Wnętrza w stylu etnicznym

Jesteś miłośnikiem podróży? Lubisz uciekać od szarej rzeczywistości w krainę marzeń? Dom w stylu etnicznym pozwoli Ci żyć inaczej…

Niewielu ludzi może pozwolić sobie na regularne podróże po świecie. Co więcej, epidemia koronowirusa dramatycznie zmieniła nasz sposób spędzania urlopu. Piętno to będziemy odczuwać na pewno jeszcze kilka dobrych lat. To jednak tylko dodatkowy motyw, aby otoczyć się pięknymi klimatami ze świata i choć w domowym zaciszu czuć się błogo i wyjątkowo zarazem. Skoro nie może Mahomet do góry, to musi góra do Mahometa!

Egzotyczny klimat

Świat jest tak bogaty i różnorodny, że samo pojęcie egzotyczności odmienia się przez setki różnych scenariuszy. Mamy bowiem tchnący lenistwem plażowy klimat południowo-wschodniej Azji, mamy pachnącą przyprawami i piaskiem pustynią Afrykę północną; kolorowe trendy z Ameryki Południowej, chwytające za serce wzornictwo indiańskie… Nawet skandynawski folklor można śmiało zaliczyć do stylistyki etnicznej!

Oczywiście, większa część z nas nie może i nie chce mieszkać w tajskim bungalowie czy berberskim namiocie. Potrzebujemy nowoczesnych szafek kuchennych z funkcjonalnymi sprzętami AGD, kilkudziesięciocalowych telewizorów, rozkładanych foteli i modułowych narożników na wymiar. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby salon, sypialnię czy kuchnię urządzić w stylu etnicznym wykorzystując barwę, charakterystyczne materiały, kojarzące się z egzotyką kształty. Przy odrobinie wyobraźni taka aranżacja pozwoli nam żyć nowocześnie, ale mimo to romantycznie.

Etniczny wystrój wnętrz;  http://www.2lgstudio.com/
Etniczny wystrój wnętrz;  http://www.2lgstudio.com/
Wnętrza w stylu marokańskim; http://www.2lgstudio.com/
Wnętrza w stylu marokańskim; http://www.2lgstudio.com/
Minimalistyczne mieszkanie w stylu etnicznym; Alina Litva / http://www.home-designing.com/
Minimalistyczne mieszkanie w stylu etnicznym; Alina Litva / http://www.home-designing.com/

Dodatki z różnych zakątków świata

Wnętrza w style etnicznym mogą być również modnym zlepkiem światowych trendów. Ta idea, zwana eklektyzmem, opiera się na zasadzie wzajemnej równowagi tego, co nowe i stare, proste i zdobne, a efekt jest przyjemnie odświeżający i również bardzo funkcjonalny.

Realizacja eklektycznego wystroju może być podyktowana osobistym smakiem i pamiątkami przywiezionymi z podróży, które w biegiem lat tworzą unikalną kolekcję. Możemy jednak również oddać się w ręce dekoratorów, którzy z aktualnych kolekcji znanych marek wnętrzarskich wybiorą meble i dekoracje w stylu etnicznym. Dzięki globalizacji wpływy z Afryki, Azji czy Ameryk pojawiają się w nowoczesnych kolekcjach meblowych i dekoracyjnych praktycznie co roku!

Eklektyczny salon; http://www.2lgstudio.com/
Eklektyczny salon; http://www.2lgstudio.com/
Afrykańskie elementy w wystroju salonu; diff-studio.com
Afrykańskie elementy w wystroju salonu; diff-studio.com
Etniczne elementy w stylu boho; www.italianbark.com
Etniczne elementy w stylu boho; www.italianbark.com

Kompleksowe wnętrza w stylu etnicznym

Kto nie lubi półśrodków, a wizje swe realizuje zawsze z odpowiednim rozmachem, może oczywiście „iść na całość”. W tym przypadku mowa o próbie odtworzenia kompleksowego wzornictwa z odległych lądów, z zachowaniem zgodności co do ostatniego detalu. Pomysł jest pracochłonny i nietani, ale rezultaty nierzadko olśniewają niedowiarków.

W tej koncepcji najważniejsza jest idea, że nikt nie ogranicza Cię geografią, klimatem atmosferycznym czy porą roku. Nikt nie zabrania Ci zasypiać pod baldachimem z migającym światłem z bambusowych lampionów. W zależności od tego, co Ci w duszy gra, możesz codziennie budzić się i myśleć o dżungli, tropikalnej plaży czy stepowej dziczy, niezależnie od tego, co faktycznie ujrzysz za oknem. To propozycja zdecydowanie dla odważnych, którzy nie boją się pewnych ograniczeń praktycznych!

Etniczna sypialnia z łazienką Jay Jeffers
Etniczna sypialnia z łazienką Jay Jeffers
Salon w stylu etnicznym; Lilia Mukhamedshina /  http://www.home-designing.com/
Salon w stylu etnicznym; Lilia Mukhamedshina /  http://www.home-designing.com/
Sypialnia w stylu etnicznym; Lilia Mukhamedshina / http://www.home-designing.com/
Sypialnia w stylu etnicznym; Lilia Mukhamedshina / http://www.home-designing.com/

Dodaj komentarz