Designerski fotel do salonu

Moroso to włoska marka meblarska założona w 1952 r. i łączące tradycję perfekcjonizmu z całkowicie świeżym spojrzeniem. W jej wykonaniu fotel do salonu staje się bez mała królem designu!

Pomysł, aby fotel stał się stylowym manifestem nie jest zupełnie nowa. Od lat możemy podziwiać już projekty, w których elegancki salon określony jest indywidualnością pojedynczego mebla, który z premedytacją łamie wszelkie stereotypy. Designerski fotel do salonu w wydaniu włoskiej marki Moroso to jednak całkiem nowa jakość zlokalizowana na pograniczu modernizmu i artystycznego szaleństwa.

Nowa geometria

Fascynacja bryłami we wnętrzach to znak współczesnych czasów, które chętnie korzystają z oczywistości geometrii. Śmiały design nie ogranicza się jednak klasyczną nauką o trójwymiarowości i fotel do salonu staje się w efekcie bryłą co najmniej dziwną – ów ekscentryzm jest jednak jego największym atutem.

Masywne fotele marki Moroso realizują właśnie taki awangardowy pomysł na geometrię przestrzenną, gdzie dotychczasowe pojęcia określające siedzisko i oparcie ulegają wynaturzeniom. Dysproporcja i niespodzianka stają się myślą przewodnią, a efekt, sami przyznacie, jest bardzo atrakcyjny!

Fotel Bloomy / Moroso
Fotel Bloomy / Moroso
Modernistyczny fotel Armada / Moroso
Modernistyczny fotel Armada / Moroso
Kanciasty fotel do salonu Silver Lake / Moroso
Kanciasty fotel do salonu Silver Lake / Moroso

Kolorystyczna ekstrawagancja

Inny pomysł na zrewolucjonizowanie koncepcji fotela to deseń. Nie jednolity, jak każe się spodziewać ogromna większość wypoczynkowych kolekcji meblarskich i nieprzewidywalny, jak klasyczny melanż lub krata. Modele Moroso wyglądają jakby zaprojektowały je dzieci pozbawione uprzedzeń na temat co do czego pasuje…

Ciekawe bryły foteli stają się jeszcze ciekawsze dzięki zderzeniu barw, pozornie się gryzących. Gdyby tego było mało, projektanci proponują nam desenie fenomenalnie dopełniające całości. Taki designerski fotel do salonu staje się dominantą i dziełem sztuki, które wypełnia swoją „osobowością” dowolny kąt. W zestawieniu z awangardowym stolikiem do kawy czy egzotyczną rośliną staje się miejscem pełnym niezwykłej energii, którą można czerpać codziennie bez żadnych limitów.

Kolorowy fotel Biknit / Moroso
Kolorowy fotel Biknit / Moroso
Model Juju / Moroso
Model Juju / Moroso

Niezwykle charyzmatyczny fotel do salonu

Czy jest coś więcej? Naturalnie. Najbardziej awangardowe propozycje marki Moroso to już maestria designu czerpiąca pełnymi garściami ze sztuki nowoczesnej. Siedziska przybierają formy całkiem absurdalne, ale w tej niezwykłości są powiewem rześkości w klasycznym wnętrzu.

Kokonyz ekskluzywnej tapicerki, która wydaje się spływać ze stelaża… Spiętrzone obicie przypominające wynik fałdowania górotwórczego… Wielki bukiet puszystych kwiatów, który zdaje się emanować wiosennym aromatem… Taki fantazyjny fotel do salonu to inwestycja, która może odmienić cały salon!

Designerski fotel do salonu Rift / Moroso
Designerski fotel do salonu Rift / Moroso
Tapicerowany fotel Bohemian / Moroso
Tapicerowany fotel Bohemian / Moroso
Niezwykły fotel Bouquet / Moroso
Niezwykły fotel Bouquet / Moroso

Dodaj komentarz