Usiądź i odpocznij sobie, czyli ekskluzywny fotel i jego funkcje

Designerskie fotele coraz rzadziej są zaledwie dopełnieniem do kanapy, a coraz częściej stają się niezależną indywidualnością w eleganckich wnętrzach…

Ustawiony w wolnej przestrzeni, luksusowy fotel jest niczym karta joker – możesz nadać mu dowolną rolę.  A możliwości jest wiele, bo każdy z nas inaczej lubi spędzać czas wolny. Fotel to zaś mebel stworzony do relaksu, więc wybierać go należy tak, aby spełniał wymogi estetyczne, a zarazem optymalnie realizował nadaną mu funkcję. I nawet, jeśli nie ma dla ciebie nic lepszego niż usiąść przed oknem i wpatrywać się w błękit nieba, możesz tak zaaranżować salon, aby reprezentacyjny fotel odnalazł się vis-a-vis szyby…

Relaksacyjnie – fotel z podnóżkiem

Pod wspomnianym oknem albo po prostu w zacisznym kącie salonu oddzielonym biblioteczką czy pokaźnych rozmiarów rośliną donicową warto postawić fotel z podnóżkiem. To już instytucja sama w sobie, która z góry desygnuje miejsce do relaksu, albo po prostu „moją” przestrzeń w domu. Z towarzystwem stylowej lampy taki tapicerowany duet staje się jednocześnie idealnym miejscem do lektury, które wybaczy każdą ludzką słabość. Bo gdy wyciągniesz nogi w poziomie i przykryjesz się ciepłym kocem, nikt nie będzie miał ci za złe jak utniesz sobie małą drzemkę.

Skórzany fotel z podnóżkiem Trussardi
Skórzany fotel z podnóżkiem Trussardi
Elegancki fotel z podnóżkiem Heritage
Elegancki fotel z podnóżkiem Heritage

Romantycznie – fotel przed kominkiem

Kominek to dziś must have w eleganckim salonie, nawet, jeśli mówimy o łatwiejszym w montażu biokominku, który można postawić nawet w mieszkaniu. Nie zawsze jednak potrafimy go w pełni wykorzystać, nie za bardzo wiedząc, jak zaaranżować przestrzeń wokół. W efekcie najczęściej pozostaje ona pusta! Nie ma tymczasem wdzięczniejszego miejsca na jeden czy dwa designerskie fotele niż przed samym ogniem. Usiąść we dwoje z kawą czy winem i rozkoszować się długą rozmową, patrząc w płomień to zdecydowanie jeden z najlepszych pomysłów na jesienne czy zimowe wieczory.

Tapicerowany fotel przed kominek Bentley
Tapicerowany fotel przed kominek Bentley
Designerski fotel Essential Home
Designerski fotel Essential Home

Towarzysko – fotel ze stolikiem

Wszędzie tam, gdzie salon często skrzy życiem, a goście pojawiają się chętnie i często, dobrym pomysłem są designerskie fotele porozstawiane w wolnej przestrzeni jako dodatkowe miejsca siedzące. Idealnie, jeśli każdy z nich ma swój indywidualny charakter i wnosi do wnętrza własną dozę charyzmy, w ogólny sposób harmonizując jednak z całością aranżacji. Taki fotel czy parę foteli należy oczywiście wyposażyć w stolik do kawy, gdzie będzie można odłożyć kieliszek czy talerzyk z ciastem. Naturalnie, im prostszy i lżejszy design, tym łatwiej jest mebel przestawiać, dopasowując układ siedzeń do aktualnych potrzeb.

Fotel ze skórzanym obiciem Heritage
Fotel ze skórzanym obiciem Heritage
Nowoczesny fotel do lektury Normann Copenhagen
Nowoczesny fotel do lektury Normann Copenhagen

Praktycznie  – fotel w sypialni

Wreszcie i o dziwo designerskie fotele odnajdują drogę nawet do sypialni. Jeśli zdaje ci się, że łóżko, stoliki nocne i szafa to wszystko, czego potrzeba w pokoju do spania, to zapominasz, że sypialni nie trzeba aż tak trywializować. Bo dla większości z nas to przecież przede wszystkim pokój osobisty – gdzie można uciec od zgiełku, wyciszyć się, poczytać czy w nawet popracować. Wygodny, zapraszający fotel obok łóżka to analogia własnego gniazdka, ale na czas, gdy nie śpisz. Każdy kto posiada fotel czy krzesło w sypialni docenia też na pewno inne oczywiste korzyści – możliwość odłożenia świeżo uprasowanej sukienki czy lub dodatkowego koca na wypadek chłodu. Co zaś najważniejsze, jest to również stylowe i przytulne estetyczne uzupełnienie wnętrza!

Fotel sypialniany Bentley
Fotel sypialniany Bentley
Luksusowy fotel do sypialni Ritz Paris
Luksusowy fotel do sypialni Ritz Paris

Dodaj komentarz