Półki na ścianę The Hypóstila

Półki, które tworzą dom

W poszukiwaniu mebli do urządzenia wnętrz zapominamy często od najprostszych i najgenialniejszych rozwiązaniach. Półki na ścianę to propozycja dla każdego!

Nie kojarzą się może z elegancją czy określonym stylem, ale tak naprawdę są kanwą, na bazie której możesz stworzyć dowolną wizję domu. Przedstawione na targach BD Barcelona Design 2018 legendarne półki na ścianę The Hypóstila shelving to przykład ponadczasowego hitu stworzonego przed niemal czterema dekadami przez duet wizjonerskich projektantów Lluísa Cloteta i Jesúsa Giméneza.

Metalowa elegancja

The Hypóstila shelving to koncept prosty i praktyczny – metalowa konstrukcja o minimalnym profilu i maksymalnej nośności. Brzmi jak industrialny plan, ale dzięki wysokiej jakości wykończeniu stwarza zaskakująco przyjemne wrażenie. Dzięki modułowości całego systemu takimi półkami możesz dowolnie zabudować całą ścianę – zastępując tym samym biblioteczkę, meblościankę, komody, a nawet tapetę! Anodowane matowe aluminium jest przy tym na tyle neutralne, że odnajdzie się w każdej aranżacji i na tyle subtelne, że nie przytłacza pokoju nawet w wersji maksymalistycznej. Bo półkami można objąć całą ścianę i to bez szkody dla szlachetności i nowoczesności wnętrz.

Półki The Hypóstila jako zabudowa całej ściany
Półki The Hypóstila jako zabudowa całej ściany

Półki w salonie?

Z minimalistycznych półek da się stworzyć konstrukcję, która z łatwością zastąpi elegancka komodę czy regał. Od ciebie zależy czy będziesz na niej eksponować pięknie wydane albumy i literackie serie, czy porcelanę, dzieła sztuki lub estetyczne przedmioty użytkowe – od szkatułek na biżuterię po stojaki na wino. Zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach jednak, metalowe półki pozwalają zagospodarować przestrzeń, nie narzucając żadnej stylistyki czy koloru. W zależności od koloru samej ściany bywają ciekawym dopełnieniem lub awangardowym akcentem, a, co najważniejsze, zajmują bardzo mało miejsca, zwłaszcza w porównaniu do klasycznych mebli.

Półki The Hypóstila - alternatywa dla komody
Półki The Hypóstila – alternatywa dla komody
Półki The Hypóstila do salonu
Półki The Hypóstila do salonu

Na książki, rośliny, zabawki…

Ale na salonowej ekspozycji rola prostych metalowych półek się nie kończy. Zainstalowane w przedpokoju, gabinecie czy sypialni stają się wymarzoną biblioteczką, które zmieniają twardą, zimną ścianę w wymarzony kącik czytelniczy. W pokoju dla dzieci z kolei półki na ścianie dają możliwość pomieszczenie wszystkich potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy, bez których życie milusińskich jest nie pełne. Od figurek kolekcjonerskich, przez pluszaki i budowle z klocków, a skończywszy na kolorowych pudłach pełnych drobnych zabawek – półki to system organizacji porządku, który może sięgać od podłogi do sufitu. Półki na ścianę sprawdzają się jednak także w kuchni – jako nowoczesny kredens na porcelanę; łazience – jako regał na ręczniki oraz na werandzie jako wielopoziomowy kwietnik.

Tak naprawdę bowiem, wystarczy jedynie zaangażować trochę wyobraźni w aranżację przedmiotów na półkach, aby uzyskać pożądany efekt wnętrza – eleganckiego, intrygującego czy romantycznie spontanicznego…

Półki The Hypóstila na ścianę
Półki The Hypóstila na ścianę
Półki The Hypóstila jako biblioteczka
Półki The Hypóstila jako biblioteczka
Półki The Hypóstila - regał dla kwiatów doniczkowych
Półki The Hypóstila – regał dla kwiatów doniczkowych

Dodaj komentarz