Szczyt elegancji czyli luksusowe meble domowe

Czy można jeszcze dziś mieszkać w otoczeniu prestiżu i szyku pięciogwiazdkowych hoteli? Można. Luksusowe meble to segment rynku, który chętnie czerpie z bajkowo-filmowych klimatów.

Piękne wnętrza to ideał, do którego aspiruje większość z nas – zarówno z próżnych względów społecznego statusu, jak i dla estetyki samej w sobie. W wydaniu ekskluzywnym domowe aranżacje są bowiem lekarstwem na powszedniość, szare ulice miast i wszechobecną nowoczesność z jej uniwersalizmem i minimalizmem. Każdy, kto ma w sobie choć pierwiastek starej duszy, z radością powita elegancki design na miarę współczesnej arystokracji i luksusowe meble, nie będące wcale antykami.

Arystokratyczny salon

Najwdzięczniejszym pokojem do wdrażania snu o prestiżowym domu jest oczywiście salon – z definicji reprezentacyjny i wystawny. To tutaj gromadzimy zwykle najcenniejsze działa sztuki i kumulujemy dekoracje, którymi chcemy się pochwalić przed gośćmi lub po prostu nacieszyć w chwilach odpoczynku. Luksusowe meble salonowe nie stronią od złota, marmuru i najbardziej szlachetnych odmian drewna.

Od nas tylko zależy przy tym skala, do jakiej posuniemy elegancką aranżację. Salon może bowiem pozostać dość współczesną interpretacją klasycznych trendów, albo może wyraźniej nawiązywać do arystokratycznej estetyki. Stylizowane na barok sofy, dekoracyjne stoliki do kawy, fotele obijane w ekskluzywny aksamit czy imponujące lampy sufitowe o pałacowym blichtrze to wszystko repertuar, który można znaleźć we współczesnych sklepach meblarskich dedykowanych prestiżowym wnętrzom.

Salon w aranżacji Cochrane Design / Boca de Lobo

Salon w aranżacji Cochrane Design / Boca de Lobo
Luksusowe meble salonowe Epoque Salotti

Luksusowe meble salonowe Epoque Salotti
Zestaw burleskowych foteli i eleganckiej konsoli Koket

Zestaw burleskowych foteli i eleganckiej konsoli Koket

Sypialnia godna królów

Drugą obok salonu wprawką dla miłośników ekskluzywnej elegancji są sypialnie. Prywatne i schowane przed oczami gości, tworzą  swego rodzaju osobiste królestwo, w którym możesz się czuć… jak sobie tylko zapragniesz. Wystawne łóżka od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością, co dowodzi, że większość z nas w skrytości ducha marzy o tym by spać jak możny pan.

Luksusowe meble do sypialni to jednak nie tylko eleganckie łóżka z wezgłowiami, ale także harmonijnie dobrane stoliki nocne, komody oraz toaletki. Spójność wystroju jest tu dość istotna, w przeciwieństwie do salonu, gdzie eklektyzm jest mile widziany.

Sypialnia w aranżacji Koket

Sypialnia w aranżacji Koket
Współczesna elegancja w sypialni w wydaniu Bamax

Współczesna elegancja w sypialni w wydaniu Bamax
Ekskluzywna sypialnia Epoque Salotti

Ekskluzywna sypialnia Epoque Salotti

Luksusowe meble w kuchni, łazience, przedpokoju

Nie można oczywiście zaaranżować salonu i sypialni w oderwaniu od reszty domu. Podniosłą atmosferę łatwo można rozszerzyć na kuchnię, wybierając zamiast nowoczesnej minimalistycznej zabudowy, stylowe szafki, które nie boją się uchwytów, witryn, a nawet rzeźbionych profilów. Marmur, kamień, złoto i srebro to motywy często pojawiające się tak w kuchni, jak i w łazience, zwłaszcza w postaci płytek ceramicznych, akcesoriów czy oświetlenia. W łazienkach wyższego standardu pojawiają się wręcz często luksusowe meble typu szezlongi czy fotele!

Nie zapominajmy też o przestrzeni za drzwiami, która wieńczy dzieła, a jednocześnie jest czynnikiem pierwszego wrażenia. Nawet mały przedpokój da się z pomocą prestiżowej komody i lustra w zdobnej ramie urządzić tak, aby każdy powrót do domu był tryumfalny!

Elegancka łazienka Maison Valentina

Elegancka łazienka Maison Valentina
Luksusowa kuchnia Bamax

Luksusowa kuchnia Bamax
Luksusowe meble przedpokojowe Bamax

Luksusowe meble przedpokojowe Bamax

Dodaj komentarz