Stylowa sypialnia w ciemnej tonacji

Na przekór dominującym trendom wszechobecnej bieli, sypialnia w ciemnej tonacji okazuje się prawdziwą oazą nocnego wypoczynku.

Przytulna, sprzyjająca relaksowi, wyciszająca – taka powinna być idealna sypialnia. Nikt jednak nie chce budzić się w atmosferze ciemności i przygnębienia, które dodatkowo utrudniają i tak niełatwe poranne wstawanie. Stąd planowanie aranżacji sypialni musi uwzględnić oba te aspekty i znaleźć idealną równowagę. Sypialnia w ciemnej tonacji jest jednak jak najbardziej rozwiązaniem atrakcyjnym, a wręcz eleganckim.

Kojący chłód betonu

W duchu minimalistycznego wystroju wnętrz wybieramy chętnie materiały nawiązujące do trendów industrialnych i naturalnych. Kamienne i betonowe tekstury na ścianach, podłogach oraz sufitach robią więc furorę nie tylko w kuchniach i łazienkach, ale także sypialniach. Utrzymane w odcieniach dalekich od bieli, ale jednocześnie nie przygnębiających wprowadzają do pokoju element chłodu i spokoju.

Dobrym dopełnieniem takiego wykończenia są jasne tapicerowane łóżka, które stają się symboliczną oazą świeżości i czystości, jednocześnie rozjaśniając szarawą poświatę. Przytulnej atmosferze służą również białe futrzane dywaniki pod stopy, rozpraszające światło eleganckie lampy oraz śnieżnobiała pościel.

Sypialnia w ciemnej tonacji - aranżacja Arketipo Firenze

Sypialnia w ciemnej tonacji – aranżacja Arketipo Firenze
Sypialnia w aranżacji Molteni & C

Sypialnia w aranżacji Molteni & C
Eleganckie łóżko Casa Desus

Eleganckie łóżko Casa Desus

Ciepłe fazy snu

Niejako na drugim biegunie znajduje się sypialnia w ciemnej tonacji, ale utrzymanej w ciepłych odcieniach. Najczęściej mowa w tym przypadku o naturalnym drzewie, choć do dyspozycji mamy również klasyczne kolory beżu, brązu czy czekolady. Jest to oczywiście ukłon raczej w stronę tradycji, choć przy odpowiednim doborze mebli może dać całkiem modernistyczny efekt.

Samo łóżko może przy tym być drewniane, harmonijnie stapiając się w jedną całość z otoczeniem, lub wręcz przeciwnie, stanowić spektakularny akcent dzięki bardzo jasnej lub czarnej tapicerce. Ponadto w takiej naturalistycznej ciemnej sypialni doskonale sprawdzają się odcienie zgaszonej zieleni, pomarańczy, miedzi, złota oraz srebra. Przemycać je warto w formie małych dodatków w postaci poduszek dekoracyjnych, lampek czy ceramiki na stolikach nocnych.

Sypialnia w ciemnej tonacji Molteni & C

Sypialnia w ciemnej tonacji Molteni & C
Drewniana sypialnia Molteni & C

Drewniana sypialnia Molteni & C
Sypialnia w ciepłym odcieniu Casa Desus

Sypialnia w ciepłym odcieniu Casa Desus

Sypialnia w ciemnej tonacji – całkiem niebanalna

Rozważając kolorystykę sypialni nie sposób nie wspomnieć o oryginalnych łóżkach tapicerowanych pojawiających się w ofercie coraz większej liczby producentów. Mowa o obiciach wyraźnych i żywych – czerwieni, fiolecie, granacie czy bordo, które pozornie mogą wydawać się antidotum na sen. Ale żaden mebel nie istnieje w oderwaniu od swego otoczenia. Intensywnie kolorowe łóżko z odpowiednio neutralnym tłem staje się czymś w rodzaju pożywki dla fantazji i zmysłów – elementem królewskiego niemal prestiżu.

Od Ciebie tylko zależy, jeśli zdecydujesz się pozostać przy silnym, ale odosobnionym akcencie, czy też może dopełnisz dzieła niebanalną barwą ścian, zasłon lub pościeli. Przy zachowaniu względnego umiaru taka sypialnia w ciemnej tonacji może stać się prawdziwą świątynią niezapomnianych wieczorów i magicznych poranków.

Czerwone łóżko Casa Desus

Czerwone łóżko Casa Desus
Granatowe łóżko tapicerowane Ulivi Salotti

Granatowe łóżko tapicerowane Ulivi Salotti
Tapicerowane fioletowe łóżko Arketipo Firenze

Tapicerowane fioletowe łóżko Arketipo Firenze

Dodaj komentarz