piękne wnętrza

Nowoczesna umywalka do stylowej łazienki

Piękne wnętrza to również elegancka i niebanalna łazienka, w której zasadniczą rolę odgrywa armatura, a w tym nowoczesna umywalka. Zobacz, co proponują nam czołowi projektanci…

Choć wanna robi w łazience największe wrażenie, to elementem pierwszego kontaktu dla domowników i gości jest umywalka. Przez wielu lekceważona jako praktyczność raczej niż ozdoba w odpowiednim wydaniu potrafi być jednak ważnym akcentem, a nawet dominantą aranżacji. Tym bardziej, że nowoczesne umywalki zachwycają pomysłowością designu! Zobacz który model najlepiej dopasuje się do Twoich wyobrażeń o pięknej łazience.

Geometria w modzie

W czasach PRL-u blokowe umywalki były idealnie… bezkształtne. Zaokrąglone na brzegach nie kojarzyły się z niczym konkretnym doskonale wpasowując się w klimat przeciętności. Nowoczesna umywalka unika jednak intencjonalnie łamie ów stereotyp, a geometria jest jej wielkim sprzymierzeńcem.

Najpopularniejsze na rynku są obecnie umywalki graniaste  – prostokątne i kwadratowe oraz idealnie okrągłe. Owa czystość linii w dużej mierze odzwierciedla modę na minimalizm, ale jest też sposobem na uatrakcyjnienie ceramicznego wnętrza ostrzejszym rysem. Mocowane na eleganckim blacie lub umieszczone w zdobnym stelażu przywołują na myśl luksus i mogą łatwo znaleźć odzwierciedlenie w innych elementach wyposażenia.

Prostokątna umywalka Axor
Prostokątna umywalka Axor
Elegancka umywalka Kallista
Elegancka umywalka Kallista
Minimalistyczna umywalka Tatta Home
Minimalistyczna umywalka Tatta Home

Asymetryczne misy

Miłośnikom designu przekornego i śmiałego można polecić umywalki stworzone w oparciu o regułę asymetrii. W swojej esencji jest to zaprzeczenie istoty misy zbierającej wodę, ale wcale, jak się okazuje niegroźne. A na dodatek bardzo piękne i intrygujące!

Nowoczesna umywalka asymetryczna pomyślana jest bowiem tak, aby przyciągała wzrok, ale nie powodowała wylewania się wody. Nierówne ściany są estetycznym efektem nie wpływającym na funkcjonalność. Bezprecedensowość tego pomysłu jest jednak zachwycająca. Oto w pozornie nudnej scenerii higienicznej bieli pojawia się akcent awangardy i prestiżu!

Umywalka Kallista
Umywalka Kallista
Biała asymetryczna umywalka Victoria+Albert Bath
Biała asymetryczna umywalka Victoria+Albert Bath
Umywalka Aura Baths
Nowoczesna umywalka Aura Baths

Nowoczesna umywalka w kolorze

Trzecim ważnym trendem we współczesnej armaturze jest zamiłowanie do kolorów. Nie każdy da się oczywiście przekonać do alternatywy dla bieli, ale kwestia jest z pewnością warta rozważenia. Tym bardziej, że wybór kolorów jest naprawdę nieograniczony.

Najciekawsze modele wykonane są nie tylko z klasycznej ceramiki, ale także szkła czy kamienia. Przyjmują odcienie neutralne, czasem wyraźniejsze, a poza tym mogą być zdobione wyrazistymi wzorami. Wreszcie, podczas gdy jedne są zaskakująco gładkie i błyszczące, inne zachwycają strukturą 3D. Taka nowoczesna umywalka będzie z pewnością zachęcać do częstego mycia rąk!

Szklana nowoczesna umywalka Vento
Szklana nowoczesna umywalka Vento
Kamienna umywalka Kohler
Kamienna umywalka Kohler
Zdobna umywalka Kohler
Zdobna umywalka Kohler

Dodaj komentarz