Designerska sofa – dziesięć propozycji na każdy gust!

Designerska sofa – siedem propozycji na każdy gust!

Jak wybrać kanapę? Czym się kierować? Oto jak wspaniale może prezentować się designerska sofa w nowoczesnych wnętrzach.

Bez kanapy nie można wyobrazić sobie nawet kawalerki. W dzisiejszej ofercie mamy jednak taki wybór model, że naprawdę trudno jest zdecydować się bez żalu na jedną opcję. Designerska kanapa może wszak być spektakularna, rozkoszna, przytulna, a nawet prestiżowo elegancka. Pomyśl więc najpierw czego oczekujesz od własnego salonu i jaki szerszy kontekst planujesz dla domowych wnętrz. Znając odpowiedzi na te pytania łatwiej będzie Ci podjąć trafną decyzję.

Nowoczesne krągłości

Bardzo neutralna, minimalistyczna kanapa Biga Arm Sofa Capsule Home realizuje popularny trend jasnych mebli, które można do woli zdobić dekoracyjnymi poduszkami. Co odróżnia ten model od innych to bardzo ciekawy, jednodzielne i zaokrąglone oparcie, które owija się wokół siedzących niczym opiekuńcze ramie. Komfort gwarantowany, możliwości aranżacyjne zaś niezliczone!

Neutralna sofa Capsule Home
Neutralna sofa Capsule Home

Prosta wersja luksusu

Poniższa kanapa Nico marki Rove Concepts jest doskonałą propozycją dla ludzi, którym zależy na luksusowym wyposażeniu salonu, ale bez nachalnej zdobności. Ramę z polerowanej szlachetnej stali „wypełniono” szalenie komfortową pianką z dodatkiem warstwy z gęsich piór, a całość pokryto bogatym grantowym pluszem. Efekt „bogactwa” dopełniony jest apetycznymi poduszkami, które w nowoczesny sposób budują wygodne oparcie.

Nowoczesna granatowa sofa Rove Concepts
Nowoczesna granatowa sofa Rove Concepts

Designerska sofa z opcjami

Do mniejszych salonów doskonałą opcją jest prosta w formie, ale bardzo zmyślna w funkcjonalności kanapa Dublexo marki Innovation Systems. Jest to nie tylko designerska sofa, ale także wygodne łóżko, a także kompatybilna z naszym nastrojem leżanka. Oparcie można bowiem ustawiać na różnych poziomach nachylenia, a to w opcji dwóch niezależnych połówek. Podczas, gdy jedno więc czyta, drugie może obok słuchać w odprężeniu muzyki. Co najważniejsze, całość prezentuje się bardzo formalnie i uniwersalnie!

Rozkładana sofa Innovation Living
Rozkładana sofa Innovation Living

Moduły pełne wyobraźni

Pełną swobodę w korzystaniu z wolnego czasu proponuje również niezwykle nowoczesna kanapa Reef marki Flexteam. Złożona z minimalistycznych, ale zarazem luksusowych modułów, tworzy prawdziwą wyspę komfortu w dowolnym miejscu salonu. Poszczególne elementy można zestawiać w formie narożników, ostróg, ale także bardziej nieoczekiwanych kształtów, łącznie z różną orientacją pozycji wypoczynkowych. Dopełnione kolorowymi poduszkami rewolucjonizują całkowicie pojęcie sofy!

Designerska sofa modułowa Flexteam
Designerska sofa modułowa Flexteam

Latająca designerska sofa!

Jak jeszcze można inaczej wyobrazić sobie kanapę do salonu? Ciekawą odpowiedź na to pytanie proponuje marka Lago. Jej Air Sofa, jak sama nazwa wskazuje, unosi się lekko ponad ziemią, czyniąc wnętrze prawdziwie futurystycznym. To oczywiście tylko trik wizualny, bowiem wygodne, minimalistyczne moduły wzniesiono w tym przypadku na transparentnych nogach z hartowanego szkła – sześć raz bardziej trwałego niż klasyczne szkło. W zestawieniu z pięknym dywanem tworzy ona prawdziwie bajeczny kąt wypoczynkowy!

Lewitująca kanapa narożnikowa Lago
Lewitująca kanapa narożnikowa Lago

Klasyka w najlepszym wykonaniu

Kochasz dzieła sztuki na ścianach i legendy kina na domowym ekranie? Jeśli bliski jest ci styl glamour, spodoba Ci się na pewno designerska sofa Cine marki Casa Desus. Geometryczna struktura zachwyci miłośników symetrii, zaś estetów rozbroi całkowicie pikowana struktura siedziska. Gdyby tego było mało kanapa zachwyca głębokim odcieniem burgundu, który w szlachetny sposób ozdobi każdą elegancką aranżację.

Elegancka czerwona kanapa Casa Desus
Elegancka czerwona kanapa Casa Desus

Mała, ale z pomysłem

Modułowa kanapa nie musi być wcale wielka. Designerska sofa Sum marki Normann Copenhagen to przykład doskonale proporcjonalnego siedziska, które może być przeznaczone zaledwie dla dwóch osób. Zgrabna, łukowata sylwetka idzie w parze z delikatnymi, acz kontrastowymi nogami i naprawdę niebanalnym odcieniem obicia. Nawet, jeśli ustawisz ją na środku salonu, widok z każdej strony będzie wielce satysfakcjonujący!

 Łososiowa sofa Normann Copenhagen
Łososiowa sofa Normann Copenhagen

Dodaj komentarz