Tapety artystyczne czyli ściany, które żyją!

Jeśli marzą Ci się ściany, które tworzą swoją własną historię i zmieniają wnętrze w świat wyobraźni, postaw na tapety artystyczne!

Tak jak kiedyś bogaci płacili malarzom za kreowanie ozdobnych murali w swych pałacach, tak dziś wymagający klient pragnie czegoś więcej niż jednobarwną farbę na ścianie czy tapetę we wzorek. Oba te rozwiązania są, owszem, praktyczne i popularne, ale nie zmieniają zasadniczo naszej wizji pomieszczenia. Co innego tapety artystyczne!

Niezwykła marka, unikalny design

MISHA to marka specjalizująca się w produkcji tapet dla najbardziej wymagających. Sama nazwa zdradza główne źródło inspiracji jej twórców, bowiem jest połączeniem dwóch słów: Milan (Mediolan) i Shanghai (Szanghaj). Właśnie na pograniczy włoskiego perfekcjonizmu i azjatyckiej stylistyki powstały piękne arkusze, które odmienią sypialnię, salon czy jadalnię.

W swej kolekcji drukowanych tapet MISHA proponuje modele inspirowane historyczno-geograficznym dziedzictwem. Każda tapeta jest swego rodzaju opowieścią o podróży – śladami przypraw, herbaty, jedwabiu czy bursztynu. W każdej da się też wyczuć nutę nostalgii, egzotyki, ale i niezwykłej bliskości związanej z zaangażowaniem domowników w dynamikę statycznych niby obrazów.

Tapeta pt. “Szlak herbaciany” / MISHA
Tapeta pt. “Szlak herbaciany” / MISHA
Delikatna tapeta do sypialni MISHA
Delikatna tapeta do sypialni MISHA
Egzotyczna tapeta MISHA
Egzotyczna tapeta MISHA

Tapety ręcznie malowane

Ale MISHA to nie tylko klasyczne, choć wyjątkowe drukowane tapety, ale także dzieła ręcznie malowane na jedwabnym podkładzie! Technika owa jest wynikiem wieloletnich studiów nad mistrzami włoskiego malarstwa, ale zarazem korzysta z tysiącletniej historii zdobienia jedwabiu w Chinach. Niezwykła powierzchnia tapet w fantastyczny sposób odbija światło, tworząc swoją własną, pełną barw poświatę! Odpowiednio zaaranżowane lampy pomogą wydobyć z niej drugą głębię!

Niebanalna jest również sama technika malowania, która oprócz cierpliwości i precyzji obejmuje również hafciarstwo oraz kolaże z wykorzystaniem metalizowanych tekstyliów. Tapety artystyczne nie mają więc nic wspólnego z papierem przyklejonym na ścianie, ale są wielkoformatowym obrazem, które chce się podziwiać z daleka, bliska, a nawet dotykać!

Tapety artystyczne MISHA
Tapety artystyczne MISHA
Detal ręcznie malowanej tapety MISHA
Detal ręcznie malowanej tapety MISHA
Wyrazista ciemna tapeta o chińskiej tematyce MISHA
Wyrazista ciemna tapeta o chińskiej tematyce MISHA

Jak ozdobić ściany?

Tapety artystyczne MISHA to przede wszystkim orientalne wzornictwo inspirowane kulturą Chin, ale także innych krajów Dalekiego Wschodu. Znaczącą rolę odgrywa w niej oczywiście botaniczna estetyka inspirowana tak romantycznymi i kojącym pojęciami jak bambusowy las, kwitnące wiśnie, wodne lilie czy ogrody orchidei. Równie ważne są zwierzęta – czaple, wróble, ryby, ważki, żurawie czy kolorowe papużki.

Wspomniane wyżej motywy przyjmują jednak dwie zasadnicze postacie – bogatego, wysyconego barwami malowidła, które spowija wnętrze ciężką aurą Orientu lub też delikatnych, pastelowych wzorów, które są zaledwie bryzą egzotyczności i pasować będą nawet do najnowocześniejszych wnętrz. Wybór należy do Ciebie!

Salon z ręcznie malowaną tapetą MISHA
Salon z ręcznie malowaną tapetą MISHA
Tapety artystyczne do kuchni MISHA
Tapety artystyczne do kuchni MISHA
Tapeta na jedwabnym podkładzie MISHA
Tapeta na jedwabnym podkładzie MISHA

Dodaj komentarz