Letnie nowinki ze świata designu

Szałas ogrodowy czy kanapa, która nie ma końca – sprawdź jakie niespodzianki przygotowali dla nas mistrzowie międzynarodowego designu.

Architekci i projektanci mebli nie mogą dziś zadowalać się rutyną – klienci są bowiem wymagający i potrzebują wciąż nowych inspiracji i podszeptów. Oto co świszczy w trawie aktualnego sezonu wnętrzarskiego…

Chatka ogrodowa

Włoska marka Ethimo specjalizująca się w produkcji mebli ogrodowych oferuje miłośnikom wypoczynku pod gołym niebem zgoła niebanalny pomysł – chatkę! „Hut” to połączenie idei altany, tipi i szałasu w jednym. Długie drewniane listwy tworzą konstrukcję o wysokości 320 centymetrów i średnicy 3 metrów, wzmacniane żelaznymi elementami. We wnętrzu można zaaranżować wygodne poduszki, otrzymują przyjemne i romantyczne miejsce do towarzyskich spotkań lub wypoczynku w ogrodzie.

„Hut” czyli ogrodowy szałas wypoczynkowy marki Ethimo
„Hut” czyli ogrodowy szałas wypoczynkowy marki Ethimo

Stolik-układanka

Kalifornijska marka TF Design prezentuje z goła inny pomysł, nie mający nic wspólnego z naturalnością. Inspirowane dziecięcymi zabawkami plastikowe stoliczki, mogą również pełnić funkcję stołków, co doskonale odzwierciedla popularny trend wnętrzarskiego uniwersalizmu. Kolorowe moduły składają się niby klocki lego, zapewniając dorosłym i młodzieży frajdę, wnętrzom zaś ożywczy powiew nowoczesności i designerskiej swobody. Bo kto powiedział, że elegancja jest ważniejsza niż poczucie humoru?

Stolik „Puzzle” TF Design

Stolik „Puzzle” TF Design

Kolorowa umywalka

Odważny design coraz częściej pojawia się także w kuchni i łazience – pomieszczeniach przede wszystkim praktycznych, a przez to nieco przewidywalnych. Marka Ipalyss idzie nieco na przekór stereotypom odmieniając łazienkowe wnętrza za pomocą kolorów. Modernistyczne prostopadłościenne umywalki odmieniają się przez dość fantazyjne jak na armaturę odcienie zieleni, brązu, róży czy bordo!

Kolorowa umywalka Ipalyss
Kolorowa umywalka Ipalyss

Sofa towarzyska

Wielką dosłownie nowością designerską jest sofa Cloverleaf marki Verpan. Inspirowana fizjologią liścia koniczyny kanapa składa się tapicerowanych modułów o łukowatych kształtach, z których da się składać półkola, spirale, a nawet całkiem nieregularne kształty. To rozwiązanie przede wszystkim do przestrzeni publicznych i poczekalni, ale do wykorzystania także w przestronnych domach. Geniusz rozwiązania polega na połączeniu bajkowego designu z możliwością usadowienia większej liczby ludzi i to w sposób sprzyjający interakcjom.

Sofa modułowa Verpan
Sofa modułowa Verpan

Spojrzenie w przyszłość?

Z mniej praktycznych w aspekcie domowych aranżacji, ale fascynujących nowinek, warto wspomnieć o niezwykłym projekcie Hortus Lithicus franchiumbertomarmi. Ta przyszłościowa wizja łączy nowoczesną architekturę z poszanowaniem ekologii i walką o zachowanie równowagi między rozwojem a naturą. Projektanci snują więc plany jak będą wyglądać ludzkie siedliska za kilka dekad – w geometrycznych konstrukcjach z kamienia i marmuru jest miejsce na wszystko co do życia potrzebne!


Instalacja Hortus Lithicus franchiumbertomarmi

Dodaj komentarz