Kolorowe wnętrza

Pragniesz budzić się co rano w doskonałym nastroju i z radością wracać do domu po zmaganiach z jesienną szarugą? Kolorowe wnętrza – naprawdę kolorowe – całkiem odmienią życie całej rodziny.

We współczesnym designie modna jest szarość, drewno, względnie czarno-biały kontrast. To pomysły bardzo eleganckie i przyjemnie neutralne, ale poważne, a czasem wręcz ponure. Czy w szerokości geograficznej, gdzie przez pół roku oglądamy za oknem bezbarwny krajobraz nie należy urządzić domu w nieco cieplejszym, żywszym stylu? Kolorowe wnętrza to ciekawa recepta na dobre samopoczucie domowników.

Zaprosić ogród do domu

Letni ogród to bez wątpienia obraz, który każdemu z nas przywołuje uśmiech na twarzy. Pstry, szalony, pełen odcienie, nie jest wcale chaotyczny czy przesadny, właśnie dlatego, że jest naturalny i skąpany w soczystej zieleni. Co gdyby ten pomysł przenieść do domowych wnętrz?

Rośliny domowe to jeden z najciekawszy pomysłów na dopełnienie czterech ścian kolorem. Nawet, jeśli mówimy bowiem o samej zieleni, to są to przecież dziesiątki odcieni – od ciemnego fikusa po soczystą paprotkę. A doniczkowe okazy miewają też czerwone i żółte liście, a na dodatek potrafią obficie kwitnąć. Zaaranżowane w kwietnikach, na stolikach, stołach, komodach czy nawet podłodze potrafią całkowicie odmienić atmosferę wnętrz.

Ogrodowa aranżacja w domu; Svenskt Tenn
Ogrodowa aranżacja w domu; Svenskt Tenn
Pokój pełen roślin; Svenskt Tenn
Pokój pełen roślin; Svenskt Tenn
Kolorowe wnętrza; Svenskt Tenn
Kolorowe wnętrza; Svenskt Tenn

Jemy z apetytem

Kolorowe wnętrza to pomysł, który można odnieść do każdego pokoju w domu. Jadalnia jest jednak pod tym względem szczególnie udaną kanwą, która na dodatek przekłada się w fantastyczny sposób na nasz apetyt i samopoczucie przy stole. Naukowcy są bowiem zgodni, że kolory pobudzają nasze zmysły i sprawiają, że ślina sama nabiega do ust.

Barwy do jadalni da się przemycić na wiele sposobów. Klasyczne to oczywiście zasłony, dywan, obrus – tekstylia, które łatwo jest zmieniać i dopasowywać do nastroju czy okazji. Ciekawym i coraz popularniejszym zabiegiem jest także wymieszanie przy stole krzeseł w różnych odcieniach – nawet tak różnych od siebie jak zieleń z czerwienią. Kropką nad „i” staje się natomiast sama aranżacja stołu – z kolorową ceramiką, serwetkami, dekoracjami, sztućcami, szkłem czy nawet kwiatami w wazonach!

Kolorowa jadalnia; Svenskt Tenn
Kolorowa jadalnia; Svenskt Tenn
Letnia aranżacja stołu; Svenskt Tenn
Letnia aranżacja stołu; Svenskt Tenn
Różnobarwne krzesła w jadalni; Svenskt Tenn
Różnobarwne krzesła w jadalni; Svenskt Tenn

Śmiałe kolorowe wnętrza

Zderzenia barw, nawet tych kontrastowych to jedno. Zupełnie innym zabiegiem designerskim są jednak zestawienia kolorowych wzorów, zwłaszcza niemających ze sobą nic wspólnego. To pozorne szaleństwo daje zaskakująco dobre rezultaty, jeśli będziemy się trzymać określonego stylu, np. rustykalnej romantyki czy soczystej egzotyki.

W salonie, sypialni czy nawet kuchni możemy więc łączyć ze sobą tapicerki, tapety, tekstylia czy fronty mebli o dość różnych motywach. Kluczem do sukcesu jest, aby odpowiednio otoczyć je neutralnością bieli, szarości czy beżu i nie przesadzić z ilością. Im większe pomieszczenie, tym zadanie jest łatwiej wykonywalne, ale i małe pokoiku zyskują niebywałego uroku, jeśli zmienimy je w kolorowe wnętrza pełne ptaków, kwiatów i liści!

Kolorowe wnętrza – meble Svenskt Tenn
Kolorowe wnętrza – meble Svenskt Tenn
Kolorowa aranżacja salonu; Svenskt Tenn
Kolorowa aranżacja salonu; Svenskt Tenn
Odważne tekstylia salonowe; Svenskt Tenn
Odważne tekstylia salonowe; Svenskt Tenn

Dodaj komentarz