Trzy ponadczasowe pomysły na sypialnię

Aby urządzić piękne wnętrze, trzeba mieć wizję. Raczej niż konkretne meble przedstawiamy dziś więc modne pomysły na sypialnię – przytulną i ponadczasową.

Koncept „evergreen” jest bardzo ważny w wystroju wnętrz – w końcu większość z nas planuje remont raz na kilka/kilkanaście lat i chciałaby cieszyć się ciągłą aktualnością domowej aranżacji. W sypialni, która stosunkowo mało się „zużywa”, pomysł, aby umeblować wnętrze raz a dobrze jest bardzo istotny, zwłaszcza, że to tutaj co ranka formuje się nasze samopoczucie. Obserwacje wskazują, że uniwersalne aranżacje zapewniają najpełniejszą satysfakcję!

Niemiecka marka Nolte Moebel, której pomysły na sypialnię można oglądać poniżej, specjalizuje się we współczesnych systemach mebli sypialnianych, począwszy do łóżek, po szafy i akcesoria. Wysoka jakość idzie tu w parz z ową stylową ponadczasowością, która równie udanie będzie prezentować się dziś i za 10 lat!

Pastelowe sny

Miękkość, łagodność, delikatność… Te pojęcia tak łatwo i przyjemnie asocjujemy z pokojem do spania, że trudno jest nie ulec pokusie i nie wykorzystać ich w wystroju. Pastelowe pomysły na sypialnię opierają się na koncepcji, że człowiek dobrze czuje się w jasnym, świeży otoczeniu, więcej światła o poranku, pozwala wstać z łóżka prawą nogą.

Do wyboru mamy zarówno białe zestawy meblowe, które dają nieco mroźny, a w każdym razie świeży efekt, bądź też cieplejsze odcienie beżu i różu, które większości ludzi będą podobać się bardziej. Dla pełnej harmonii warto, aby nie tylko łóżko, szafki i szafy były kolorystycznie kompatybilne, ale także ściany, podłoga, a nawet typ oświetlenia.

Ciepła pastelowa sypialnia Nolte Moebel
Ciepła pastelowa sypialnia Nolte Moebel
Pomysły na sypialnię Nolte Moebel
Pomysły na sypialnię Nolte Moebel
Białe meble do sypialni Nolte Moebel
Białe meble do sypialni Nolte Moebel

Niebanalne pomysły na sypialnię

Ponadczasowość nie oznacz jednak wcale, że wystrój musi być doskonale przewidywalny i pozbawiony niespodzianek. W poniższych aranżacjach wykorzystano dość klasyczne zestawy meblowe w uniwersalnych barwach do stworzenia sypialni, które ze zwykłością czy przeciętnością nie mają nic wspólnego.

Na czym polega aranżacyjny trik? Ciekawa ściana ponad wezgłowiem łóżka okazuje się być niezwykle newralgicznym elementem sypialni oddziałując silnie na cały pokój. Kolorowe fototapety, tapety, malunki, a nawet gipsowe lub drewniane pokrycie wprowadzą sporo elegancji i oryginalności do wnętrza. Eksperymentować warto również z ciemnymi odcieniami, które przy odpowiednio dobranym oświetleniu prezentują się niezwykle przytulnie i sennie!

Nowoczesna sypialnia Nolte Moebel
Nowoczesna sypialnia Nolte Moebel
Ciemna aranżacja sypialni Nolte Moebel
Ciemna aranżacja sypialni Nolte Moebel
Ponadczasowe pomysły na sypialnię Nolte Moebel
Ponadczasowe pomysły na sypialnię Nolte Moebel

Drewno w roli głównej

Na wielki poklask zasługują również wszystkie eksperymenty z drewnem, które jak dotąd okazuje się niepokonane w kontekście umeblowania sypialni. Idealnie swojskie i ciepłe, tak na oko, jak i w dotyku, pozwala realizować zarówno nowoczesne, jak i bardzo naturalistyczne pomysły na sypialnię.

Sielskie drewniane łóżka z towarzyszącymi im stolikami nocnymi doskonale komponują się z modnymi szarościami i beżami, zaskakująco dobrze pasując również do czerni. W szerzej zakrojonej skali kojarzą się już ze skandynawską prostotą i modą na ekologię, ale w mniejszej proporcji potrafią być zaskakująco oryginalne!

Czarno-drewniana sypialnia Nolte Moebel
Czarno-drewniana sypialnia Nolte Moebel
Drewniana sypialnia Nolte Moebel
Drewniana sypialnia Nolte Moebel
Naturalistyczne pomysły na sypialnię Nolte Moebel
Naturalistyczne pomysły na sypialnię Nolte Moebel

Dodaj komentarz