Piękne rustykalne wnętrza w jasnej tonacji

Marzysz o aranżacji, w której dobrze jest nie tylko ciału, ale i duszy? Współczesne rustykalne wnętrza łączą sielską tradycję z wysoką jakością mebli i eleganckim wykończeniem.

Dziś jako inspirację przedstawiamy niezwykłą kolekcję „Natural Essence” włoskiej marki Cantori. Ucieka ona dość znacząco od głównej linii produktów i nie jest podobna najpopularniejszym współcześnie trendom. Ma jednak w sobie fascynującą dozę uroku, która wielu z nas może kojarzyć się z domem idealnym: przyjaznym, przytulnym, jasnym i pełnym romantyki. Zaprojektowana jako optymalne wyposażenie leciwego wiejskiego domku może posłużyć jako kanwa do miejskiego wystroju – rustykalne wnętrza nie znają bowiem ograniczeń!

Sielski pomysł na dom

Cały urok wiejskiego domu wynika w znacznej części z jego lokalizacji. Oczekujemy bowiem, że po otwarciu drzwi na zewnątrz ujrzymy ukwiecony ogród i obsypane owocami drzewa. Nawet, jeśli to tylko błogie marzenie, ów klimat da się odtworzyć umiejętnie wykorzystując balkony i tarasy, nawet w miejskich osiedlach. Duże okna, zimowe ogrody i werandy to po pierwsze dużo naturalnego światła, po drugie zaś pretekst, aby stworzyć wokół domu zielony bufor.

Owej atmosferze sprzyjają również meble i sprzęty, które samym swoim charakterem nawiązują do ogrodowych. Metalowe krzesła, leżaki i stoły są dość uniwersalne w wykorzystaniu, ale z pewności doskonale pasują do letniego tarasu. Atrakcyjne gięcia w porównaniu ze śnieżnobiałą barwą to prawdziwa designerska idylla!

Metalowe meble ogrodowe Cantori
Metalowe meble ogrodowe Cantori
Rustykalne meble Cantori
Rustykalne meble Cantori
 Rustykalne wnętrza Cantori
Rustykalne wnętrza Cantori

Rustykalne wnętrza w praktyce

W naszym klimacie najważniejsze staje się jednak to, co pod dachem i za zamkniętymi oknami. I tutaj jednak ów sielankowa pogoda może zostać łatwo zrealizowane dzięki kilku prostym trikom.

I tak w jadalni króluje malowane na biało drewno, z którego wykonane są nie tylko blaty stołów i krzesła, ale także niezastąpione kredensy. Jasne drzewo pojawia się również na podłodze i drzwiach, a towarzyszą mu romantyczne pokrowce, dywany i zasłony. Lampa nad stołem musi tchnąć poezją nawet w świetle dziennym!

W sypialni z kolei doskonale sprawdzają się metalowe łóżka z ozdobnymi wezgłowiami, stylowe komódki, lampki z kloszami, a nawet klasyczne toaletki. Biel wdzięcznie przenika się z beżem lub szarością, tworząc rustykalne wnętrza pełne świeżości, ale nie chłodne!

Tradycyjna jadalnia Cantori
Tradycyjna jadalnia Cantori
Rustykalna sypialnia Cantori
Rustykalna sypialnia Cantori
Rustykalne wnętrza Cantori – jadalnia
Rustykalne wnętrza Cantori – jadalnia
Aranżacja sypialni Cantori
Rustykalne wnętrza – aranżacja sypialni Cantori

Nie zapomnij o dodatkach!

Naturalnym dopełnieniem rustykalnych aranżacji są oczywiście dodatki i dekoracje, których powinno być raczej więcej, niż mniej. Szczególnie dobrym pomysłem są różnego rodzaju plecionki – od praktycznych koszów na drobiazgi po maty, a także funkcjonalne ozdoby z transparentnego szkła i pastelowej ceramiki.

Warto pomyśleć również o figurkach, starych zegarach, sielskich obrazach, świeczkach, świecznikach i latarenkach. Porozstawiane fantazyjnie na stołach, komodach, a nawet podłodze są idealnym dodatkiem romantyki do domowych wnętrz!

Ceramika we wnętrzach; Cantori
Ceramika we wnętrzach; Cantori
Rustykalne dekoracje Cantori
Rustykalne dekoracje Cantori
Zestaw białych świec Cantori
Zestaw białych świec Cantori

Dodaj komentarz