Oryginalna podłoga do domu

Jak ożywić wnętrza bez meblowych szaleństw? Oryginalna podłoga to rzadko stosowana strategia w wystroju, która przynosi jednak zaskakująco korzystne efekty.

Ludzie, który lubią oryginalny design, chętnie eksperymentują ze ścianami. Wybierają różne kolory farb, wzorzyste tapety czy nawet okładziny. Sufit i podłoga najczęściej dobierane są jednak w klasycznej równowadze bieli i drewna. Jeśli by jednak wykroczyć poza bezpieczne granice stereotypów, można zamienić przestrzeń pod nogami w prawdziwą fantazję dekoratorską. Jaki będzie efekt? Sami zobaczcie!

Kafle do każdego domu!

Jeśli nie drewno ani linoleum, to najpewniej kafle. Płytki ceramiczne królują na podłogach w kuchni czy łazience, gdzie wybierane są ze względu na swoją wodoodporność. Trwałość i łatwość zmywania nie są jednak jedynymi atutami podłogowej ceramiki. Niczym kawałki mozaiki płytki mogą tworzyć we wnętrzach kreatywne kompozycje, które zmieniają nie do poznania zwykły minimalistyczny salon czy kuchnię.

A wybór jest ogromny! Różne barwy i kształty w poszczególnych kolekcjach pozwalają tworzyć wzory na zamówienie. Regularne i symetryczne, powtarzalne, ale także intencjonalnie chaotyczne i niemal przypadkowe. Im więcej ładu, tym bardziej elegancki rezultat. Z drugiej strony awangardowe kompozycje ocieplają wnętrza dzięki swojej różnobarwności.

Biało czarna podłoga; elledecor.com
Biało-czarna podłoga; elledecor.com
Płytki ceramiczne na podłodze; https://www.skandiamaklarna.se/
Płytki ceramiczne na podłodze; https://www.skandiamaklarna.se/
Oryginalna podłoga kuchenna z kafli; https://arentpyke.com/
Oryginalna podłoga kuchenna z kafli; https://arentpyke.com/

Modne wylewane posadzki

Pewnym udoskonaleniem kaflowej podłogi są wylewane posadzki, szczególnie modne w dobie popularności betonu i cementu. Mowa o chłodnej, idealnie trwałej i odpornej powierzchni, która nie posiada jednak żadnych fug. Znacząco ogranicza to możliwość gromadzenia się brudu!

Kategoria ta jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno wspomniane już industrialne betony, jak i bardziej kreatywne, oryginalne podłogi. Współczesna technologia pozwala nadawać wylewanym posadzkom różne barwy, a nawet desenie. Wielki atutem estetycznym jest tutaj ciągłość powierzchni, która optycznie powiększa wnętrza.

Oryginalna podłoga betonowa; http://batiik.fr/
Betonowa podłoga; https://www.houzz.com/
Betonowa podłoga; https://www.houzz.com/
Turkusowa podłoga; https://www.dezeen.com/
Turkusowa podłoga; https://www.dezeen.com/

Oryginalna podłoga z dywanem

Jeśli w domu posiadasz już drewniany parkiet i linoleum, możesz zawsze postawić na dywan. Ciepły i miły pod stopami, jest niezastąpiony w kącie wypoczynkowym, sypialni czy jadalni. A różnorodność deseni gwarantuje jeszcze większy wybór niż w przypadku kafli!

Choć w większości współczesnych aranżacji znajdziemy jednolite dywany, my zachęcamy, aby postawić na kolor i deseń. Odważne wzory i tonacje aktywnie oddziałują na nasze zmysły, wpływając na samopoczucie. Tęczowe wzory są optymistyczne, neutralne pomagają w wyciszeniu, zaś czarno-białe kontrasty doskonale pasują do eleganckich domów!

Kolorowy dywan https://kylebunting.com/
Kolorowy dywan https://kylebunting.com/
Elegancki dywan; https://kylebunting.com/
Elegancki dywan; https://kylebunting.com/
Czarno-biały dywan; ww.claude-cartier.com
Czarno-biały dywan; ww.claude-cartier.com 

Dodaj komentarz