Świąteczny wystrój wnętrz

Na miesiąc przed Bożym Narodzeniem serwujemy porcję nowinek wnętrzarskich, które pomogą Ci wykreować magiczną atmosferę w domu.

Nie musisz powielać co roku tego samego pomysłu na wystrojenie domu. Inne dekoracje dodają świętom oryginalności i lepiej zapisują się w pamięci rodziny. A przecież każdą Gwiazdkę warto pamiętać w szczególny sposób.

Zamiast choinki?

W minimalistycznych wnętrzach coraz częściej ograniczamy tradycyjne dekoracje na rzecz ozdób zaskakująco prostych, nie licujących z modernistycznym charakterem aranżacji. „Ofiarą” takiego unowocześnienia padają nie tylko obrusy, stroiki i girlandy, ale nawet bożonarodzeniowe drzewka. Świąteczny wystrój obraca się zaś w stronę bardziej uniwersalnych dodatków o właściwej symbolice.

Doskonałym przykładem są tutaj lampy w kształcie choinek, wykreowane w całości z polietylenu i możliwe do wykorzystania zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Dostępne w różnych odcieniach, wykończeniu matowym lub błyszczącym oraz pięciu wymiarach – od 26 do 200 cm – umożliwiają fantastyczne urządzenie domu w atmosferze nie tylko świątecznej, ale wręcz zimowej.

Lampy – choinki; Chrismy Vondom
Lampy – choinki; Chrismy Vondom
Świecące ozdoby świąteczne Slide Design
Świecące ozdoby świąteczne Slide Design

Artystyczna porcelana

Świąteczny wystrój to także sposób dekoracji stołu. Większa część z nas na Boże Narodzenie z ochotą wyjmuje szczególne, prestiżowe komplety talerzy i półmisków, które wcale nie muszą być zdobione postaciami reniferów i Mikołajów. Bardziej eleganckie, a jednocześnie nowoczesne są luksusowe zastawy, takie jak kolekcja Caravaggio marki Coralla Mauiri. Inspirowane barokiem niezwykłe naczynia podkreślają ducha świąt swoją czerwono-złotą kolorystyką, stroniąc jednak od banału.

Zestaw stołowy Coralla Mauiri
Zestaw stołowy Coralla Mauiri

Skandynawskie ozdoby choinkowe

Kto mimo wszystko zdecyduje się na żywy i pachnący (i w rzeczy samej niezastąpiony) świerk lub jodłę, może podejść kreatywnie do pomysłu na ubranie drzewka. Zamiast klasycznych bombek, które tłuką się i trącą myszką, proponujemy szyte ozdoby inspirowane skandynawską stylistyką. Swojskie i przytulne wykorzystują innowacyjne motywy od kopenhaskiej syrenki po ołowianego żołnierzyka czy świąteczne precle. Jasna kolorystyka doskonale komponuje się naturalna zielenią igieł, sprawiając przyjemniejsze wrażenie niż brokat.

Dekoracje świąteczne Copenhagen Ferm
Dekoracje świąteczne Copenhagen Ferm
Wystrój świąteczny Ferm
Wystrój świąteczny Ferm

Nowoczesny wystrój świąteczny w stylu retro

Ale nowa moda to także odświeżone retro. Styl vintage doskonale pasuje do Bożego Narodzenia, zwłaszcza, jeśli ma odpowiednią formę i skalę. Dekoracje świąteczne marki Bloomingville na rok 2019 z entuzjazmem czerpią z wzorców sprzed dekad, nie rujnując wcale nowoczesnej aranżacji. Na stołach, kominkach i parapetach pojawiają się więc rustykalne figurki, szklane ozdoby, stylizowane świeczniki oraz naturalne dodatki w postaci szyszek czy modrzewiowych gałązek. Wystroju dopełniają kolorowe retro tekstylia oraz nieśmiertelne bożonarodzeniowe zabawki.

Dekoracja okna Bloomingville
Dekoracja okna Bloomingville
Wystrój świąteczny jadalni Bloomingville
Wystrój świąteczny jadalni Bloomingville
Dekoracje vintage Bloomingville
Dekoracje vintage Bloomingville

Dodaj komentarz