Pomysły na prezent świąteczny do mieszkania

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim odwieczny dylemat, co kupić najbliższym pod choinkę…

Trudno być dobrym Mikołajem, o ile nie dostaniemy pieczołowicie spisanej listy życzeń. Wiele podarków okazuje się zbyt osobistych lub indywidualnie nietrafionych – choćby rozmiarem. Prezenty dla domu są pod tym względem przyjemnie neutralne, a margines błędu jest dość wąski. Wystarczy znać ogólne upodobania obdarowywanego co do stylu wnętrzarskiego lub preferowanej kolorystyki.

Więcej światła!

Jeśli poszukujesz prestiżowego prezentu, który sprawi dużo radości i będzie dowodem Twojego przywiązania lub szacunku, możesz pomyśleć o zdobnej lampce. Nie chodzi o czysto funkcjonalne oświetlenie, bowiem to każdy ma już zwykle w domu. Ale dekoracyjne, niebanalne lampki, zwłaszcza te stołowe i podłogowe, które dają się swobodnie rozmieszczać we wnętrzach, to sprzęt, który zawsze się przyda.

Do wyboru mamy nowoczesne, zaskakujące lampki, które spodobają się młodzieży i miłośnikom modernistycznego designu oraz bardzo eleganckie, szykowne wręcz modele, które spełniają funkcję biżuteryjną. Metalowe, szklane, z tworzyw sztucznych mogą być doskonałym dopełnieniem salonu, sypialni czy nawet przedpokoju.

Kolorowe lampy Kartell
Kolorowe lampy Kartell
Eleganckie lampki Kartell
Eleganckie lampki Kartell
Zabawne lampki stołowe ActiveJet

Uniwersalne tekstylia

Niejako o ton niżej można skategoryzować prezenty tekstylne – wciąż zdobne, a nierzadko bardzo prestiżowe, ale przyjemniejszej dla kieszeni kategorii cenowej. Koce, narzuty, poduszki, obrusy, bieżniki, dywaniki – wszystko to ozdoby, które nie tylko lubimy mieć w domu, ale od czasu do czasu chętnie zmieniamy, np. w zależności od pory roku.

Tekstylia nie są tak zobowiązujące jak lampki i nie wywołują dylematu „gdzie to postawić”. Nadają się dla starszych i młodszych, nie wywołują negatywnych skojarzeń, a co najważniejsze bywają bardzo praktyczne – jak choćby nowy komplet pościeli, której nigdy dość!

Ekskluzywna pościel Bonami
Ekskluzywna pościel Bonami
Wzorzysty koc Nordic Nest
Wzorzysty koc Nordic Nest

Prezent świąteczny per se

A co jeśli, potrzebny Ci mały, symboliczny podarek, ale nie chcesz sprawić rozczarowania trywialnością? Dość popularną kategorią prezentów bożonarodzeniowych, zwłaszcza dla osób mniej znanych, są przedmioty i dekoracje o charakterze świątecznym. Czy to jednak nie za późno dostać na Wigilię ozdobę na choinkę, gdy drzewko jest już ubrane? Wcale nie. Święta mają bowiem to do siebie, że powtarzają się corocznie i Twój podarek na pewno będzie wykorzystywany w każdym grudniu, budząc miłe wspomnienia i skojarzenia.

W tej kategorii można polecić nie tylko wyjątkowe bombki choinkowe pakowane pojedynczo, ale także tekstylia, porcelanę stołową, witraże czy porcelanowe lub szklane ozdoby.

Kule bożonarodzeniowe Kartell
Kule bożonarodzeniowe Kartell
Ściereczki ze świątecznym wzornictwem Ekelund
Ściereczki ze świątecznym wzornictwem Ekelund
Szklane świąteczne naczynia Holmegaard
Szklane świąteczne naczynia Holmegaard

Dodaj komentarz