Stylowe kino domowe czyli meble pod RTV

Trudno dziś wyobrazić sobie dom bez telewizora. Nowoczesne meble pod RTV pozwalają uczynić salon funkcjonalnym i eleganckim jednocześnie.

Bez względu na to, co można myśleć o telewizji będącej centrum życia rodzinnego, faktem jest, że prawie każdy z nas ma ochotę w wolnej chwili popatrzyć się na swój ulubiony program. Ciekawe filmy gromadzą wręcz często przed ekranem całą rodzinę, która z ochotą zasiada na wygodnej kanapie. Meble pod RTV mają więc pomóc tak zagospodarować przeciwległą ścianę, aby wyglądała estetycznie i przy wyłączonym telewizorze, a przy tym umożliwiała jego optymalną lokalizację.

Klasyczne meble pod RTV

Czasy się zmieniają, ale większość ludzi nadal najchętniej wybiera do salonu gotowe zestawy mebli, które da się złożyć w klasyczną meblościankę. Ich zaletą jest niewątpliwie spójność estetyczna oraz dość duża pojemność. Komody, regały i zamykane szafki pozwalają dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń.

W tym scenariuszu producenci proponują nam zwykle szafkę pod RTV, o optymalnej wysokości 40-50 cm. Wyposażone są one często w praktyczne szafki i półki na piloty, głośniki, odtwarzacze i mogą być dodatkowo zgrane z półkami ściennym z tej samej kolekcji.

Zestaw mebli salonowych MCA Furniture
Zestaw mebli salonowych MCA Furniture
Czarno-drewniane meble pod RTV MCA Furniture
Czarno-drewniane meble pod RTV MCA Furniture
Meble salonowe MCA Furniture
Meble salonowe MCA Furniture

Nowoczesne meble systemowe

Dla tych, którzy preferują bardziej modernistyczny, minimalistyczny wystrój, doskonałą propozycją są modułowe meble pozwalające na tworzenie dowolnych niemal aranżacji na ścianach salonu. W tym pomyśle nie występują wyspecjalizowane meble pod RTV, co czyni wystrój nieco mniej oczywistym. Gdzie więc stawiamy telewizor? Tam, gdzie mamy ochotę.

Z kolorowych modułów o różnych wielkościach i formatach zestawiamy więc poziome i pionowe konstrukcje, a ekran możemy ustawić na dowolnym blacie. Dzięki całkowitej indywidualizacji systemu istnieje możliwość dopasowania mebli do ekranu każdej wielkości, a, co najważniejsze umieszczenia go na preferowanej wysokości. Efekt jest przyjemnie nowoczesny i lekki zarazem.

Kolorowe meble salonowe Lago
Kolorowe meble salonowe Lago
Systemowe meble pod RTV Dall’Agnese
Systemowe meble pod RTV Dall’Agnese
Nowoczesne meble salonowe Dall’Agnese
Nowoczesne meble salonowe Dall’Agnese

Ciekawe i nietypowe rozwiązania

Meble pod RTV okazują się czasem nawet w ogóle niepotrzebne! Plazmowe telewizory coraz chętniej wieszamy bowiem na ścianie niczym obrazy. Zabieg ten pozwala uczynić wnętrze jeszcze przestronniejszym. Wykorzystując meble modułowe może więc stworzyć na ścianie sprytną kompozycję łączącą funkcjonalne szafki z miejscem na ekran. Wygląda to bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza, jeśli postawimy na śmiałe kolory.

Walcząc o minimalizm we wnętrzach niektórzy projektanci proponują również innowacyjne regały salonowe, które da się zakryć estetyczną roletą. Pomysł ten jest nieco kontrowersyjny, ale na pewno nie brakuje mu kreatywności i charyzmy!

Zamykana szafka na telewizor Lago
Zamykana szafka na telewizor Lago
Modułowe meble pod RTV Lago
Modułowe meble pod RTV Lago
Wiszący telewizor i nowoczesna meblościanka Dall’Agnese
Wiszący telewizor i nowoczesna meblościanka Dall’Agnese

Dodaj komentarz