Współczesne łóżka, czyli 4 pomysły na sypialnię

Budzić się i zasypiać w pięknych wnętrzach? Współczesne łóżka to podstawa aranżacji sypialni, która gwarantuje nie tylko wygodę…

W szerokiej ofercie dzisiejszych mebli znajdziemy łóżka ponadczasowe, które mogły równie dobrze odnaleźć się w domu sprzed stu lat, jak i w przyszłej dekadzie. Ot, choćby proste drewniane modele pasują do każdego stylu wnętrzarskiego, każdego pokolenia i każdego typu domu. Współczesne łóżka coraz częściej jednak sięgają po nieco bardziej zdecydowany, oryginalny wręcz design wpasowując się idealnie w trendy trzeciej dekady XXI wieku. Nie warto obawiać się, że się szybko „przeterminują”, bowiem moda, choć zmienna, nie zapomina tak łatwo o ulubionych wzorcach. A sypialnia wyposażona w unikalne łóżko to pokój, w którym chcesz przebywać jak najczęściej!

Tapicerowane ale minimalistyczne

Łóżka tapicerowane to bez wątpienia dominujący trend sypialniany od dobrej dekady. Sam pomysł na ich budowę zmienia się jednak dość zasadniczo, a w ostatnich sezonach furorę robią modele najprostsze. Pozbawione całkowicie wezgłowia lub wyposażone jedynie w niski wał za głową prezentują się lekko i nowocześnie.

Wysoka konstrukcja sprawia przy tym, że tapicerka jest doskonale widoczna i przywołuje na myśl miękkość rodem z bajki o „Księżniczce na ziarnku grochu”. Brak zabudowy nad głową zmienia natomiast w ciekawy sposób proporcje samej sypialni, pozwalając lepiej zaaranżować ściany!

Łóżko bez wezgłowia Noctis
Łóżko bez wezgłowia Noctis
Współczesna sypialnia; źródło: https://www.chelseahing.com.au/
Współczesna sypialnia; źródło: https://www.chelseahing.com.au/

Współczesne łóżka z tradycyjnym charakterem

Naturalnie w ogromnej większości przypadków współczesne łóżka tapicerowane korzystają z potencjału wezgłowia i to w bardzo śmiały sposób. Kolorowa i miękka ścianka za plecami staje się elementem komfortu i ważną dekoracją.

Nieprzypadkowe nawiązania do tradycji sprawiają, że sypialnia nabiera charakteru elegancji, luksusu, a czasem też przytulności. Kreatywność projektantów jest przy tym naprawdę godna podziwu!

Współczesne łóżka tapicerowane; https://laurauinteriordesign.com/
Współczesne łóżka tapicerowane; https://laurauinteriordesign.com/
Elegancka sypialnia; https://laurauinteriordesign.com/
Elegancka sypialnia; https://laurauinteriordesign.com/

Uniwersalna skóra

Kto preferuje bardziej nowoczesny design, może zawsze postawić na łóżka ze skórzaną tapicerką. Niezwykle praktyczne, zarówno ze względu na trwałość, jak i łatwość czyszczenia, są one poniekąd chłodne, ale może to być atutem!

Współczesne łóżka ze skórzanym wezgłowiem, zarówno te minimalistyczne, jak i bardziej klasyczne, emanują bowiem dystyngowaniem i prestiżem. Doskonale pasują zarówno do bardziej surowych sypialni, jak i eklektycznego wystroju. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się w towarzystwie kontrastujących tekstur, np. futrzanych dywanów czy połyskliwych stolików nocnych.

Łóżko ze skórzanym obiciem Flexteam
Łóżko ze skórzanym obiciem Flexteam
Łóżko z dużym wezgłowiem Flexteam
Łóżko z dużym wezgłowiem Flexteam

Drewniane łóżka w nowej odsłonie

Mimo dominacji modeli tapicerowanych współczesne łóżka nie rezygnują jednak ze starego, dobrego drewna. Owszem, zamiast klasycznych szczebelków czy wycinanych z masywu desek, coraz częściej widujemy pomysły odważne i nietypowe.

Współczesne łóżka mogą więc łączyć naturalistyczne drewniane tło z wygodnymi półeczkami oraz praktycznym oświetleniem. Wezgłowie bywa bardzo szerokie lub wysokie, ocieplając ścianę i dodają sypialni naturalistycznego charakteru. Co ciekawe, nogi wcale nie muszą być z drzewa – dostępne są już modele „lewitujące” na transparentnej podstawie!

Łóżko z podświetlonym wezgłowiem Maronese ACF
Łóżko z podświetlonym wezgłowiem Maronese ACF
Nowoczesne drewniane łóżko Lago
Nowoczesne drewniane łóżko Lago

Dodaj komentarz