Wymarzony pokój dla dziecka – inspiracje

Pokój dla dziecka to pomieszczenie zupełnie wyjątkowe, do którego aranżacji podchodzimy zwykle z niezwykłym entuzjazmem. Chodzi wszak o to, aby dać milusińskim najwspanialsze warunki dorastania.

Pokoje dziecięce od kilku już lat realizują absolutnie fantastyczne koncepcje, które mają niewiele wspólnego z absolutną praktycznością. Od bajkowych fototapet na ścianach, po łóżka w kształcie samolotów, pokój dla dziecka jest jakby oazą spełnionych marzeń w funkcjonalnej domowej rzeczywistości. Co ciekawe, projektanci wnętrz wciąż nie ustają w kreowaniu nowych rozwiązań dla najmłodszych.

Róż i błękit

Niezależnie od tego, co mówi i pisze się o genderowych stereotypach, pomysł dla różowy pokój dla dziewczynki i niebieski dla chłopca pozostaje wciąż chętnie wybierany przez rodziców. I trudno się dziwić! Pomimo negatywnych skojarzeń dorosłych, dzieci kochają bowiem pastele, a obie te barwy są tak pozytywne i lekkie, że dobrze wpływają na samopoczucie najmłodszych. Z całą pewnością nie należy się wstydzić tego klasycznego designu!

Nowoczesne meble dla dzieci nie tylko proponują ową przyjemną kolorystykę, ale nadają jej bardzo atrakcyjne wzornictwo. Rezygnując z nudnych i niebezpiecznych kanciastych form, stawiają na krągłości, które wyglądają wprost urzekająco. Oprócz biurek i klasycznych półek mamy również do dyspozycji pufy, ławy, nocne stoliki, a nawet huśtawki w pięknych odcieniach pasteli!

Niebieski pokój dla dziecka; Circu
Niebieski pokój dla dziecka; Circu
Różowa sypialnia dla dziewczynki; Circu
Różowa sypialnia dla dziewczynki; Circu
Pokój dziewczęcy Circu
Pokój dziewczęcy Circu

Wyjątkowy pokój dla dziecka

Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że Twoja pociecha w najmniejszym stopniu marzy o zwyczajności, rozumianej jako normalny pokój z łóżkiem, biurkiem i szafą – taki, jaki mają wszyscy rówieśnicy. Każde odstępstwo od tej szarej zwyczajności; każdy niezwykły pomysł stawiający rzeczywistość na głowie to strzał w dziesiątkę. Stąd współczesny pokój dla dzieci tak często bywa zaskakujący!

Co oferują nam kreatywni projektanci? Klasyka to łóżka „z historią” – podwyższone, z daszkiem baldachimem, zamieniają się w domki na drzewie, namioty czy królewskie łoża. Towarzyszą im zjeżdżalnie, drabinki, ścianki wspinaczkowe czy rury do wspinania – jednym słowem wszystko co pozwala na nieco szaleństwa w czterech ścianach. Wyobraźni pomagają także tekstylia – dywaniki, namioty, zasłony, podłogowe poduszki w różnych kolorach pomagają dopełnić królestwa dla najmłodszych!

Pokój dla aktywnych dzieci; Circu
Pokój dla aktywnych dzieci; Circu
Fotel a la kosz balonowy Circu
Fotel a la kosz balonowy Circu

Niemowlęcy pokoik

Oddzielnymi trendami kierują się pokoiki dla najmłodszych dzieci – do lat dwóch. Tutaj potrzebna jest przede wszystkim pozytywna atmosfera, bezpieczeństwo i dużo przestrzeni na podłodze. Pokoiki dla najmłodszych chętnie urządzamy w zgodzie z dorosłymi gustami, co uprzyjemnia nam spędzanie czasu z pociechami na „ich śmieciach”.

Trudno się dziwić, że modne pokoje dla niemowląt bywają zaaranżowanie w stylu retro kojarzącym się z beztroską dawnego dzieciństwa lub, wręcz przeciwnie, w duchu nowoczesnych trendów. Sięgamy więc po wyraziste tapety, śmiałe kolory oraz dekoracje pełne symboliki. I nie jest to wcale czysty egoizm! Maluszki przede wszystkim bowiem obserwują swoje otoczenie z rosnącą ciekawością – charyzmatyczny design to doskonały sposób, aby pobudzić ich rozwój kognitywny!

Pokój dla dziecka najmniejszego; Circu
Pokój dla dziecka najmniejszego; Circu
Kolorowa sypialnia dla niemowlęcia; Circu
Kolorowa sypialnia dla niemowlęcia; Circu
Pokoik dziecięcy w stylu retro; Circu
Pokoik dziecięcy w stylu retro; Circu

Dodaj komentarz