiej!

Magia ciemnego drewna

Elegancka minimalistyczna jadalnia Conde House
Elegancka minimalistyczna jadalnia Conde House https://www.condehouse.co.jp/products/

Co się stanie, gdy jasne drewno zamienimy na ciemniejszy, głębszy odcień? Mimo, że design krzeseł pozostaje ten sam, a stół jest jeszcze prostszym modelem, cała jadalnia nabiera przyjemnego, dystyngowanego charakteru. Nie jest problemem zaaranżować ją w eleganckim salonie, zwłaszcza jeśli całość dopełnimy szklaną komodą, designerską lampą wiszącą i elegancką rośliną doniczkową!

Minimalistyczna jadalnia w mini skali

Jadalnia z okrągłym stołem Conde House https://www.condehouse.co.jp/products/

Minimalistyczna jadalnia bywa fizycznym wymogiem związanym z ograniczoną przestrzenią w kuchni czy salonie. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się prosty okrągły stół, który dopełnimy krzesłami o tym samym krągłym charakterze. Spójność linii sprawia, że aranżacja wydaje się być doskonała w swojej prostocie i naturalnej harmonii, a miejsca wokół pozostaje naprawdę dużo.

Prosto, ale z polotem

Designerska jadalnia w minimalistycznym stylu Conde House
Designerska jadalnia w minimalistycznym stylu Conde House https://www.condehouse.co.jp/products/

Prostota nie musi być prostacka ani prymitywna – ba, może zadziwiać fantazją! Jak widać na powyższym przykładzie, minimalistyczna jadalnia zachwycać może luksusem i charyzmą, jeśli tylko wybierzemy oryginalny stół o wyrazistej podstawie, ale utrzymany w jednym odcieniu i przyjemnie naturalny. Komfortowe krzesła-fotele z wysokiej jakości obiciem dopełniają efektu prestiżu bez dekoracyjnego chaosu.

Modernistyczny design jadalniany

Modernistyczna jadalnia Conde House
Modernistyczna jadalnia Conde House https://www.condehouse.co.jp/products/

Wreszcie, minimalistyczna jadalnia może być na wskroś nowoczesna! Modernizm uwielbia bowiem proste, geometryczne kształty, chętnie łącząc je z motywem industrialnej surowości. W tym przypadku mamy więc do czynienia z designem pełnym kątów prostych i dość ostentacyjnych łączeń materiałowych, a całość doskonale pasuje do współczesnej architektury stali i szkła!

Dodaj komentarz