Modne kuchnie 2020

Planujesz remont lub nową aranżację domu? Przedstawiamy modne kuchnie w 2020 r.

Wielką zaletą nowych trendów designerskich jest ich świeżość. Niestety bowiem, w globalnym świecie powtarzalność stała się przekleństwem i ten sam pomysł na kuchnię – w mniej lub bardziej ekskluzywnym wydaniu – pojawia się w co drugim domu. Wielkie sieci meblarskie powielają wzorce, a efekt jest dość monotonny. Dlatego jeśli zależy Ci na faktycznej oryginalności, istnieje duża szansa, że prezentowane na noworocznych wystawach i salonach modne kuchnie na rok 2020 będą przez jakiś czas jeszcze absolutną nowinką.

Modernizm praktyczny

Nie każdy nowy trend jest rewolucją. Najświeższa kolekcja włoskiej marki Boffi jest raczej ewolucją dotychczasowego designu kuchennego. Minimalizm i funkcjonalizm pozostają więc dominującymi wyznacznikami, a zmienia się tylko detal – dobór kolorów i materiałów, sposób oświetlenia czy aranżacji.

Zdaniem projektantów marki Boffi modne kuchnie na rok 2020 będą emanować profesjonalną praktycznością, nawet zahaczając o industrialne wzornictwo. Nie będziemy wstydzić się wieszaków, metalowych regałów czy otwartych przyborników, ale wysoka jakość materiałów jednocześnie zadba o odpowiednie poczucie luksusu. W tym pomyśle wciąż królują neutralne szarości i biele, ale często łamane są one ciepłym akcentem ciemnego drewna.

Aranżacja kuchenna Boffi
Aranżacja kuchenna Boffi
Moduły kuchenne Boffi
Moduły kuchenne Boffi
Ciemna kuchnia Boffi
Ciemna kuchnia Boffi

Modne kuchnie w nowych kolorach

A skoro już mowa o kolorach to modne kuchnie w 2020 r. mogą być nieco bardziej egzotyczne. Znana z fantazyjnie dekorowanych frontów marka Superfront proponuje dwa zupełnie nowe odcienie. Pierwszy z nich to „piasek pustyni” – pastelowy i bardzo uniwersalny, ale zarazem ciepły i wyraźnie inny od dotychczasowych odcieni brudnej bieli. Atrakcyjność samej barwy podbija fantastyczny geometryczny deseń na szafkach.

Kto ma ochotę na mocniejsze uderzenie koloru może zdecydować się na szafki Superfront w odcieniu „zieleni polnych wierzb”. Zielona barwa, jak sami przyznacie jest zdecydowanie nieortodoksyjnym rozwiązaniem, ale ten konkretny odcień przyjemnie urzeka elegancją i naturalnością. Twórcy nazywają nowy projekt „zorganizowanym, kreatywnym chaosem” i trudno znaleźć lepsze określenie.

kuchnia Superfront
Modne kuchnie – nowy odcień Superfront
Zielona zabudowa kuchenna /Superfront

Zielona zabudowa kuchenna /Superfront

Lustrzana zabudowa

Jakie jeszcze będą modne kuchnie 2020? Do najodważniejszych propozycji należy zdecydowanie nowa awangardowa kuchnia marki Abimis o frontach stworzonych z… luster. Zaskakujący pomysł okazuje się prawdziwą rewelacją w małej przestrzeni – nagromadzenie odbić sprawia, że kuchnia wydaje się przyjemnie obszerna.

Naturalnie do projektu nie wykorzystano prawdziwych luster, które byłyby szalenie niepraktyczne, ale perfekcyjnie wypolerowaną nierdzewną stal. W efekcie otrzymaliśmy zabudowę o fantastycznych parametrach funkcjonalności i doprawdy niezwykłych efektach świetlnych!

Lustrzana kuchnia Abimis
Lustrzana kuchnia Abimis
Modne kuchnie Abimis
Modne kuchnie Abimis

Dodaj komentarz