Wnętrza ze smakiem: postaw na oryginalność

Jeśli poszukujesz pomysłu na wnętrza ze smakiem, które będą niebanalne, postaw na współczesny design włoski – wyszukany i niezwykle stylowy.

Charakter aranżacji to nie tylko jego kolorystyka, harmonijność i zdobność. Większość z nas podświadomie składania się ku wystrojom oryginalnym, przyciągającym uwagę i zapewniającym domownikom oraz gościom pewien rodzaj stymulacji. Włoskie meble słyną tymczasem nie tylko z kunsztu wykonania i jakości, ale właśnie z owej nieuchwytnej charyzmy, która przekłada się na oryginalność. Dzisiaj jako przykład przedstawiamy włoską markę Ceccotti Collezzioni, które istnieje już na rynku od ponad 60 lat, a mimo to wciąż zachwyca świeżymi pomysłami na wnętrza ze smakiem.

Unikalne włoskie meble jako esencja wystroju

Kompozycja składa się z elementów, a każdy z nich jest bardzo ważny. Stąd też wybór poszczególnych mebli powinien być pieczołowity i przemyślany. Te oryginalne sztuki – takie jak przedstawione poniżej propozycje Ceccotti Collezioni, zasługują przede wszystkim na odpowiednią ekspozycję, tak, aby łatwo było podziwiać ich wyjątkowy design, a dom łatwo było określić jako wnętrza ze smakiem.

Każdy bowiem mebel, nawet stolik do kawy, może być „aktorem”, zasługującym na główną rolę. Unikatowe kształty, pomysłowy dobór kolorów, śmiałe połączenia materiałów – wszystko to sprawia, że włoskie meble idealnie sprawdzają się w projektowaniu stylowych wnętrz – od sypialni po gabinet. Zwróćmy uwagę, jak dużo treści może nieść w sobie pojedynczy fotel czy charyzmatyczna drewniana ławka…

Metalowy fotel ogrodowy Ceccotti Collezioni
Metalowy fotel ogrodowy Ceccotti Collezioni
Designerska ława Ceccotti Collezioni
Designerska ława Ceccotti Collezioni
Oryginalne biurko Ceccotti Collezioni
Oryginalne biurko Ceccotti Collezioni

Wnętrza ze smakiem: niezwykła atmosfera

Ale wnętrza ze smakiem nie jest li tylko sumą kilku fantastycznych mebli. Dlatego też laikom nie jest wcale tak łatwo zaplanować stylową aranżację, a o pomoc tak chętnie zwracamy się do profesjonalnych architektów. Każdy piękny fotel, unikalne łóżko czy wyjątkowy kredens wymaga bowiem bardzo taktownego i harmonijnego dopełnienia.

Ekskluzywne włoskie meble doskonale sprawdzają się przy tym w aranżacjach eklektycznych, zapożyczających inspiracje z różnych stylów i epok. Jak widać poniżej, kluczem do sukcesu jest jednak unikanie przesady, zarówno ilościowej, jak i designerskiej. Gdy każdy mebel i każda dekoracja ma swoją precyzyjną funkcję i miejsce, mniej faktycznie znaczy więcej!

Elegancka sypialnia Ceccotti Collezioni
Elegancka sypialnia Ceccotti Collezioni
Nowoczesna sypialnia Ceccotti Collezioni
Nowoczesna sypialnia Ceccotti Collezioni
Klasyczna jadalnia Ceccotti Collezioni
Klasyczna jadalnia Ceccotti Collezioni

Design, który podąża z duchem czasów

Włoski design kojarzy się przede wszystkim z umiłowaniem tradycji i licznymi nawiązaniami do klasyki. Nie oznacza to jednak wcale, że pozostaje w jakiś sposób wsteczny czy archaiczny – wręcz przeciwnie! Zachwycająca jest łatwość z jaką historia meblarskiego rzemiosła przeplata się z modernistyczną wizją!

Meble są więc wysoce funkcjonalne – wygodne, praktyczne, lekkie, a często wręcz ergonomiczne, ale ten racjonalizm wcale nie obniża wartości estetycznych. Wręcz przeciwnie, wykorzystanie metalu, skóry oraz ceramiki upodabniającej się do kamienia czy marmuru, daje fantastyczny efekt, z wyraźnymi odwołaniami industrializmu!

Aranżacja kąta do lektury Ceccotti Collezioni
Aranżacja kąta do lektury Ceccotti Collezioni
Garderoba Ceccotti Collezioni
Garderoba Ceccotti Collezioni
Modernistyczna sypialnia Ceccotti Collezioni
Modernistyczna sypialnia Ceccotti Collezioni

Dodaj komentarz