Wnętrza w stylu etnicznym

Egzotyka dla wielu z nas jest synonimem luksusu i beztroskiego wypoczynku. Trudno się dziwić, że coraz więcej hoteli i domów urządzanych jest w stylu etnicznym.

KENNETHCOBONPUE, paradoksalnie, jest niemiecką marką wnętrzarską, której myślą przewodnią jest filipiński design, zwłaszcza w artystycznym ujęciu. Stoły, krzesła, fotele i inne sprzęty powszechnego użytku inspirowane są klimatem rajskiej wyspy Cebu, ale wykonanie odpowiada w pełni wymogom komfortu i funkcjonalności XXI w. Klienci, do których zalicza się ponoć sama brytyjska rodzina królewska, mogą więc wykreować własny kawałek rzeczywistości w stylu etnicznym, bez obaw o praktyczność czy trwałość – te gwarantuje bowiem słynna niemiecka solidność.

Plecionki ponad wszystko!

Południowo-Wschodnia Azja, mimo że jest wymarzoną destynacją wakacyjną, jest w rzeczywistości rejonem niezamożnym, gdzie lokalna ludność żyje prosto, z wykorzystaniem lokalnych surowców. Meble i sprzęty domowe od wieków są więc wyplatane z naturalnych włókien i zbijane z tropikalnego drewna – ta specyfikę widać także w produktach marki KENNETHCOBONPUE, chociaż do produkcji wykorzystywane są również materiały całkowicie nowoczesne – np. nylon czy stal.

Zestawy mebli do salonu, jadalni czy nawet sypialni w stylu etnicznym charakteryzuje więc owa lekka ażurowość, która sprawia, że cały wystrój prezentuje się niemal romantycznie. Egzotyczne są również kształty mebli oraz ich ciepłe odcienie. Dodatki w postaci tekstyliów i ceramiki dopełniają końcowego efektu.

Jadalniane meble KENNETHCOBONPUE

Jadalniane meble KENNETHCOBONPUE
Pleciony zestaw wypoczynkowy KENNETHCOBONPUE

Pleciony zestaw wypoczynkowy KENNETHCOBONPUE
Egzotyczna sypialnia KENNETHCOBONPUE

Egzotyczna sypialnia KENNETHCOBONPUE

Fantastyczne pomysły

Azjatycki design nie musi być jednak całkiem przewidywalny. W ofercie marki KENNETHCOBONPUE znajdziemy meble, które w dość kreatywny sposób intepretują etniczną stylistykę. Projektanci nie tylko bowiem imitują charakterystyczne struktury, ale zmieniają nogi od stołu w pnie egzotycznych drzew, a siedzenia w kopce trawy. Ta fantazja sprawia, że wnętrze jest świeże i pogodne, a kąt do pracy z nudnego miejsca codziennej monotonii staje się inspiracją i pożywką dla wyobraźni.

W wystroju pojawiają się więc znajome kształty, nawiązania do przyrody, a także kontrastowe zderzenia barw i materiałów, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność aranżacji. Mimo to nowoczesny dom w stylu etnicznym nie zahacza nawet o kicz czy nadmiar, bowiem prostota i oszczędność pozostają dominantami.

Zestaw wypoczynkowy KENNETHCOBONPUE

Zestaw wypoczynkowy KENNETHCOBONPUE
Pracownia w stylu etnicznym KENNETHCOBONPUE

Pracownia w stylu etnicznym KENNETHCOBONPUE
Salon w stylu etnicznym KENNETHCOBONPUE

Salon w stylu etnicznym KENNETHCOBONPUE

Meble ogrodowe w stylu etnicznym

Naturalnym przedłużeniem aranżacji domowej są meble outdoorowe, które rozszerzają klasyczny salon o strefę świeżego powietrza. I tutaj mamy więc zestawy plecionych mebli wypoczynkowych o fantazyjnych formach, znacząco różnych od popularnych minimalistycznych zestawów. Funkcjonalność pozostaje przy tym ta sama – mamy więc wygodne fotele, sofy, podręczne stoliki do kawy, a nawet ogrodowe łóżka. Wszystko to jednak odpowiednio zdobne, czasem przesadnie duże, a na pewno nie podobne do niczego co mają za płotem sąsiedzi!

Unikalny zestaw wypoczynkowy na taras KENNETHCOBONPUE

Unikalny zestaw wypoczynkowy na taras KENNETHCOBONPUE
Meble ogrodowe w stylu etnicznym KENNETHCOBONPUE

Meble ogrodowe w stylu etnicznym KENNETHCOBONPUE
Outdoorowy set KENNETHCOBONPUE

Outdoorowy set KENNETHCOBONPUE

Dodaj komentarz