Kanapy modułowe do salonu

Komu przed kilkoma dekadami śniło by się, że będzie mógł sam tworzyć sofę skrojoną do własnych potrzeb? Kanapy modułowe urzeczywistniły ten sen!

Niemal każdy ceniący się producent mebli salonowych proponuje dziś kanapy modułowe. Mowa o systemach złożonych z kilku lub kilkunastu elementów, które są ze sobą w pełni kompatybilne. Oznacza to, że dają się łączyć w dowolny niemal sposób tworząc sofy o różnych kształtach, wymiarach, a nawet funkcjach. Aby było ciekawiej, każda marka proponuje nieco inną stylistykę.

Wybór kolorów

Przede wszystkim więc moduły dostępne są w wielu różnych barwach obić. Często ten sam model można nabyć z różną tapicerką; czasami producenci odróżniają poszczególne modele dopasowując odgórnie kolor do stylu.

Nie da się ukryć, że furorę w kategorii „modułowe kanapy do salonu” robią rozmaite odcienie szarości. Fantastycznie uniwersalne, dopasowują się do każdego stylu wnętrzarskiego, zaś dzięki neutralności nie wydają się przesadą nawet w większych zestawieniach. Do popularnego kanonu wpisuje się także biel, która choć prezentuje się bardzo nowocześnie, zwłaszcza w skórzanej wersji, bywa niepraktyczna. Ale kanapy modułowe bywają też bardziej charyzmatyczne, nie bojąc się nawet takich odcieni jak żywy niebieski, pomarańcz czy karmelowy brąz!

Niewielka kanapa modułowa Rove Concepts
Niewielka kanapa modułowa Rove Concepts
Nowoczesna kanapa modułowa Flexform
Nowoczesna kanapa modułowa Flexform
Sofa modułowa Bolia
Sofa modułowa Bolia

Sprytne moduły

Większa część modułów oferowanych do zestawiania kanap jest dość przewidywalna. Mamy więc zwykle jedno- lub dwuosobowe siedziska, które dają się łączyć jedno z drugim w różnych konstelacjach. Niezbędnym elementem są oczywiście łączniki rogowe, a także moduły z wydłużoną częścią siedzącą, służące do konstrukcji narożników.

Poza tym wiele z tych modułów może funkcjonować samodzielnie jako puf czy choćby szezlong, uatrakcyjniając aranżację salonu. Wyposażone w różne opcje oparć, podgłówków i podłokietników dają się dość łatwo dostosowywać do wystroju. Na szczególną uwagę zasługują jednak również moduły twarde, wykonane z drewna, i pełniące rolę stolików do kawy lub podręcznych półek na książki. Idealnie dobrane pod kątem estetycznym, niesłychanie rozszerzają funkcjonalność kąta wypoczynkowego.

Zestaw modułowy Rove Concepts
Zestaw modułowy Rove Concepts
Praktyczna dostawka do kanapy Flexform
Praktyczna dostawka do kanapy Flexform
Modułowe kanapy Bolia
Modułowe kanapy Bolia

Modułowe kanapy, czyli ciekawe ustawienia

Mając do dyspozycji kanapy modułowe w całej swojej wszechstronności, możemy bardzo kreatywnie kształtować i wykorzystywać przestrzeń dostępną w salonie. Moduły, wbrew pozorom, służą bowiem nie tylko zestawianiu narożników o preferowanych rozmiarach!

Przede wszystkim więc z modułów kanapowych można tworzyć nadprzeciętnie długie sofy, idealnie wpasowujące się w podłużne pomieszczenia o pustych ścianach. Dalej, zamiast jednego narożnika możemy zdecydować się na dwa formując swego rodzaju podkowę, które pozwoli skupić dużą liczbę gości wokół jednego stołu. Wreszcie, zestawiając moduły w dwie czy trzy wyspy różnych wielkości, fundujemy sobie elegancką i bardzo komfortową aranżację salonową, która da się dość swobodnie reorganizować w zależności od potrzeb!

Kanapy modułowe Rove Concepts
Kanapy modułowe Rove Concepts
Kanapy modułowe do salonu Bolia
Kanapy modułowe do salonu Bolia
Duży zestaw modułowy Rove Concepts
Duży zestaw modułowy Rove Concepts

Dodaj komentarz