Alternatywa dla krzesła – pufy, nowoczesne ławy, stołki

Na czym usiąść? Niby można na krześle, ale po co stawiać na oczywisty wybór? W kontekście nowoczesnego wyposażenia salonów pufy, ławy i stołki wydają się ciekawszą alternatywą.

Krzesło, jakie jest, każdy widzi. Kanciaste kształty, przewidywalne cztery nogi i oparcie. Nie zawsze i wszędzie mamy ochotę na tyle oczywistości. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą siedziska bardziej uniwersalne w swojej formie. Pufy, nowoczesne ławy i stołki pojawiają się w nowoczesnych salonach nawet jako alternatywa dla zacnych i niewątpliwie wygodniejszych foteli. Czasem komfort duszy jest jednak ważniejszy niż fizyczna wygoda!

Nowoczesne pufy – do każdego domu!

Mebel, który zdecydowanie robi wielką karierę w ostatnich latach, to puf – uosobienie modnego minimalizmu i pożądanego uniwersalizmu. Trudno o prostszy pomysł na siedzisko, które może pasować do kanapy, albo tworzyć żywy barwny akcent w aranżacji.

Współczesne pufy są bowiem szalenie kolorowe, nierzadko wręcz wzorowane, a samo ich obicie realizuje różne style wnętrzarskie – od skandynawskiej prostoty po prestiżowy glamour. Bardzo ciekawym trendem są przy tym pufy kwadratowe, które bardzo łatwo jest zestawiać w oryginalne kompozycje – regularne szachownice lub asymetryczne wyspy. Dla pełnego luksusu można je wręcz zgrać ze stolikami do kawy czy osłonkami na donice o tym samym designie!

Kompozycja kolorowych pufów Swedese Mobler
Kompozycja kolorowych pufów Swedese Mobler
Kolorowa wyspa z pufów Swedese Mobler
Kolorowa wyspa z pufów Swedese Mobler
Okrągłe pufy Swedese Mobler
Okrągłe pufy Swedese Mobler

Nowoczesne ławy czyli siedzisko dla dwojga?

Puf co do zasady aranżowany jest w przestrzeni jako siedziska dla jednej osoby. W tej roli jest niezastąpiony, ale posiada z kolei pewne ograniczenia jeśli chodzi o funkcjonalizm. Trudno go wykorzystać przy klasycznym stole jadalnym, a i pod ścianami prezentuje się nieco gorzej.

Nowoczesne ławy są w tym kontekście atrakcyjniejsze. Wciąż proste, bo pozbawione oparcia, charakteryzują się sztywniejszą formą i podłużnym kształtem, całkiem dobrze nadając się do spożywania posiłków. Zaaranżowane w przedpokoju czy u podnóża łóżka w sypialni pozwalają wygodnie usiąść i zarazem odłożyć ubrania czy torbę. Nowoczesne ławy z drewna bywają przy tym tak oryginalne i charyzmatyczne, że pełnią funkcję eleganckiej dekoracji wnętrz!

Nowoczesne ławy do jadalni Swedese Mobler
Nowoczesne ławy do jadalni Swedese Mobler
Cylindrowata ława Swedese Mobler
Cylindrowata ława Swedese Mobler
Tapicerowana ława Swedese Mobler
Tapicerowana ława Swedese Mobler

Kompatybilny jak stołek

W małych mieszkaniach brakować może czasem miejsca i na rozległy puf, i na nowoczesne ławy. Zwłaszcza, gdy zapasowych miejsc siedzących chcemy mieć więcej, najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się stołki. Najpopularniejsze modele, jak można się spodziewać, to te najprostsze!

Współczesne stołki mimo swojego minimalizmu potrafią przy tym zachwycać detalem – sposobem wykończenia nóg, proporcjami czy kolorami. Proponowane w opcji kompatybilnej, dają się zestawiać jeden na drugim, oszczędzając miejsce bez kompromisu estetycznego. Takie uniwersalne stołki bez trudu dostawimy do stołu, kanapy czy przedpokoju, a mogą one nawet same spełniać funkcję stolika do kawy!

Drewniane stołki Swedese Mobler
Drewniane stołki Swedese Mobler
 Designerskie stołki salonowe Swedese Mobler
Designerskie stołki salonowe Swedese Mobler
Minimalistyczny stołek Swedese Mobler
Minimalistyczny stołek Swedese Mobler

Dodaj komentarz