Pokój dziecięcy jak z bajki

Rodzice zazwyczaj muszą być praktyczni i racjonalni. Ale pokój dziecięcy to jedyne miejsce, w którym dozwolona jest magia i fantazja, z korzyścią dla najmłodszego pokolenia.

Paradoks polega na tym, że w dzieciństwie żyjemy marzeniami, które w dorosłości się nie spełnią, albo wręcz pierzchną nim przyjdzie pora podejmować decyzje. Małe dziewczynki nie zostają więc zwykle księżniczkami ani wróżkami, tak samo jak większość chłopców nie leci w kosmos i nie walczy ze smokami. Ale istnieje możliwość, aby dać najmłodszemu pokoleniu wiarę w realizację nawet najbardziej górnolotnych marzeń – wyśniony pokój dziecięcy może wbrew pozorom okazać się najlepszą inwestycją w potencjał młodego człowieka!

Pozwólmy córce być księżniczką!

Dużo dziś mówi się o walce z płciowymi stereotypami, ale rzeczywistość jest taka, że ogromna większość małych dziewczynek śni o scenariuszach z ulubionych bajek. Księżniczki, wróżki, syrenki – wszystkie te postacie rozanielają małe twarzyczki i są niekończącą się inspiracją do zabawy. Trudno się dziwić, że w ofercie producentów mebli dla dzieci znajdują się już modele skierowane bezpośrednio do małych księżniczek.

Większość dziewczynek zachwyci więc łóżko przypominające królewskie łoże z baldachimem, albo przypominające kształtem karocę, balon czy zamek. Utrzymane w romantycznej pastelowej tonacji (różowy nie jest kolorem naiwnym, ale pięknym i optymistycznym!) z dużą ilością dodatków w postaci poduszek i maskotek, takie posłanie sprawia, że pokój dziecięcy staje się oazą słodkich snów i fantastycznej zabawy.

Różowy pokój dziecięcy Circu

Różowy pokój dziecięcy Circu
Sypialnia dla dziewczynki Circu

Sypialnia dla dziewczynki Circu
Łóżko w kształcie muszli Circu

Łóżko w kształcie muszli Circu

Pokój dziecięcy dla chłopca

I znowu – choć pojawiają się głosy przeciwko ubieraniu chłopców w niebieskie stroje marynarskie – jest coś takiego w naturze małych mężczyzn co każe im marzyć o podbijaniu świata czy walce z potworami. Chłodna, bardziej neutralna kolorystyka nie jest oczywiście wymogiem – pokój dziecięcy dla chłopca może być równie dobrze żółty, pomarańczowy czy zielony – ważne, aby było kolorowy i nastrajał do wesołej zabawy.

Nieletnim zdobywcom proponuje się więc łóżka w kształcie aut, rakiet kosmicznych, statków czy autobusów – w końcu płeć męska nie może obyć się bez wielkich, wspaniałych maszyn. Odwołania do sportu i motoryzacji pojawiają się również na innych elementach wnętrz – od szkolnych biurek po lampy i tekstylia. Urządzając pokój dla chłopca warto przy tym pamiętać, że potrzebna w nim będzie przede wszystkim przestrzeń – meble muszą więc mieć charakter minimalistyczny, a najlepiej wręcz mobilny.

Pokój dla chłopca Circu

Pokój dla chłopca Circu
Pokój dziecięcy z motywem samolotu Circu

Pokój dziecięcy z motywem samolotu Circu
Biurko – samolot Circu

Biurko – samolot Circu

Pomysłowe dodatki

Aranżując pokój dziecięcy, spróbujmy wczuć się w punkt widzenia młodego człowieka. Na klasyczne szuflady, krzesła i stoły, będzie miał jeszcze czas przez całe życie. Teraz jest jedyna okazja, aby swoje skarby przechowywać w prawdziwej pirackiej skrzyni czy podróżniczych walizkach. Teraz lampa może mieć kształt prawdziwej chmury, a w sypialni jest miejsce na indiańskie tipi z prawdziwego zdarzenia!

Fantazję najmłodszych rozbudzi też na pewno dziecięca huśtawka, która jest tak samo dobrym miejscem do czytania jak krzesełko czy foteli. A o ile więcej zabawy można mieć ze stołem o blacie w formie tablicy do pisania kredą czy pufem, który wygląda jak zwierzę do ujarzmienia? Ten dziecięcy design wnętrzarski zapewnia nierzadko więcej radości niż zabawki, a przede wszystkim daje dziecku poczucie, że własny dom jest najlepszym miejscem na świecie!

Łóżko w kształcie indiańskiego namiotu Circu

Łóżko w kształcie indiańskiego namiotu Circu
Nietypowe meble do pokoju dziecięcego

Nietypowe meble do pokoju dziecięcego
Huśtawka w dziecięcym pokoju

Huśtawka w dziecięcym pokoju

Dodaj komentarz