Unikatowe zestawy mebli ogrodowych

Chcesz, aby Twój taras był jedyny w swoim rodzaju? Męczy Cię powtarzalność designu z sieciówek? Przedstawiamy najbardziej oryginalne zestawy mebli ogrodowych, które na pewno zrobią furorę w nadchodzącym sezonie!

Współczesny wybór mebli ogrodowych wydaje się ograniczony do drewna, aluminium i technorattanu. Faktycznie, są to dominujące i najbardziej atrakcyjne obecnie propozycje, ale wbrew pozorom wcale nie tak oczywiste, jak należałoby tego oczekiwać. Projektanci potrafią bowiem wciąż wyczarowywać nowe wzornictwo, które zaskakuje świeżością. Jakie więc zestawy mebli ogrodowych mogą nas kusić w roku 2020?

Niczym pajęcza sieć

Marka Keneth Cobonpue specjalizuje się w realizacji mebli z włókien polietylenowych, znanych także pod pojęciem technorattanu. Zamiast jednak naśladować klasyczne naturalne plecionki, projektanci oferują nam dość abstrakcyjne wzornictwo, które w ciekawy sposób wpasowuje się w modę na ażur i technologiczną lekkość. Technorattanowe zestawy mebli ogrodowych stają się bardzo śmiałe w swoim modernizmie – białe i czarne konstrukcje przypominają raczej pracę pająków z filmu sci-fi niż klasyczny wytwór rękodzieła. Efekt jest o tyle ciekawy, że podstawowe stelaże wzbogacamy o fantazyjne barwy, które kojarzą się również dobrze z przyszłością, jak szalonymi latami 80-tymi!

Meble ogrodowe z technorattanu Keneth Cobonpue
Meble ogrodowe z technorattanu Keneth Cobonpue

Salonowa propozycja tarasowa

Urodzonym sybarytom i estetom na pewno spodobają się zestawy mebli ogrodowych marki Roche bobois. Na wskroś eleganckie nie kojarzą się wcale z pojęciem wyposażenia outdoorowego, ale raczej przypominają designerskie sofy i fotele i do salonu – miękkie, puchate, atrakcyjnie kolorowe. W połączeniu z czarnym aluminiowym stelażem i dobranymi pod kolor poduszkami dekoracyjnymi są namiastką tarasowej dekadencji, proszącą się o wysokiej jakości porcelanę i wykwintny poczęstunek.

Zestawy mebli ogrodowych z aluminium – Roche bobois
Zestawy mebli ogrodowych z aluminium – Roche bobois

Realizm na miarę XXI w.

Podczas gdy nowoczesny design najchętniej podsuwa nam kształty zaokrąglone, przyjemnie obłe, marka Gandiablasco na rok 2020 przygotowała zgoła rewolucyjny pomysł na kanciastość aż do bólu. Na pierwszy rzut oka nowa kolekcja wykonana z aluminiowych profilów, mikroperforowanej blachy oraz poliuretanowej pianki pokrytej wodoodporną tkaniną przywołuje na myśl wzornictwo głębokiego socrealizmu. Ale współczesne zestawy mebli ogrodowych nie mają w sobie tamtej ciężkości – wręcz przeciwnie są lekkie, świeże, rozanielająco geometryczne!

Nowoczesne meble tarasowe Gandiablasco
Nowoczesne meble tarasowe Gandiablasco

Nie tylko technorattan!

Choć tworzywa sztuczne bez wątpienia podbiły rynek wyposażenia outdoorowego nie są jedynym dobrym rozwiązaniem. Miłośnikom naturalnej klasyki wciąż można polecić zestawy mebli ogrodowych wykonanych ze starego, dobrego (bo wytrzymałego) drewna teakowego w połączeniu z zapewniającą stabilność aluminiową konstrukcją. Efekt daleki jest jednak od tradycjonalizmu czy nudy – świeże spojrzenie projektantów marki Ethimo w tym przypadku podsuwa nam prawdziwe arcydzieło nowoczesnej elegancji!

Zestawy mebli ogrodowych Ethimo
Zestawy mebli ogrodowych Ethimo

Ekologia to design

Wśród aktualnych trendów w architekturze i wystroju wnętrz niegasnącą popularnością cieszą się też meble inspirowane ekologią, a więc wykonane z naturalnych materiałów i uderzające w swojej prostocie, bez rustykalnego jednak podtekstu. Poniższy przykład, zaserwowany przez markę Manutti, to doskonały mariaż między czarnym industrialnym aluminium, swojskim jasnym drewnem, a wytwornym technorattanem, który bardzo dobrze potrafi „wcielić się” w rolę naturalnej plecionki. Co ciekawe, taki zestaw odnajdzie się zarówno na tarasie pośrodku lasu, jak i na balkonie wielkiej metropolii!

Modernistyczne meble outdoorowe Manutti
Modernistyczne meble outdoorowe Manutti

Dodaj komentarz