Świąteczne inspiracje wnętrzarskie raz jeszcze

Atmosfera gwiazdkowa sięga zenitu. Sklepy kuszą dekoracjami i akcesoriami, świąteczne inspiracje wnętrzarskie proponują również znane marki.

Jeśli jeszcze nie ozdobiliście domu, a drzewko bożonarodzeniowe stanie u Was w pełnej krasie dopiero w dzień Wigilii, możecie docenić świąteczne inspiracje wnętrzarskie takich marek jak West Elm, Maison du Monde czy Ikea. Ciekawy pomysł może  w zasadniczy sposób poprawić bowiem klimat nadchodzących świąt, zwłaszcza, że z racji na okoliczności mogą być one inne niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Zróbmy więc domownikom radość i zmieńmy dom w prawdziwie bożonarodzeniową oazę!

Kolorowo i swojsko

Współczesny design coraz dalej odchodzi od klimatów wymagających sztywnej elegancji i peszącej niemal ekskluzywności. Coraz chętniej sięgamy po dekoracje i elementy wystroju, które bliskie są nowoczesnej kulturze i sprawiają, że czujemy się swobodnie. I święta, mimo całej swojej podniosłości mogą być urządzone w tym prostym, przyjaznym stylu.

Świąteczne inspiracje od marki West Elm umyślnie rezygnują więc z białego obrusu i wykwintnej porcelany. Świąteczny stół jest nagi, swojsko drewniany, ozdobiony gałązkami i zastawiony kolorową, sympatyczną porcelaną. Na drzewku wieszamy ozdoby różnobarwne, ale także dość minimalistyczne. Królują więc dekoracje z papieru, szklane bombki, uniwersalne gwiazdki. Nikt nie czuje się zdeprymowany, ale atmosfera Gwiazdki jest oczywista!

Świąteczny stół West Elm
Świąteczny stół West Elm
Świąteczne inspiracje wnętrzarskie West Elm
Świąteczne inspiracje wnętrzarskie West Elm
Dekoracje choinkowe West Elm
Dekoracje choinkowe West Elm

Świąteczne inspiracje wnętrzarskie w nowoczesnym duchu

W podobnym duchu hołdującym raczej dobremu samopoczuciu niż tradycji „postaw się” utrzymane są świąteczne inspiracje marki Ikea. Ich myślą przewodnią na rok 2020 jest nowoczesność i minimalizm. Brakuje więc tradycyjnej czerwieni, zaś ozdoby są przede wszystkim srebrne i zielone. Stół świąteczny również nawiązuje do ducha prostoty łącząc czarno-białą ceramikę z naturalnym lnem.

Aranżacja opiera się o papierowe dekoracje, liczne jednobarwne światełka, a także dość uniwersalne świeczniki, lampy, wazy z kwiatami, gałązki. Prezenty pakujemy koniecznie w papier pakowy lub zdobiony w naturalistyczny deseń i przewiązujemy zwykłym sznurkiem, raczej niż kokardami.

Świąteczne inspiracje wnętrzarskie Ikea
Świąteczne inspiracje wnętrzarskie Ikea
Świąteczny stół Ikea
Świąteczny stół Ikea
Gwiazdkowy wystrój Ikea
Gwiazdkowy wystrój Ikea

Białe święta

W pomyśle forsowanym przez markę Maison du Monde świąteczne wnętrza inspirowane są natomiast klimatem skandynawskim. Kluczowym kolorem jest więc śnieżna biel, którą widzimy nie tylko na choince, ale także na stole, parapetach, kominku itp. Biel doskonale współgra przy tym z naturalnym drewnem i srebrzystymi dekoracjami.

I te świąteczne inspiracje bazują na idei prostoty jako najbardziej przystającej do koncepcji rodzinnych celebracji. Symbolika jest oczywista i poniekąd naiwna, od gwiazdek po renifery, ale efekt jest niezwykle przytulny. Szczególną uwagę warto zwrócić na modne dodatki futrzane – od ozdób choinkowych po poduszki dekoracyjne.

Skandynawskie ozdoby Maison du Monde
Ozdoby choinkowe Maison du Monde
Skandynawskie inspiracje świąteczne Maison du Monde

Dodaj komentarz