Ekskluzywne wnętrza – aranżacja z jachtu

Czy to możliwe, aby mieszkanie na jachcie było ucieleśnieniem designerskich marzeń? Obejrzyjcie fantastyczny efekt współpracy luksusowej marki Visionnaire z producentem łodzi Baglietto.

W świecie ludzi zamożnych nie ma granic dla luksusu. Nie tylko wille czy hotelowe apartamenty, ale także pokłady jachtów, letniskowe domki czy poczekalnie klinik dentystycznych urzekają dziś splendorem, który jest zarazem uosobieniem komfortu. Dla nas, zjadaczy chleba, to wizje karmiące marzenia i wyobraźnię, ale także inspiracje. Najdroższe nawet aranżacje da się bowiem odtwarzać mniejszymi kosztami – liczy się styl i pomysł.

Design pełen elegancji

Cechą charakterystyczną tytułowego projektu jest podporządkowanie się regule luksusowego minimalizmu. Bowiem choć z każdego kąta „zieje” prestiżem, splendor ów nie tkwi w liczbie ozdobników czy pompatyczności stylu. O elegancji decyduje tutaj prostota.

W jadalni strzałem w dziesiątkę okazuje się więc połączenie ceramicznego stołu imitującego szlachetny marmur z atrakcyjnymi fotelami z syntetycznej plecionki. Surowość najdroższego kamienia doskonale kontrastuje z rustykalność pseudo naturalnych mebli. W salonie prestiżu umeblowaniu dodają złocone ramy krzeseł, ciemne przeszycia na jasnej sofie czy masywne deski na podłodze. Wysoka jakość świadczy sama za siebie!

Ekskluzywna jadalnia Visionnaire/Baglietto
Ekskluzywna jadalnia Visionnaire/Baglietto
Ekskluzywne wnętrza na jachcie; Visionnaire/Baglietto
Ekskluzywne wnętrza na jachcie; Visionnaire/Baglietto

Bogate tonacje kolorystyczne

Choć ekskluzywne wnętrza mogą mieć bardzo wiele obliczy, do dziś niekwestionowanym zwycięzcą w tej kategorii jest połączenie modnych odcieni bieli ze szlachetnymi kolorami antracytu, ciemnego brązu i beżu. Jest w tym wszystkim miejsce i na wspomniane już tekstury marmurowe, i na imitacje innych kamieni, i na drewniany deseń. Najlepsze efekty daje przy tym zestawianie różnych tonów w bardziej złożone kompozycje.

Dywany, tekstylne tapety na ścianach, fronty mebli, a przede wszystkim piękne wielkoformatowe kafle ceramiczne pozwalają każdemu pomieszczeniu nadać wyniosłości.

Salon w aranżacji Visionnaire/Baglietto
Salon w aranżacji Visionnaire/Baglietto
Ekskluzywne wnętrza - Luksusowa łazienka Visionnaire/Baglietto
Luksusowa łazienka Visionnaire/Baglietto

Spać jak król

Na szczególną uwagę zasługują sypialnie, które bardziej niż z jachtem, kojarzą się pięciogwiazdkowym resortem. Magia wystroju polega tutaj przede wszystkim na samym doborze łóżek – dużych, tapicerowanych, z masywnym wezgłowiem obejmującym również szafki nocne i oświetlenie. Wysokiej jakości skórzane lub tekstylne obicia w ciepłych odcieniach przywołują na myśl przytulność i spokój.

O końcowym efekcie decyduje jednak wykończenie ścian, podłogi i sufitu – nigdzie nie widać surowej bieli ani monotonii. Kompozycja różnych tekstur i odcieni daje fantastyczne rezultaty, które można równie dobrze odtworzyć w domu.

Stylowa sypialnia Visionnaire/Baglietto
Stylowa sypialnia Visionnaire/Baglietto
Mała sypialnia Visionnaire/Baglietto
Mała sypialnia Visionnaire/Baglietto

Dodaj komentarz