Sypialnia na miarę XXI w.

Jak wygląda nowoczesna sypialnia? Czy można wymyśleć coś więcej w temacie pokoju do spania niż łóżko i stoliki nocne? Okazuje się, że tak.

Rola sypialni jest na tyle prosta i oczywista, że większości z nas nie chce się poświęcać zbyt dużo czasu na wymyślanie fantazyjnych aranżacji. W końcu, tak naprawdę wystarczy nam wygodne łóżko, meble na przechowanie ubrań i pozytywna atmosfera. Ale współcześni projektanci wnętrz nie zgadzają się z takim minimalistycznym podejściem, udowadniając raz po raz, że kreatywność popłaca. Nowoczesna sypialnia może więc stać czymś na kształt domowej terapii i oazy relaksu, jak również intymną przestrzenią pozwalającą pofolgować osobistym zachciankom.

Otwarta sypialnia

Do bardzo popularnych rozwiązań forsowanych przed producentów współczesnych mebli należą sypialnie połączone w jedno z garderobą. Nie jednak w dyskretny, zamknięty w nienachalnych wbudowanych szafach sposób, ale z pełną bezpośredniością. Tak jak w restauracjach więc oczom gości ukazuje się coraz częściej zaplecze kuchni, tak i w sypialni na widoku pozostają półki, wieszaki, kosze na bieliznę. Przy stylowym wykonaniu łączącym wysoką jakość samych mebli z atrakcyjnym doborem eleganckich kolorów, efekt końcowy może być fascynujący – świeży i osobisty zarazem, a co najważniejsze nieskończenie praktyczny!

Sypialnia z otwartą garderobą Porro
Sypialnia z otwartą garderobą Porro
Nowoczesna sypialnia Porro
Nowoczesna sypialnia Porro

Tapicerowany luksus

Popularność tapicerowanych łóżek rośnie z każdym rokiem i pociąga za sobą nowy trend w urządzaniu sypialni. Ramy i wezgłowia stają się bowiem tak prestiżowe i eleganckie, że narzucają całemu pomieszczeniu wysoki ton. Najbardziej dystyngowanie prezentują się oczywiście skórzane obicia, które dzięki zdobnym przeszyciom przyjmują najróżniejsze formy – od klasycznego pikowania, po bardziej awangardowe motywy. Aby dopełnić takiej aranżacji wybieramy luksusowe dywany pod stopy, dekoracyjne lampy oraz korespondujące stylem siedzenia typu fotel czy puf, które w sypialni są zawsze przydatne.

Tapicerowane łóżko Laskasas
Tapicerowane łóżko Laskasas
Nowoczesna sypialnia w ekskluzywnym wydaniu / Laskasas
Nowoczesna sypialnia w ekskluzywnym wydaniu / Laskasas

Latające łóżko?

Do domu urządzonego w duchu modnego minimalizmu warto dobrać jednak sypialnię, która przedłuży klimat wnętrzarskiej abstrakcji i futurystycznej prostoty. Nie jest to może rozwiązanie najprzytulniejsze, ale niektórzy nad ciepłe emocje przedkładają pozytywne wibracje towarzyszące ładowi przestrzennemu. Taka nowoczesna sypialnia, która zwiera skandalicznie mało mebli i dekoracji, jest wszak pełna optymizmu i światła i doskonale wpływa na poranne samopoczucie. Idealnym łóżkiem są w tym przypadku modele dryfujące – zawieszone na ścianie i podparte transparentnymi nogami, które zdają się po prostu wznosić nad podłogą!

Minimalistyczna sypialnia Lago
Minimalistyczna sypialnia Lago
Nowoczesna sypialnia z łóżkiem na transparentnych nogach Lago
Nowoczesna sypialnia z łóżkiem na transparentnych nogach Lago

Ze szczyptą egzotyki

Na fali zainteresowania dalekimi podróżami i egzotycznością, rozwinęliśmy styl wnętrzarski, który widocznie odwołuje się do architektonicznej kultury dalekiej Azji. Ciemne odcienie drzewa łączą się tutaj z charakterystyczną niską zabudową, przywołując na myśl tajskie salony spa czy malezyjskie bungalowy. Po zaadaptowaniu tych trendów na realia nowoczesnej architektury otrzymujemy ciepłą, acz elegancką sypialnię, która pozwala poczuć się wyjątkowo i powiesić na ścianie nostalgiczną pamiątkę z podróży.

Drewniane platformowe łóżko Porro
Drewniane platformowe łóżko Porro
Drewniane łóżko Laskasas
Drewniane łóżko Laskasas

Nowoczesna sypialnia z charakterem

Jest wreszcie w designerskim repertuarze miejsce na sypialnię, która wymyka się dotychczasowym ramom. Nie tylko bowiem nie musi być odrębnym pomieszczeniem, ale raczej przestrzenią w dużym lofcie, ale także promuje wartości niekoniecznie związane z relaksem i sennością. To oczywiście propozycja dla ludzi, którzy lubią chodzić swoimi drogami i nie potrzebują zamykać się w przytulnej sypialni z herbatą i książką. Spektakularne kolorowe ramy łóżek krzyczą tutaj śmiałością, a reszta wyposażenia jest co najmniej oryginalna – od stosów książek i magazynów, po skrzynie z kwiatami i stoliki przypominające dzieła sztuki nowoczesnej.

Nowoczesna sypialnia z designerskim łóżkiem Noctis
Nowoczesna sypialnia z designerskim łóżkiem Noctis
Spektakularne łóżko Noctis
Spektakularne łóżko Noctis

Dodaj komentarz