Przedsmak letniego sezonu – kolorowe meble ogrodowe

Jak będziemy relaksować się tego lata? Najnowsze trendy ogrodowe wróżą wizję w bardzo pozytywnych barwach!

Luty to pora, gdy jeszcze myślimy o nartach, ale podświadomie tęsknimy już o słońcu, grillowaniu i długich wieczorach pod gołym niebem. Nic dziwnego, że producenci mebli ogrodowych już teraz przedstawiają nam swoje propozycje na nadchodzące lato. I choć kolory ziemi oraz neutralne odcienie technorattanu nadal będą urzekać nas swoją elegancją, coraz głośniej swego miejsca na designerskiej scenie domagają się kolorowe meble ogrodowe.

Marząc o niebieskich migdałach

Jak urządzić taras oryginalnie ale bez kontrowersji? Do modnej dotychczas idei neutralnych beżów i szarości wkradł się w ostatnich latach błękit. Kojarzący się z letnim niebem i chłodną wodą, doskonale współgra on z klasycznymi meblami sprawiając, że nie ma potrzeby wymieniać całego wyposażenia – wystarczy je wzbogacić.

Odcienie niebieskiego nawiązują do prestiżowego stylu nadmorskiej willi, nawet, jeśli zdobią balkon w ruchliwym mieście. W połączeniu z bielą, szarością czy drzewem są zarazem eleganckie i marzycielskie. Dla odświeżenia posiadanej kolekcji ogrodowej wystarczy czasem tylko wymienić siedziska i poduszki, a efekt choć nie razi w oczy, jest ekskluzywnie spektakularny.

Zestaw ogrodowy z niebieską tapicerką Roberti Rattan
Zestaw ogrodowy z niebieską tapicerką Roberti Rattan
Kolorowe meble ogrodowe Varaschin
Kolorowe meble ogrodowe Varaschin
Modułowa kanapa ogrodowa Varaschin
Modułowa kanapa ogrodowa Varaschin

Naturalnie kolorowe meble outdoorowe

Co jeśli nie błękit? Podobnie przyjemne i neutralne są odcienie zieleni inspirowane przyrodą – pistacjowy, trawiasty, oliwkowy.  Zielone meble ogrodowe fantastycznie stapiają się z roślinami wokół, stwarzając niezwykle przyjemny klimat bycia zdominowanym przez naturę. Tak jak błękit jest elegancki i poniekąd luksusowy, tak zieleń kojarzy się raczej z rustykalizmem i przytulnością.

W jaki sposób meble mogą outdoorowe mogą tętnić zielenią” Projektanci mają różne pomysły – wszystkie są warto rozważenia. Klasyka to tapicerka foteli i kanap, która ma tą zaletę, że zwykle dość łatwo ją wymienić. Ale kolorowe mogą być również metalowe i syntetyczne części mebli, łącznie z szalenie modnym technorattanem dającym miły efekt plecionki – jakże naturalnej.

Technorattanowe fotele ogrodowe Varaschin
Technorattanowe fotele ogrodowe Varaschin
Oliwkowe krzesła FAST
Oliwkowe krzesła FAST
Kolorowe meble ogrodowe Ethimo
Kolorowe meble ogrodowe Ethimo

Mocne uderzenie

Czy kolorowe meble outdoorowe mogą razić? Okazuje się, że tak. Coraz więcej producentów oferuje nam całe kolekcje podyktowane ochotą na stylową manifestację. Żywoczerwone, pomarańczowe i lukrowo różowe meble do ogrodu to propozycja nie dla każdego, ale zdecydowanie optymalna dla niektórych!

W połączeniu z nowoczesną architekturą i niebanalną aranżacją ogrodu, meble o żywych barwach stają się spójną częścią krajobrazu – niczym tropikalne kwiaty czy egzotyczne ptaki. Na swój sposób eleganckie, zdecydowanie pasują do bogatego życia towarzyskiego i śmiałego designu na całej posesji.

Czerwony fotel ogrodowy Diabla
Czerwony fotel ogrodowy Diabla
Kolorowe meble ogrodowe Diabla
Kolorowe meble ogrodowe Diabla
Różowe zestawy stołowe Diabla
Różowe zestawy stołowe Diabla

Dodaj komentarz